Kalıcı dolgu ile burun estetiği

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve tuonela tarafından 10 Şubat 2010 başlatılmıştır.

10 Şubat 2010
    Konu Sahibi : tuonela
  1. tuonela

tuonela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaslar, bende aranıza yeni katılan biri olarak tecrübemi paylasmak istedim:) Uzun suren arastirmalarım sonucunda ameliyatsız (dolgu ile )burun estetiği yapan bir doktorla tanıştım. Korkularımızı bir kenara atıp arkadaşımla beraber klinigine gittik. Yıllardır beni rahatsız eden cenemdeki cukurlugu kalıcı dolgu maddesi ile doldurttum, arkadasım ise cok basık olan burnunu aynı yontem ile kaldırttı ve yeniden sekillendirtti. Su an aynaya baktigimda yıllardır beni rahatsız eden cukurluktan kurtuldugum için cok mutluyum! Ameliyattan korkan ancak kalıcı cözüm arayan arkadaslara aynı yöntemi şiddetle tavsiye ederim üc gün cok hafif bir morluk ince bir sızı dısında tek bir sikayetim olmadı. Ancak belirtmeliyimkli bu yontem burun için herkese uygulanamıyor, doktorun klinigine gidip görüstügünüzde size kalıcı dolgu uygulayıp uygulayamayacagini kendisi soyluyor. Bende burnum için Emre İlhani dusunuyorum keske korkularımda benimle aynı fikirde olsa :))

sevgiler

2. 17 Mart 2010
  3. bdm

bdm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb kalıcı dolgudan bahsedermısın nasıl oldu agrı oldumu ve nasıl duruyor kac mıl koydurdun ılerde problem cıkabılırnı rıskı nedır acıklayabılırsen cok sevınırım bendımde cıldımde kucuk bır cukur varda

4. 17 Mart 2010
  5. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba siteye hoşgeldin :) Ben sana kalıcı dolgu konusunda bilgi vereyim .Yukarıda arkadaşın bahsettiği kalıcı dolgu " bioalkamid veya aquamid "gibi poliakrilamid jel türevi dolgular .Bu dolgu türleri ömür boyu erimez .Sitede araştırırsan yaptıranlar var ve çok mutlular.Sanıldığı gibi riskli bir şey değil .Benim tanıdıklarımdan da yaptıranlar var .Yıllar oldu hiçbir komplikasyon çıkmadı.Ama elbette bünyeden bünyeye ve yapan kişinin tecrübesine göre değişir.Plastik cerrahların yapması daha uygundur.

6. 17 Mart 2010
  7. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba sanırım aquamid veya bioalkamid uygulandı .Kalıcı dolgu olarak çok güzel bir seçim yapmışsın .Tanıdıklarımdan bu dolgudan dudak ve burun yanındaki çizgilere yaptıranlar var .Sonuçlar gerçekten çok güzel .Yıllardır sorunsuz yaşıyorlar.Sevgiler...

8. 17 Mart 2010
  9. tuonela

tuonela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Evet canim kalici dolgu olarak iyi bir secimdi, içinde %3 polyakrilamid %97 oraninda su olan bir dolgu yapildi. Cukur cok kucuk oldugundan 1 cc den az kullanildi, birkaç gun kızarikliktan sonra hiçbir sikayetim olmadı. Doktorumlara ozellikle konusup yaptigim uzun arastirmalar sonucu bu yonteme karar vermistim zaten. ancak dudak bolgesinde kesinlikle uygulanmamali, dip not olarak hatirlatmak isterim, sevgiler.

10. 17 Mart 2010
  11. tuonela

tuonela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canim agri oluyor elbette ancak enjektörün ignesi oylesine inceki gozle gormek bile neredeyse mumkun degil:) agridan ziyade hafif bir sizi oluyor desem daha dogru olur. 1 cc'lik hazir enjektörler seklinde kullaniliyor o nedenle cukur 1 cc den buyuk bir alansa 2 veya 3. enjektoru hazirliyor. Burada tekrar soylemek isterimki piyasada kalici dolgu oldugu iddia edilen bir sürü sentetik içerikli izinsiz kontrolsuz maddeler satiliyor bu nedenle hangi doktora gidersen git ilk yapman gereken madde adina ve enjektörün senin yanında acilip acilmadigina bakmak olsun, bu kalıcı dolgu oyle kovadan enjektorle alinip uygulanan birsey degil.. Ileride enfeksiyon olma riski cok dusuk ancak ilk uygulandiginda yabanci cisim allerjisi hafif bir kızarıklık ve irritasyon olabilir. Ancak en dogrusu doktorla birebir konusman konuyla ilgili ayrintili bilgi almandir canim, umarim yardimci olabilmisimdir, sevgiler

