Kalbim

Konusu 'Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları' forumundadır ve EU3 tarafından 25 Aralık 2008 başlatılmıştır.

25 Aralık 2008
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

bişey danışmak istiyorum size...benim yaklaşık bir haftadır kalbimde 5 dakikada bir 1 yada 2 saniye çarpıntı oluyo..ben çok korkuyorum :çok üzgünüm: ..doktora gideceğim ama belki daha önce böyle bişey yaşayan yada bilgisi olan vardır diye sorayım dedim.acaba bu durum ciddi midir senağlama ..

2. 25 Aralık 2008
  3. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Sıkıldığın bişey mi var ? Belki psikolojiktir :uhm:

4. 25 Aralık 2008
  5. EU3

EU3 Guest

sıkıntım yokta..
    regl dönemimden bir yada 2 gün önce başladı bu olay ve benim bugün regl imnin 2.günü ve en yoğun günü buna paralel olarak bugün çarpıntılarım daha yoğun..onla ilgili olabilirmi diye düşünüyorum..ama daha öncede hiç böyle bişey yaşamadım kafam karışık

6. 25 Aralık 2008
  7. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    bilmiyorum ki canım benim sıkıldığım zaman olur öyle nefes almakta zorlanırım belki hasta olduğun içindir fisfisfis olmazsa hastalığın bitene kadar beklersin bitince hala devam ediyosa doktora gidersin ama geciktirme Allah korusun ciddi bişey olabilir

8. 25 Aralık 2008
  9. Cemre

Cemre Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım hemen kötü şeyler aklına getirme ben bir doktordan duymuştum kaynar çay içenlerde çarpıntı çok olurmuş veya ani bir kilo aldıysanda olabilir psikolojikte olabilir İnşallah önemli değildir en iyisi doktora biran önce gitmek

10. 25 Aralık 2008
  11. MissA

MissA Doğum Hikayecisi Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    5 dakikada bir mi??
    ne kadar sıkmış...
    bunu kafana taktığın için olabilir psikolojik olabilceni düşünüyorum ama devam ederse bi görün doktora derim ben

12. 25 Aralık 2008
  13. EU3

EU3 Guest

evet öyle yapayım..haklısın..sağol...belki ben abarttım ama çok korktum işte :1shok:

a.s.

14. 25 Aralık 2008
  15. EU3

EU3 Guest

ani kilo almadım ama olan fazla kilomu aniden vereyim diye 1 haftadır deli gibi spor yapıyorum belkide ondandır..ben bu reglimin bitmesini bekleyeyim sonra yine değişmezse gideyim doktora a.s.

16. 25 Aralık 2008
  17. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bence önce bir uzmanla görüş psikolojik olup olmadığına uzman karar versin ama öyle dahiliye falan olmasın.Şimdi sana benim hikayemi anlatayım bundan 12 yıl falan önce kalbimde sıkışma oluyor ve nefes almakta zorlanıyordum gittiğim doktorlar teşis koyamıyor ve ya akciğer enfeksiyonu vb...geçiştiriyorlardı genelde özel hastanelere gitmiştim bir gece yine kötü oldum ve devlet hastanesine gittim ne kadar şanslıymışımki çok dikkatli bir doktora denk gelmiştim doktor kalbimde sorun olduğunu ve Siyami Erseğe gitmemi söyledi gittim oradaki doktorlar benim ameliyat olmamı söyledi ben son kez başka bir doktora gitti o gerek yok sorun yok dedi işime geldi ve onun dediğini yaptım ihamel ettim.bundan üç sene önce bir gece fenalaştım bir nöbet geçirdim kalbim hiç durmadan çarpıyordu bir gram nefes alamıyordum ellerim uyuşuyor ve terliyordum tatildeydim hemen eve döndüm evde devam edince evime yakın olan o nefret ettiği hastaneye gittim gitmez olaydım Medipol hastanesine oradaki doktora şikayetlerimi anlattım o benden hamilelikte dahil olmak üzere bir sürü test istedi ne dediyse yaptım ciğerlerim ve kalbimle ilgili sıkıntım olduğundan şüpelendiğimi söyledim ama senin o konuda hiç sorunun yok senin sorunun psikolojik dedi sonra bende yedim tabi bir psikoloğa gitmeye başladım ilaç falan kullandın ama iyi olamıyorum bir türlü aman allahım ben delirdim durduk yere diyorum ama bu arada kolumu kldıracak halim yok kalbim hiç durmadan sürekli çarpıyor.artık hiç yataktan kalkamıyordum doktor bir arkadaşım tesadüfen evi aradı eşim durumu anlattı ertesi sabah beni evden aldı ve muayene etti bana dediği senin ciğerlerinin çok büyük kısmı şuan çalışmıyor zatüresin ve kalbinde sıkıntı var önce ciğerlerim iyileşrildi sonra acil bir şekilde operasyon geçirdim şimdi turp gibiyim.Ben derimli önce gerekli araştırma yapılsın sonra hiç bir sorun yoksa psikolojik olduğunu düşün.İhmal etme.İsatanbuldasın gerekirse sana kendi doktorumun bilgilerini verebilirim.

18. 25 Aralık 2008
  19. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    bence de ihmal etme ama kötü de düşünme.stresten.adetten herşeyden olabilir.kalıtsal bir kalp rahatsızlık var mı ailede bunla da ilgili olabilir.korkutmak istemem ama bende çarpıntıyla doktora gittm,3 sene önce.doğuştan kalp kapakçığımda sorun varmış.şuan dikkat ediyorum ilaçları bıraktım hamile kalmak istiyorum.sıkıldığımda oluyor bir de ritim bozukluğu da var bende.geçmiş olsun umarım bir şeyin yoktur