Kalıp cıkartmak

Konusu 'Bizim Tasarımlarımız' forumundadır ve aysngrkm tarafından 4 Ekim 2008 başlatılmıştır.

4 Ekim 2008
    Konu Sahibi : aysngrkm
  1. aysngrkm

aysngrkm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar pratık bı sekılde kalıp cıkarmak ıstıyorum kendım anneme bı elbıse dıktım fakat daha detaylı ogrenmek ıstıyorum hatta bılgısayar ıcın kalıp programları varmıs ama nerden ındırılır bı turlu bulamadım yardımcı olursanız sevınırım..:1rolleyes:

2. 23 Ekim 2008
  3. EU1

EU1 Guest

canım gerber programı 8.2 öneriyorum:icecream:

4. 24 Ekim 2008
  5. MXIXYAVMXIXXIXXIX

MXIXYAVMXIXXIXXIX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım bilgisayar için kalıp programını ne yapacaksın o kalıpları normal yazıcıdan alamazsın ve pratik kalıp bilmiyorsan da proğram kullanarak çizim yapamazsın bence önce pratik kalıp sistemini öğrenmelisin...

6. 27 Ekim 2008
  7. KleopatraW

KleopatraW Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu işin pratiği burdalardan kalıp çıkarmak.yani amatörler içi en iyisi

8. 3 Kasım 2008
  9. EU1

EU1 Guest

ahh ahh öyle kolay olsa ben 4 sene okumazdim :nazar:

tatlim iyi bir ögrenim istiyorsan egitim sart

1 milyardan basliyan fiyatlarla programli modelistlik kurslari var yazilabilirsin

ve oncelikle el kalibini serilemeyi pastal cikartmayi ogreniceksin ki

bu isi yapabilesin detayina inebilesin

modelistlikteki en iyi iki program vardir

biri gerber digeride assyst dir ve assyst nin tam türkcelestirilmiside cikmistir burdan duyurulur :)

genellikle tekstillerin geneli gerberi kullanirlar hem kullanisli hem yuksek kalitede hemde ekonomik oldugu icin

sana tavsiyem gerber programli bir modelistlik kursuna yazilman

icinde bu ask varsa elinden neler gelebilecegini dusunmek bile istemiyorum :asigim:

harika seyler cikartirsin sen kolay gelsin a.s.

10. 26 Aralık 2008
  11. sashamia88

sashamia88 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    153
    cnm benım kalıp cıkarmak ole sandıgın kadar kolay degıl tatlım,ben modelıst oldugum halde hala ısımde cok ıı basarılı olabılmek ıcın hala egıtım almaktayım,takı lıseden berı yanı,meslek lısesı modelıst mezunuyum,ordan unversıte dewamı,ve suandada kursa gıdıyorum ıyı bı yerde ıyce egıtımı dewam ettırıyorm,yanı cnm bılgısayarlı modelıstlık ıcın temelı ıyce cozmen lzm yanı elde cızım yapman sart,yanı bunun ıcın cok senelerını vermelısın,egıtım sart kısacacı,eger sadece kalıp cıkarıp dıkmek ıcınse burdo dergılerınde elbıselerın kalıpları hazırdır,tek yapıcagınsa kumasın uzerıne sana uygun bedenı secıp kalıbı yerlestırıp kestıkten sonra dıkmektr hee dıkıs payınıda unutmadan,opuyorm senı sekercım

12. 28 Şubat 2009
  13. EU1

EU1 Guest

kızlar bu konuyla ılgılı soruları olan olursa ozelden yardımcı da olabılırım ben elımden geldıgınce ama arkadaslarımın da dedıgı gıbı hemen olucak seyler degıl bunlar detaylı ve zor bı ıs kalıp cıkartmak yıne de bırbırımıze yararlı olmaya calısalımmm sahsen ben elımden gelenı yaparımmhihoyyyt

14. 15 Nisan 2009
  15. ADRENALXIXNENJEKSXIXYON

ADRENALXIXNENJEKSXIXYON Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende eğitim se eğitim stilistliğe gittim modelistliğe gidiyorum ama iş yok piyasada sinir geldi kalıp çıkarsam nolcak satçak adam olmadıktan sonra çıkarmıyorum artık bi staj göremedim diye işe almıyolar staj göreyim dedim onuda isteyen yok

16. 18 Nisan 2009
  17. kortakal

kortakal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba arkadaşım.bende senin gibiyim.benim üç yıl etecrübem olmadan işe başlamamı istemediler.bende siz işe almazsanız ben nasıl tecrübe edincem dedim ama nafile
    hiç kimse almadı.bende modelistlik yapamadım kendi kendime evde yapıyorum ne yapayım.inşallah iş bulursun.

18. 17 Haziran 2009
  19. LazSu

LazSu olRizeliSevGüzeli:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Hiç ama hiç kolay değil. Bi beden kalıbını çalışırken kaç tane işlem yapıyordum ayyyhh eşel, pistole , pelur , mulaj,rigaaaaaa 3 sene kafa patlattım hala örneklerime bakmadan çıkaramıyorumdelikafadulden