12. 17 Mart 2010
  13. bdm

bdm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hb.
    benım anlamadıgım fıyatının uygun olması ve genelde doktorların bu uygulamayı yapmaması cok doktorla konustum tavsıye etmıyorlar.
    yanı dusunsenıze boyle bır uygulama varsa tıpda buyuk adım olması gerekmezmıydı
    ayrıca fda onayı almamıs yanılmıyorsam buda dusundurucu

rosenoire bısey soracagım yanı eskısı gıbı bır goruntu olusurmu tanıdıklarınınkı dogal duruyormu ve yabancı cısımı hıssedıyolarmı acaba?

14. 17 Mart 2010
  15. bdm

bdm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tonela sanada aynı seyı sormak ıstıyorum yanı dogal gorunuyormu ve bı farklılık hıssedııyormusun maddeyı hıssedıyormusun ve sonuc cok ıyı dıyebılırmısın goruntu olarak
    ayrıca bu madde su tutuyormus yanı dusta veya yuz yıkamada farklı bır etkısı oluyormu acaba ve son olarak bende cukur bıraz bellı oluyor kucuk amabu uygulamadan sonra eskısı gıbı olurmu acaba
    cokmu soru sordum kı:)
    aslında sorulacak cok sey var mesela
    dıs cektırdıgını dusun uyusturucu madde bu yakındakı dolgu malzemesıyle bı etkılesıme gırebılırmı acaba
    cok soru var kafamda ınan

16. 17 Mart 2010
  17. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    tuticimmmmmmmmm çenen okdr dogalki söylemessen hayatta anlamazdım dolgu oldugunu:):):)darısı buruncuguna inşşşşşşşşşş:)

18. 18 Mart 2010
  19. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Bu uygulamayı her cerrah yağmak istemiyor çünkü beğenmezsen geri dönüşü yok .Dikkat edersen plastik cerrah dedim .Çünkü kalıcı dolguları medikal estetikçiler değil plastik cerrahların uygulaması daha doğru. Ayrıca bu dolguyu uyguladığı halde uygulamıyorum diyen, oysa birebir görüştüğünüzde uygulayan bir yığın doktor var.Sanal alemde yapmıyorum dedikleri bir uygulamayı muayenehaneyi arayıp sorduğunda yaptığını söyleyen doktor çoook :)) Fiyatı geçici dolgularla aynı .ışin doğrusu bu bir sektör..6ayda bir gidip geçici dolgu yaptırmak varken , kalıcı dolguyu elbette her doktor yapmak istemez.Para musluğunun kesilmesini kim ister ki .Elbette kalıcı dolgunun yan etkileri vardır ama abartıldığı gibi kesinlikle değil .Neticede bütün Avrupa da kullanılan yasal ürünler.Yani silikon değiller.Yüzlerce kişi yaptırır .Bir kişide komplikasyon çıkabilir.Zaten her şeyde biraz risk olayı vardır.Bütün bunları iyi bir cerrahla konuşman en iyisi.Ama yapan biri olmali ve güvenilir olmalı.FDA onayına gelince Amerika da zaten her şey yasak .Çünkü cezai yaptırımlar çok büyük .Ama Avrupa ülkelerinde yasal olarak kullanılıyor.Ayrıca yıllarca FDA onayı bekleyen ürünler yıllar sonra onay alıyorlar.Artecoll bu ürünlerden biri.Yıllarca artecol içinde zararlı dendi şimdi FDA onayı alınca birden faydalı bir ürün haline geliverdi :)) Aquamid yaptıranlarda süper güzel duruyor.Su çekme olayına gelince öyle duşla filan ilgili değil :)))) Bu madde ciltteki suyu tutan bir maddedir ve bu nedenle yumuşak kalır.Bünyesindeki su çekme özelliğini hiçibir zaman kaybetmez ama bünyesinde tuttuğu su miktarı değişebilir.Umarım yardımcı olmuşumdur.

Son düzenleme: 18 Mart 2010