kalıte

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve karamel86 tarafından 28 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    28 Ocak 2009
    Konu Sahibi : karamel86
  1. karamel86

karamel86 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    yumurtamı daha onemlı yoksa spermmı

Son düzenleyen: Moderatör: 31 Ocak 2009
  2. 30 Ocak 2009
  3. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba sarol,

Döllenmiş yumurtanın (embriyonun) kalitesi konusunda, yumurtanın olduğu kadar spermin de kaliteli olmasının önemi çok büyüktür. Yumurta ve spermin kaliteli hale gelmesi ya da bunların işlem için en kaliteli olanlarını belirleyerek seçebilmek, günümüzde iyi tüp bebek merkezlerinde mümkündür. Ayrıca sigara ve alkol mutlaka kalite ile ilgili sorunlar çıkarır, azaltın hatta mümkünse bırakın.

Sağlıcakla kalınız, etkili tedavilerle buluşmanız dileği ile...

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
    Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

4. 5 Şubat 2009
  5. nilen

nilen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    108
    doktor bey cevaplarınız için şimdiden teşekkürler basit bir sperm düşüklüğüyle başladıdığımız tüp bebek yolculuğunun çıkmazı içindeyiz..bende sorun yok yumurta yeterli sayıda oluyor rahim içine iki kez bakıldı.temiz genetiklerimiz de temiz çıktı yeterli yumurta yeterli sperm iyi embriyo ama 3 kez canlı iki kez de dondurulmuşlarla denedik sonuç yok ...en son denemede embriyoların gelişiminin 5. gün bıçakla kesilmiş gibi durduğu söylendi tedaviye ara verildi değişik bir beslenme ve kilo kontrolüyle çüzüm alınır mı ...tıpta bu durumun çaresi varmı devam mı yoksa tedavi defterini kapatayımmı ...şimdiden iyi çalişmalar

6. 5 Şubat 2009
  7. filizim

filizim Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Benim sorum 8 haftalıkken bebeğimi kaybettim kalp atışları yoktu ve kesede bebeği tam olarak göremedik ben boş gebelikmi yaşadım yoksa gelişmeyen bir gebelikmi?Bunun nedeni sperm ya da yumurta kalitesizliği olabilirmi?

8. 7 Şubat 2009
  9. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

merhaba nilen;

Öncelikle geçmiş olsun, son derece sıkıntılı günler geçirmişsiniz. Ancak umudunuzu sakın yitirmeyiniz. Anladığım kadarı ile eşinizi ve siz temel incelemeler yönünden incelenmişsiniz ve herhangi bir problem yok. Her bir denemede toplanan yumurta sayısı ve döllenme oranlarını, transferin kaçıncı gün olduğunu, transfer öncesi embriyolara PGD inceleme yapılıp yapılmadığını bilmiyoruz, en önemlisi tüm denemelerde tutunmanın neden olmadığının ortaya konması gerekiyor. İmmunolojik, gen mutasyonları ve kanama-pıhtılaşma faktörlerinin sonuçlarının bilinmesi ve yorumlanması gerekiyor. Bu kadar denemenize rağmen, eşinize ait Kruger kriterlerine göre incelenmiş sperm sayı, hareket ve özellikle morfolojik yapının tekrar gözden geçirilmesi gerekiyor. Bu bilgileri sağlayabilirseniz daha sağlıklı yardımcı olabilirim diye düşünüyorum. Size sağlıklı günler ve başarılı tedaviler dilerim.

10. 12 Şubat 2009
  11. nilen

nilen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    108
    ilginiz için teşekkürler ilk tedavide 17 yumurta yaklaşık 13 embriyo 3 tane 8,7,7,hücreli embriyo verildi 3.gün transferi sonra aynı merkezde donma çözme 5ve altı hücreli 4 embriyo donma çözmede verildive kimyasal gebelik..bundan sonra başka merkez 15 yumurta 13 embriyo
    3tane 3. gün transferi hücre sayıları 9,8,8 gene sonuç yok...uzatmadan anlatayım olumsuz sonuçları görünce doktorum en son denemede 5. gün bekleyelim denildi 3. güne kadar birinci kalite devam eden emriyoları görünce sevindik..ama bana 4 tane blast transferi yapıldı negatif sonuçtan sonra doktorum 5. günde embriyo gelişimlerinin bıçakla kesilmiş gibi aniden durduğunu söyledi ve bazıları burda bazıları da yurt dışında olmak üzere dediğiniz tahlillerin çoğu yapıldı pıhtılaşma sorunu yok eşim ve benim genetiğimiz temiz kruger kriterlerine göre eşimde sadece sayı ve harekette sorun var morfoloji normal sadece gen mutasyonları dediğiniz şeyi anlayamadım ..şu an kilo vermeye çalışıyorum hayvansal gıdalardan yoksun besleniyorum eşim de e vitamini ve sperm kalitesini artırıcı ilaçlar kullanıyor ...çok yorulduk hem maddi hem manevi gerçekten tıp bizim gibi hastaların durumunu çözemiyor mu...bu beslenme şekli ve zayıflamanın tedaviye olumlu etkisi olurmu..iyi çalışmalar

12. 15 Şubat 2009
  13. butterfly 's'

butterfly 's' gözümdeki yaşsın bebeğim Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    benim de bir sorum olacak.yanıtlarsanız çok sevinirim.
    eşim küçükken bir darbe almış testislerine bu yüzden dışarı sperm çıkışı yok.bir iki operasyon geçirdi fakat bir sonuç alamadık.fakat teseyle kaliteli sperm bulunuyor.benden de kaliteli yumurta bulunuyor.tedavi olduğumuz iki merkezde kaliteli sperm ve yumurta bulunmasına rağmen 2. kalite embriyolarımızın oluştuğunu söyledi.embriyo zarının çok kalın olduğu ve fragmantasyon olduğu söylendi. neden yumurta ve spermler bu kadar kaliteliyken 2. kalite embriyolarımız oluşuyor?bunun belli bir sebebi var mı?
    son denememizde 2. kalite 4 embriyo yerleştirildi.ilk başa iki kese görüldü fakat bir tanesi boş keseydi.diğer bebeğimin de 21 haftalıkken kalbi durdu ve suni sancıyla doğum yaptım.eşime de bana da pıhtılaşma testleri yapıldı.herhangi bişiy çıkmadı.

14. 16 Şubat 2009
  15. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba NİLEN;

Oldukça zorlu bir süreç yaşadığınız belli oluyor, size yardımcı olmak isterim. Size uygun dilediğiniz bir tarihte, zamanını bana önceden bildirmek kaydıyla, elinizdeki tüm raporlarla birlikte gelmeniz durumunda durumunuzu tartışmak ve size yönlendirme yapabilmek isterim. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

0800 314 1 314

16. 16 Şubat 2009
  17. filizim

filizim Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Benim soruma cevap gelmedi..........