Kalça çıkığı

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve haziran66 tarafından 30 Mart 2010 başlatılmıştır.

30 Mart 2010
    Konu Sahibi : haziran66
  1. haziran66

haziran66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar merhaba, bu konuyu açıp açmamakta önce tereddüt ettim ama sizlerin desteğine ihtiyacım olduğuna karar verdim. kızıma 40 günlükken yaptırdığımız kalça usg sinde her iki kalçada da gelişme geriliği olduğu söylendi 6 hafta sonra tekrar bakılsın dendi, 2. usg de sol kalça düzelmiş sağda gerilik devam ediyor dendi ve ortopediye sevkedildi, ortopedi geriliğin çok önemli olmadığını ve 6-8 hafta pavlik bandaj denen bir tür askı ile düzeleceğini söyledi. pavlik bandajı taktık, sık sık da kontrole gidiyorduk, birkaç kez röntgen ve ultrason çekildi, 5. haftanın sonunda çekilen usg de kalçanın tip 3a olduğu yazıldı, bu çıkık kalça anlamına geliyormuş. doktorumuz usg sonucuna hayret etti, pavlik bandajla iyileşmesi gerekirdi ben de anlamadım şeklinde bilimsel bi açıklama yaparak bize değişik bir tür bandaj önerdi. 6-8 hafta da onu deneyelim dedi. biz tabi deliye döndük hemen başka dr lar için araştırmaya başladık. aynı gün iki prof a gittik ikisi de yanlış tedavi geç kalınmış ameliyat olması gerek dedi. ameliyat sonrası da 4 ay alçıda kalacak sonra 2 ay demirli ayakkabı gibi bir cihaz kullanacakmış. şu anda beynim uyuşmuş gibi, 3. bir prof adı geldi onunla da görüşüp ameliyat için karar vereceğiz. çok üzgünüm. bu süreci yaşayan arkadaşlar varsa ameliyat sonrası için bilgi paylaşımlarını ve dr önerilerini bekliyorum. lütfen bizim için dua edin.mafoldumbenmafoldumbenmafoldumbenmafoldumben

2. 30 Mart 2010
  3. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    cnm bnm ya çok geçmiş olsun kuzuna neler gelmiş başına rabbim şifa versin çok dua edicem yavruna inanki sen kadar üzüntüm var şuan bu yaşta minicikken başına neler gelio yavrularımızın rabbim güzel yüzüne baksında saglıgına kavuşsun inşşşş

4. 30 Mart 2010
  5. fikirdelisi

fikirdelisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    374
    Ödül Puanları:
    153
    cok gecmis olsun canim.umarim tez zamanda sagligina kavusur bebisin:Saruboceq:

6. 30 Mart 2010
  7. haziran66

haziran66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    musyas, bukett sağolun kızlar, su an en cok dualara ihtiyacım var

8. 30 Mart 2010
  9. papatyalim

papatyalim uğur böceğim kollarımda Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    gecmis olsun canim uzulme bebeginde uzulmesin Sifasiz dert vermesin rabbim buda geçecek insallah karamsar olma hersey daha guzel olacak kizin ve sizin icin insallah

10. 30 Mart 2010
  11. haziran66

haziran66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    inşallah cnm, ALLAH yardımcımız olsun...:Saruboceq:

12. 30 Mart 2010
  13. solstice

solstice Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım benim yaaa..Çok üzüldüm inan ki bütün bebişlere üzülüyorum ama senin kuzu kızımın adaşı ayrıca dokunuyo yani...Allah kahretsin bu doktorları yawww bu nasıl bi doktorluktur...Canım benim ne söylenir bilemiyorum ama sen moralini yüksek tut Defnoş için umarım herşey çok ii olurrr ve çabucak geçer bu zor zamanlarınız...Bütün dualarım Defnoşa gitsin cnm...:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

14. 30 Mart 2010
  15. blueflower

blueflower İki kuzusuyla musmutlu =) Üye

Beğenildi:
    2.536
    Ödül Puanları:
    238
    canım çok çok geçmiş olsun,inşallah en iyi şekilde tedavisi olur kuzunun :Saruboceq:

16. 31 Mart 2010
  17. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ya biz kime gvenicez.her defasında 3-5 doktoramı gidicez.inş en kısa zamanda sağlıgına kavusur.Allah yardımcın olsun.

18. 31 Mart 2010
  19. saime77

saime77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ah canım yaa.. dualarımda olacak minik defnemiz... bu doktorlara güvenemicez mi artık.. ilayın durumunu biliyorsunuz uzmanından doçentine profuna kadar 15 dr gezdik ... geçer değip gönderiyor çoğu... bugüne kadar ben herkese hakkımı helal ederdim ama artık işini iyi yapmayan (önmsemeyen) doktorlara helal etmiyorum... can pazarı bu oyun olmaz... sen içini ferah tut. kurban olduğum Rabbim inşallah en kısa sürede iyileştirir... canım önce bu işte isim yapmış birileri var mı onu araştırın bakalım o ne dicek...dualarımdasınız.....:Saruboceq: