Kalça çıkığı

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve Eslem0Taha tarafından 14 Aralık 2009 başlatılmıştır.

14 Aralık 2009
    Konu Sahibi : Eslem0Taha
  1. Eslem0Taha

Eslem0Taha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bebeğinden dört aylıkken kalça çıkığından süpelenilen oldu mu ? nsl teşhis koyuldu?

2. 15 Aralık 2009
  3. Eslem0Taha

Eslem0Taha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    acil lütfen

4. 15 Aralık 2009
  5. zafergamze

zafergamze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende şüpelenmiştim doktora götürdüm doktor evdede azda olsa anlayabilirsin dedi bebeğin bacaklarını düz tut ve ön cizgileri var ya onların hepsi aynıysa bişey yoktur dedi benim bebeğimin hepsi aynıydı yamukluk yokdu(bilmiyorum anlatabildim mi ) fisfisfis

6. 15 Aralık 2009
  7. nes8

nes8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızımda 3,5 aylıkken teşhiş koyuldu kalça çıkıklığı varmış ama hiç bir şekilde belli değildi baçaklar falan eşitti bence bir doktora götür için rahat etsin .ben hiç şüphelenmemiştim kontrol amaçlı gitmiştim iyiki gitmişim 3 aydır tedavi görüyoruz cihaz takıldı 1 ay daha devam etçez dedi doktor.ondan sonra ayakkabı varmış ona geçeriz dedi.bakalım inşallah tedavi olacak ameliyata gerek kalmadan.ne kadar erken teşhis edilirse o kadar erken tedavi olur.tabi inşallah senin bebişinde bişey yoktur.

8. 16 Aralık 2009
  9. DURU57

DURU57 canımm kızımmm Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Benim kızımda 1 aylıkken çektirdim sol bacağı 1 cm fazla dedi önemli bişey yok dedi 3 aylıkken tekrar çektirdim bu defa 2 cm çıktı incirli ethica hastanesinde gazi zorer diye bir doktor önerdiler hem önemli bişey yok dediler kızım öyle hareketliki daha 10 günlükken dim dik basıyordu ne yapıcağımı bilemedim ne kadar önemli ne kadar önemsiz:KK43:

10. 21 Aralık 2009
  11. Eslem0Taha

Eslem0Taha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar sağolun doktora gittik tüm muayeneleri olduk oğluşumda birşey çıkmadı zaten kalça çıkığı oranı erkeklerde kızlardan azmış erkek çocuğunda nadir kalça çıkığına raslanırmış

ariyana bunu beğendi.
  12. 21 Aralık 2009
  13. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    ben suan 24 yasindayim. ama bebekken bende de kalca cikikligi varmis. annem farketmis. doktor sasirmis hatta nasil anladigina. sonra boyle hoppala gibi bir alet takmislar bacaklarimi birbirinden ayiran. sonra ben cis yapinca sag bacagim bisik mi olmus nolmussa artik iz var orda. pembemsi.. gul gibi. gordukce sukrederim. farkedilmeseydi topalliyor olacaktim simdi.

14. 9 Şubat 2010
  15. kaderr

kaderr Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım bnm dogum yaptıgum hastanede her bebekten ıstebıyordu ultaros 1 aylıkken cektırdık kalca cıkıgından suphelenıldı 3 aylıkken tekrar goturdum sol bacagında var dedıler bacaklarını ayıran bır cıhaz almamı ısteler kac tane medıkal gezdık neyse bulduk 1.5 ay taktık ve tekrar goturdugumde duzeldını soyledıler ıyıkı cektırmısım yoksa hep vıcdan azabı cekcektım kızm sımdı 11 aylık allha sukur cok ıyı senınkıne ne dedıler sorunmu var

16. 9 Şubat 2010
  17. nes8

nes8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar kızımın tedavisi bitti çok mutluyum 5 ay tedavi gördük şuan ult. değerleri normal çıktı radyoloji dr. iyi dedi ama ortapedii dr. göstercez sonuçları garanti olsun...paylaşmak istedim...

18. 29 Ocak 2012
  19. busecikcik

busecikcik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    benim kızımda kalça geriliği tespit edildi 45 günlükken medicana beylikdüzündeki ortapediste gittik. Ve önemli bir şey olmadığını söyledi. Biz bunun üzerine önemsiz diye çok üstelemedik. Ama ben yinede peşini bırakmadım. Aklımda soru işareti kalmıştı. Bunun üzerine Acıbadem hastanesine gittiğim tecrübeli bir doktora gittim. Oda aparat takın 6 hafta sonra gelin dedi. Eğer tedavi edilmezse yürümeye başladığında kalça çıkıklığına kadar gider dedi. Ben hangi tip aparat nasıl takılacak diye sorduğumda ben bilmem ben bilmem diyip odasından çıktım.. bizde aparatı aldık ama nerden bilicez internetten baktığımız resimlere göre giyinik halde taktık. Ve tabiî ki amacına uygun olmadı aparat düştü omzundan kaydı bacağından. Bizde düzgün beceremedik.. baktık olmayacak bu iş.. zaman kaybediyoruz.. ve bu kadar ciddi olduğunu anlayınca ve internetten yaptığım araştırmalarla Çapa hastanesine gitmeye karar verdim. Çünkü anladım ki özel hastanelerdeki doktorlara o kadar para versekte bir sonuca varmayıp en önemlisi zaman kaybetceğimizi..

Bunun üzerine çapa hastanesinde ki çocuk ortepedisti olan Yavuz Sağlam bey muayene etti. Kendisi bizzat ultrasonda tekrar baktı. Ve evet kalça geriliği var dedi. Aparat takmalıyız dedi. Bize gidin alın aparatı ben takıcam dedi.. aparatı atlet üzerine taktı. Bacağınada giydirdiğimiz külotlu çorabı kalça altından kesip uzun çorap şeklinde bıraktık. Ve bize 3 hafta boyunca aparatı çıkarmayacağımızı banyo etmeyeceğimizi söyledi.. Alt bezini değiştirebileceğimiz bir aparattı. Kayışlı ayarlanabilir bir aparat bebeklere göre olanı... ve kendisi ayarladıktan sonra tükenmez kalemle çizdi oynamasın oynama olursa tekrar düzeltin dedi. 1 hafta sonra tekrar bana gelin dedi. Aparat yerinden oynamışmı doğru kullanıyor musunuz diye kontrol edicem dedi. Ve 3 hafta sonunda tekrar ultrasonda bakıcam. İlerleme var mı diye. Ona göre aparata devam mı edelim yoksa düzelmiş mi diye kararına bakıcaz dedi.. bir kuruş para bile vermeden Yavuz beyden bu kadar ilgiyi görmek bizi çok sevindirdi. En azından doğru yolda olduğumuza emin oldum. Allah razı olsun kendisinden. Ve kesinlikle kendisine gidilmesini tavsiye ediyorum..
    Maalesef ülkemizde fazlası ile doktor var. Fakat tedavi edemeyen bilgisiz ilgisiz doktorlarımızda var. Özel hastanelere gidip çare aramak artık kafamda soru işareti bırakıyor. Yine araştırma hastanelerinden şaşmayın derim..

Bütün annelerin bebişlerine acil şifalar diliyorum.