Kakasını parca parca altına yapıyor

Konusu 'Tuvalet Alışkanlığı ve Eğitimi' forumundadır ve butterfly tarafından 8 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

8 Mayıs 2013
    Konu Sahibi : butterfly
  1. butterfly

butterfly Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Kızlar yardımmm 2 yasından beri tuvalet eğitimi veriyoruz. Suan 2,5 yasında ilk önceleri kakasınıda cişinide tuvalete yapıyordu son 1,5 aydır iç camasırına kakasını yapıyor. Küçük küçük yapıp bırakıyor 30 dk içinde 4-5 kez kaka temizliyorum. Ben işteykende annem bakıyor o da cok zorlanıyor. Kabız değil. Neden parça parça yapıyor olabilir? Tuvalete oturunca 20 dk beklediğimiz oldu. Oturdu yapmadı. 2 dk sonra iç çamaşırına yaptı. Ama bir seferde yapıp bırakmıyor ben daha iç çamaşırını temizlemeyi bitirmeden ikinciyi yapıyor :KK43:(((((

2. 8 Mayıs 2013
  3. ilksen

ilksen Üzüntümden zevk alana Mutluluğum girsin...!!! ;D Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    yaa canım çok zor biliyorum ben ilk oğlumda çok çektim aynen senin gibi o zman o da 2 yaşına yakındı o civarlar bezini açıp atıyodu altından bizde dedik ki artık bez istemiyo bu çocuk tuvalete alıştıralım ama alışmadı bi kaç deneme sonrası beze geri döndük sonra bıraktım ama benimde psikolojim bozulmuştu resmen tam 3 yaşına girdi 3 gün sonra bezi bıraktı ve 1 haftada tamamen tuvalete alıştı çişi hemen söylüyodu zaten ama kakasını tuvalete bırakmaya korkuyodu bi deneme sırasında oyuna çevirdim bi boş bulundu bıraktı bende baskeettt falan dedim sevindi o oldu ondan sonra kurtulduk canım 2.oğlum da yeni 2 ye girdi hiiiç acele etmicem valla 3 kadar yolu var...

4. 17 Mayıs 2013
  5. butterfly

butterfly Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Aslında bende hazır değil galiba diye bir kaç ay daha beklemek istiyorum ama annem ve kayınvalidem devam edelim diyor :KK43: bakalım ne yapacaz

6. 27 Mayıs 2013
  7. evdencalisananne

evdencalisananne Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    benim oğlum da 2 yaşını geçince kakasını ve çişini öğrenmişti, geçen yaz tuvalet sorunumuz yoktu. yaz sonu tekrardan kakasını altına yapmaya başladı. Bütün kış sabrettim, beze asla geri dönmedim, çişinde sorun yok ama kaka aynı parça parça yapıyor. Son zamanlarda yakaladığımda hadi tuvalete yapalım deyince itiraz etmiyor artık ama tuvalate oturunca hemen yapamıyor. Bir uzmandan duymuştum çocuk altına ısrarla kaka yapıyorsa ya da kakasını tutuyorsa çocuk imdat diye bağırıyormuş aslında. Demek ki bir sorun var bir yerlerde, belki bir uzmana danışmak faydalı olabilir.

8. 20 Temmuz 2013
  9. ladymillion

ladymillion Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mrhaba arkadaşım,cok zor ve mesakatlı bır süreç ben de kızıma cısı kakayı ogrettım,ılk baslarda benım kızım da altına yere yapıyordu sureklı,oturtuyorduk yapmıyordu kılodunu gıyınce kıloda yapıyrdu.

Bırkac gun yıne bezledim dedım bı ara verelim,bezledıgım günler anne kakamı yaptım al onu,çişimi yaptım dıyordu.Bırkac gun sonra bezı attık.saat bası tuvalete oturttum o hafta 2-3 defa altına yaptı,bı hafta sonra baktım bezı kalkan olarak kullanıyor en sonunda kılotsuz gezdırıyorum artık,geldıkce kendı oturuyor yapıyor.Masallahı var 2 haftadır hıc altına yapmadı,gunduz gece kuru kalkıyor uykudan.Gun boyu kılotsuz geziyor evde oldukça ve geldıkce yapıyor,elbet bıgun kılodu da gıyecek ,sen de böyle deneyebılırsın.Allah kolaylık versın

10. 20 Temmuz 2013
  11. esnaek

esnaek Yicem seni YGS :)))) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba canım ben de anne değilim ama 3 yeğen sahibi bir halayım bizim ortanca 3 yaşına geldi öyle bezden kestik teşvik etmek içinde kakalarının boyutlarına göre isimler verdik (dede,baba,çocuk v.s.) :utangac: Ama çok işe yaradı.. Hadi bakalım bi tane de anne yaap diyerekten hallettik :)))