Kalça çıkıklığı mutlaka okuyun!!

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve cottonheart tarafından 13 Ocak 2010 başlatılmıştır.

13 Ocak 2010
    Konu Sahibi : cottonheart
  1. cottonheart

cottonheart Zeynebin annesi Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar ben bebeğim bir aylıkken sağlık ocağının tavsiyesi üzerine bebeğime kalça ultrasonu çektirdim ve fizyolojik çıkmasına rağmen normal dediler bu rapor bende 1 ay gezdi ve taki sağlık ocağına götürene dek...
    kontrol günü raporu sağlık ocağına götürdüm ve ordaki hemşire bebeğin bir bacağı diğerine oranla 1 cm kısa gözüküyor dedi ve başımdan aşağı kaynar sular döküldü ve raporu aldığım gibi hast. gittim ordaki dr.da evet doğru söylemişler dedi bende daha önce niye uyarmadınız diye bağırmaya başladım tabi orda biiz ortopediye yolladı ve bebeğime yeniden röntgen çekildi ve sonuç aynı bir problem var ve doktor bir ay çift bez bağlayın düzelmezse 4 aylıkken demirden aleti bebeğin kalçasına bağlacağız ve düzelmezse yürüremeyecek dedi eve geldik eşimle ama çok kötüydük bir anne için en kötü haberlerden biriydi ne ümitlerle doğan bebeğim belkide yürüyemeyecekti ,
    1 ay boyunca çift bez taktım ve bacaklarını hep açık tuttum ve hiç kimseyede zorlattırmadım bebeğimi ve tekrar doktora gittik ve düzelmiş dedi ikimzide çok şaşırdık ama inanmadık ordan raporları aldık ve bebeğimizi başka bir hastaneye götürüdk ordaki uzman dr.da röntgen istedi ve tek tek inceledi raporu ve adamda düzelmiş dedi benim size yazmamım sebebi geçenlerde bir yakınımın bebeğinin başınada aynısı geldi oda normal doğumdu ve bebeği 5 aylıkken sorun var diye götürmüşler ve dr çok geç kalınmış demiş şu an makinede bağlı yavrucak ve 1 yaşında ama hala yüreyemiyor benim doğumum çok zor geçmişti ve sanırım ondan olmuştu zaten 3 nedeni varmış anne karnında ,doğumda yada doğumdan sonra yanlış tutmayla alakalıymış siz siz olun kalça ultrasonunu 1 aylıkken çektirin bu çok önemli arkadaşlar benimkinde çıkmaz demeyin ve kundak yapmayın bizi her iki doktorda uyarmıştı

Son düzenleme: 13 Ocak 2010
  2. 13 Ocak 2010
  3. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    ayyy geçmiş olsun canım........çok üzüldüm çok sağol paylaşım için bebeğim yok ama olursa kulağıma küpe olcak bu paylaşmasaydın sanırım ne haberim olurdu nede aklıma gelirdi...yada belki geç kalmış olabilirdim ALLAH RAZI OLSUN..

4. 13 Ocak 2010
  5. ltokor

ltokor Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Çok geçmiş olsun canım ya.Allah yüzünüze gülmüş.Bizde çektirmiştik.Doktorumuzun istediği ilk şeydi bizden.Tekrar tekrar geçmiş olsun.Allah kimseye vermesin.

6. 13 Ocak 2010
  7. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    canım çok geçmiş olsun , doktora dün kontrolümüz vardı,50 günlükken dedi ya.bir ayken mi çektirmek gerekiyormuş allah allah.bekleyelimmi çektireyimmi 1 aylkken.şuan 27 günlük.

8. 13 Ocak 2010
  9. cottonheart

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    çektir canım benim en büyük avantajım 1 aylıkken çekilmiş olmasaydı ultrasonun zaten röntgen gibi zararıda yok ben gerçi 2 aylıkken farkettim dr yüzünden ama o tanıdığım 5 aylıkken farketmiş ve çok geç kalmış

10. 13 Ocak 2010
  11. Trackeki

Trackeki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Çok geçmiş olsun canım

Benim bebeğimde 3 aylık bende çektirmedim aslında hep aklımda ama ihmal ettim sanırım...6.aya kadar biliyodum ben belkide ondan ihmal ettim..

12. 13 Ocak 2010
  13. cottonheart

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    6 aydan sonra bebeği tutmak çok zor hele birde yaz olursa demirden dolayı çok rahatsız oluyor çocuk birde emeklemek yürümek istiyor ama olmuyor anneninde bebeğinde psikolojisi bozuluyor

14. 14 Ocak 2010
  15. ABERK

ABERK Canım zuzum Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    Çok geçmiş olsun çok şükür atlatmışsınız.Haklısın bilinçli olmak lazım.Allah bebeğine hayırlı ömürler nasip etsin

16. 14 Ocak 2010
  17. gorkem06

gorkem06 dumadumadum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim yaa cok geçmiş olsun! Allah yardımcınız olmuş...Kıyamam ona ben...

18. 14 Ocak 2010
  19. diantus

diantus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım iki aylıkken nasıl farkettin belirtileri nedir. bacaklarını yanyana koyunca bogumları eşit ise sorun yok yazıyordu bir yerde. sende bu şekilde mi farkettin . bilgi verirsen sevinirim. Geçmiş olsun bebeğinle bir ömür boyu mutluluklar dilerim.