Kalbiniz benim ki gibi sıkışıyor mu?

Konusu 'Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları' forumundadır ve minis tarafından 24 Mart 2009 başlatılmıştır.

24 Mart 2009
    Konu Sahibi : minis
  1. minis

minis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar ne zaman sol tarafıma yatsam kitleniyorum hiç hareket edemiyorum kalbim e kramp giriyor ve bu yaklaşık 5- 10 dk.a sürüyor.Bu şekilde şikayeti olan oldu mu hiç?Bugün doktora gideceğim gitmeden önce tecrübelerinizden faydalanim dedim :1closedeyes:

2. 24 Mart 2009
  3. citos2903

citos2903 üç böcek bir çiçek :)) Pro Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    153
    canım geçmiş olsun hiç ihmal etme biran önce dktra görün bence zaman zaman benimde kalbimde sıkışmalar olur ama seninki gibi hiç olmadım :uhm:tekrardan geçmiş olsun panik atak yok dimi sende cnm şutarafagitti

4. 24 Mart 2009
  5. minis

minis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Sağol bitanemmm,panik atağım yok azcuk kilom var o yüsden olabilir sanırım baakalım

6. 24 Mart 2009
  7. Elis

Elis Guest

bendede bundan bikac sene once gunde bikac defa olurdu ama bi kac saniye surerdi,nefesimi keserdi,neyse gittik dr...ritim bozuklugu var dedi,ama ilac vermedi,,sonra baya rahatladim gibi ama bu siralar bazen gene yokluyo gibi beni,,,strestenmi oluyo nedir bilmem...

fakat sendeki baya ciddi,ihmal etme,kalp bu sakaya gelmez,gecmis olsun,biran once git doktoraa.s.

8. 24 Mart 2009
  9. minis

minis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Sağol eliscimm mutlaka gideceğimm

10. 7 Nisan 2009
  11. ayysell

ayysell Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    o problem bende de var...o an sankı kalbım duruyo gibi oluyo..sol tarafıma hiç yatamıyorum..ama kılıoyla bı ılgısı yok bence.ben 20 yaşındayım ve 49 kıloyum..cnm..bende cok korkuyorum ..kac kere doktora gıttım..hepsi kansızlık dedıler..bazen anıden ölüp gitcem diye cok korkuoyrum..Allah yardımcın olsun..

12. 7 Nisan 2009
  13. minis

minis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148

geçmiş olsun canımcımm ben doktora gittim eğer kalbimle ilğili bir sorun olsaymış sol tarafta olmazmış ya sağda yada ortada olurmuşş ritim bozukluğu yada mideyle alakalı olablir dedi fiziki tedavi'yede bir gözük dediii şimdi bilinçaltımıdır nedir bu kasılmalarım ortada ve sağ tarafımda oluyor allah hayretsin vallahi...Allah sanada şifa versinn

14. 7 Nisan 2009
  15. ctkalinka

ctkalinka Ankara'nın taşına bak! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de genelde sol tarafıma yatamam daralırım zaten sol tarafa yatmak doğru değilmiş, bir de sıkışma kalbine hançer saplanıyormuş gibi oluyorsa üşütmüş olabilirsin, aynı zamanda çok stresli bir zamanda kalbim şişmiş de patlayacakmış gibi hissediyordum, o dönemi atlattım hiçbirşeyim kalmadı. Stres de gerçekten çok etkiliyor. Vücudumuzda hissettiğimiz bazı şeyler çok çabuk paniğe sürüklüyor bazen ama aslında basit şeyler oluyor, tersi de geçerli ama çok korkmamak lazım.

16. 6 Nisan 2010
  17. hazal_diren

hazal_diren lafa bakarım laf mı diye Üye

Beğenildi:
    605
    Ödül Puanları:
    238
    bende de oluyor bu sorun. zaten sağ tarafıma yattığımda daha rahat olurum daha rahat uykuya dalarım. fakat son birkaç aydır özellikle sabaha karşı, sol tarafıma yatmışsam, öyle bir ağrı saplanıyor ki sol göğsüme, o ağrıdan uyanıyorum; sırt üstü döndüğümde ağrı azalmıyor hala göğsüma baskı oluyor; ama sağ tarafıma dönersem azalıyor ve rahatlıyorum.
    12 yaşlarımdayken göğüs ağrısı nedeniyle hastaneye gitmiştim kardiyolojiye, önemli birşey çıkmamıştı,ergenliğe girdiğim için oluyormuş o zaman ağrı. ama şimdiki durumum daha farklı, ciddi bir kalp hastalığına işaret eder mi ki bu ağrılar? korkuyorum :KK43: en yakın zamanda doktora gideceğim

18. 26 Mayıs 2010
  19. pasifkalpler

pasifkalpler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    valla o sorunlar bendede var sol tarafıma yatırmıyo beni kalbim,hemen ağrıyo dönüyorum sağa uykumda bile olsam ağrıya uyanıp dönüyrm,bi gece ağrıdı yine yeter lan dedim annemleri kaldırdım acile gittk herşey normal doktor dediki valla hayati tehliken fln yok gayet iyisin ama bi kardiyoloğa görün dedi gtmedm .hep ağrır böyle masum üfürük denilen bişey var ama kalbmde bnm çocukluğumdan beri o ilerde başka sorunlara dönüşebiliyrmuş mutlaka gtmek lazım doktora hatta bi kaç doktora gtmeli,