kalça çıkıklığı

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve aryener tarafından 7 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    7 Kasım 2008
    Konu Sahibi : aryener
  1. aryener

aryener Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bebeğim 20 günlük 2gün önce doktra gittk ve ultrasonda kalça çıkılığı var denildi ortopediste yönlendirdi ve oda şuan belli olmaz dedi bacaklarına falan baktı ve normal görünüyor dedi.kafan çok karıştı 1 ay dolunca tekrar bir doçente yönlendirdi ozaman bakılsın dedi.ya bacakları çok haraketli kısalık falan yok bacağında yanlarına açabiliyor bacaklarını yani nasıl belli olur ki bu melet?başına gelen varsa yazsın nolur:KK43:tedavisi var ama çok uzun bir süreç başna gelenler yazsın lütfen

2. 7 Kasım 2008
  3. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Canım ya çok üzüldüm.İnşallah öyle bir durum yoktur.
    Allah yardımcın olsun.

4. 7 Kasım 2008
  5. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    ayy canım ya geçmiş olsun inşallah bişeyi yoktur

6. 7 Kasım 2008
  7. EU3

EU3 Guest

çok geçmiş olsun canım umarım birşeyi yoktur bebişinin, rontgenle teşhisinin yapıldığını biliyorum ama doktorunuz zaten yönlendirir sizi

8. 7 Kasım 2008
  9. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    33.945
    Ödül Puanları:
    563
    çok geçmiş olsun benim kızımda olmuştu dkç olayı
    şimdi 20 günlük bie bebekte benim bildiğim anlaşılamaz 2 yada 3 aylıkken röntgen çekilerek belli olur kızım 9 aylıktı belli olduğunda sadece ayak parmaklarında kısalıkla belli oldu bacakları yana açılıyordu zaten 6 ay alçıda kaldı ayağı geçmeyince çivi ve platin takıldı 2 ay daha alçıya alındı ayak şu an çok iyi kızım ve tam 20 yaşında
    sizin tek şansınız çok erken bir dönemde belli olması tahminim kalın bezlerle bile sorunu hallederler ve sonuç başarılı olur sakın çok moralinizi bozmayın olurmu çok geçmiş olsun lütfen sonucu bildirirseniz sevinirim sevgiler

10. 7 Kasım 2008
  11. HejaR12

HejaR12 GamzeLim❤BoncukGözLüm Üye

Beğenildi:
    1.966
    Ödül Puanları:
    163
    ilk önce çok çok geçmiş olsun,benim başımdan geçti yani bendede küçükken kalça çıkıklığı varmış,benim ki 2 aylıkken doktor kontrolünde belli olmuş 6 aylıkkende ameliyat olmuşum,6 ayda bacağımda alçı kalmış... şu anda gayet sağlıklıyım hiç bir sorunum yok,Allah sizin bebeğinizede en kısa zamanda acil şifalar versin....

12. 7 Kasım 2008
  13. batuhanim

batuhanim 1 prens 1 prenses annesi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    ilk önce cok gecmis olsun allah acil sifalar versin
    burda yani avusturyada bu tip vakalari cok duydum
    bende dogum yaptigimda yanimda yatan bir arkadasimin bebegindede ayni durum vardi
    ve beze benzeyen alci gibi bsiey taktilar buda cocuk icin zararli olmayan biseydi
    simdi soruyorum arkadasima nasil oldu bebegin diye gayet iyimis
    ama onunki direk dogum haftasi hastanede kontrolerde cikti ortaya
    sanirim erken teshis konmasi güzel
    acil sifalar dilerim tekrardan

14. 7 Kasım 2008
  15. sun.fun

sun.fun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım fazla üzülme ama dogum esnasında oluyo yanlış bilmiyorsam halamın 3 kızı var 3 kızınıda dogum yaptıgı zaman kalça çıkıklıgı tespit edilmiş 40 içinde korse giydiriyolar ve hepside şuan manken gibi oyüzden fazla telaş yapma düzeliyo yani ama bana kalırsa bir başka dk, sen göster bu gibi durumlarda erken teşis önemli için rahat olur en azından geçmiş olsun

16. 8 Kasım 2008
  17. _DURU_24

_DURU_24 BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    canım cok geçmiş olsun...2 yıl önce arkadasım dogum yaptı...kızındada vardı kalca cıkıklıgı...dogumdan sonraki gidisinde cıktı ortaya...pantolon seklinde dizlere kadar alcı giydiriliyor..ama ıkabilen alcı yapısık değil...1-2 ay kaldı o üzerinde...suan bişeyi yok allaha şükür iyilesti...nasıl anlayabilirsin..bebeğini yatır ...bacaklar cıplak olsun..iki bacagınada bak..bebeklerin bacaklarında katlar olur et bogumları...iki bacagın seklide katlarıda aynımıbaldırlarında bak bakalım...anlayabildinmi dediğimi..hangi tarafında sorun vatr dediler bu arada...bacak seklinin et yıgılmasının katlaının aynı olması gerekiyor baldırda...tekrar cok gecmiş olsun...dr u 1 ay bekleme..en kısa zamanda başa dr a hatta 1-2 dr a göster bence....önemli bence...

18. 8 Kasım 2008
  19. aryener

aryener Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim arkadaşlar.bacaklarının boyları eşit.ve deli gibi iksinide haraket ettiriyor.haraketlerinde ir kısıtlık yok yani.ve kıvrımlarını dünden beridir inceliyorum aynı kıvrımlar var ikisindede.yani buna ragmende çıkıklık olurmu bilmem.doktor yanlara iki bacağınıda açtı ikiside açıldı yani ya o ultrasonu çeken doktr yanılş bildi yada ortopedist yanlş biliyo.bebek zaten sezeryanla 36 hafta 4 günlükken doğdu.daha 10 kasım normal doğum tarihi.yani kemikleri daha gelişmemiş olabilir diye düşünüyorum.şuanda 3.540 grdı 3 gün önce.23 günlük oldu 1 ay olunca tekrar götüreceğim doktora.bakalım ne olacak.ama eğer kalça çıkıklığını farkedebileceğim başka birşey olursa bana yazın tekara incalayeyim nolur.sağolun

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.