Kalp Ağrısı-ATV

Konusu 'Diziler - Yeni Sezon' forumundadır ve chloes tarafından 3 Şubat 2010 başlatılmıştır.

3 Şubat 2010
    Konu Sahibi : chloes
  1. chloes

chloes Kafası karışık Üye

Beğenildi:
    67
    Ödül Puanları:
    153
    ATV. de yeni bir dizi başlıyor. Fragmanını gördüm ve sizinle paylaşmak istedim. Halide Edip Adıvar'ın Kalp Ağrısı adlı romanından alıntılanmış bir dizi. Şubat ayında başlayacakmış. Sarp Levendoğlu, Beste Bereket, Selma Ergeç(Asi'nin ablası), Polat Bilgin(Yol Arkadaşım adlı dizinin başrol erkek oyuncusu) başrollerde oynayan oyuncularmış.Proje Vega Yapım'ın, müzik ise Aria'nın.

Son düzenleme: 3 Şubat 2010
  2. 3 Şubat 2010
  3. Selenais

Selenais Kelepceliyim ben sana Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    KıTABIN ÖZETı:

Mudanya Konferansı olmuş, Türk milleti bu mutlu olayı kutlamaktadır. Zeyno çok samimi arkadaşı Azize’nin yanında kalmaktadır. Azize çok güzel bir kızdır ve en büyük arzusu subay olan yeğeni Hasan’la evlenmektir. Hasan’la birlikte olmayı ve onu kendine aşık etmeyi amaçlar. Bu yüzden birgün yalısına davet eder. Akşam Hasan yalıya gelir ve burada Zeyno ile tanışır. Zeyno çok kitap okuyan ,kültürlü ve üniversite mezunu bir kızdır..
    Azize’nin Hasan’la yalnız gezmesine annesi izin vermez. Bu yüzden Azize her fırsatta Zeyno’ya yalvararak kendilerine katılmasını söyler. Birgün salı gezisine çıkarlar. Zeyno çok sıkılır ve sal ile oradan uzaklaşır. Hasan onu takip eder ve yarış yapma teklifinde bulunur. Zeyno kabul eder. Yarışma sonucunda berabere kalırlar. Bu yarışmalar yenilerini takip eder. Zamanla Zeyno ile Hasan arasında bir yakınlaşma başlar.
    Günler geçtikçe Zeyno Hasan’a aşık olur ve onu aklından hiç çıkaramaz; fakat Saffet ile nişanlıdır. ıkisi arasında bir ikileme düşer. Hasan-Azize çifti Saffet-Zeyno çifti her fırsatta birliktedirler. Akşam yemekleri, ateşli dansları, sal gezileri otomobil gezilerini takip eder. Bu birliktelikler Zeyno’nun biraz daha Hasan’a olan ilgisini artırır. Aynı zamanda Azize’de Hasan’la çok iyi anlaştığını ve onunla evlenmek istediğini dile getirir. Zeyno büsbütün yıkılır ve hissettiği acıdan kurtulmak için Yeşilköy’e tatile gider.
    Yeşilköy’de Zeyno çok sıkılır. Bu sıkıntısı birgün gezintiden döndüğünde Azize’yi karşısında görmesiyle biter. Hasan da Yeşilköy’e arkadaşını ziyarete gelir. Her sabah Zeyno ve Hasan ava çıkarlar. Gün geçtikçe Zeyno ile Hasan arasında bir elektriklenme olur. Sonunda Hasan cesaretini toplar ve Zeyno’ya evlenme teklif eder.

KıTAPTAKı ŞAHSıYETLERıN DEĞERLENDıRıLMESı

ZEYNEP: Asil ruhlu bir kızdır. Arkadaşının saadeti için kendi aşkını ndan vazgeçebilecek karekterde bir şahsiyettir.

SAFFET: Belkide romanımızın en fedakarı Saffet’dir. Çünkü Zeyno’nun başkasına aşık olduğunu bile bile ona olan desteğinden vazgeçmemiş son ana kadar onun yanında olmuştur.

HASAN: Genç zabit Hasan aşkları içinde boğuşmayı kendisine hayat tarzı olarak benimsemiş çapkın denilemeyecek kadar duygusal bir şahsiyettir. Çok çabuk aşık olması en önemli özelliğidir. Karizmatik bir yapısı vardır.

AZıZE: Hayatta tek tutunağı olarak Hasan’ı gören bir aşıkta öte değildir. Bu aşkı uğruna ölümü göze almıştır. Kıskanç bir yapısı vardır. Biraz çocuk ruhludur. Bu da zaman zaman başına işler açmıştır.

MıRALAY MUHSıN: Tuttuğunu koparan cinsinden bir askerdir. Nezaman nasıl davranması gerektiğini bilen bir şahsiyet olup Zeyno’ya ilan-ı aşk etmiş ve umduğunu almayı da bilmiştir.

ZEYNO’NUN BABASI: Olaylara daha çok dışardan bakmayı tercih etmiştir. Kızıyla illgili konularda bütün insiyatifi kızına vermiştir.

Alintidir.

Güzel bir hikaye bence.. umarim diziside güzel olur

4. 3 Şubat 2010
  5. _masal_

_masal_ ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    sarp levendoğulu'nu bu tarz bi diziye yakıştıramadım nedense...daha hareketli bi dizide oynamalı diye düşüynüyorum bakalım ilk bölümü izleyince de aynı düşüncem mi...
    beste bereket konusunda bişey diyemicem,olabilir de olmayabilir de....
    selma ergeç öne çıkartılması gereken bir oyuncu ama o da sanırım 2.kadın oyuncu olcak yani yine arka plan....
    polat bilgin konusunda da nötr durumdayım....
    oyuncular konusunda kararsızım ben...tamam işte bu dizi izlenir diyemiyorum o yüzden...bir diziye çeken bir nevi de oyuncular oluyor çünkü...bakalım yayınlanınca ne düşüncem...

6. 4 Şubat 2010
  7. backwood

backwood Sakin ol şampiyon!!! Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    153
    yha bnce kesin subay rolünü oynaycak Sarp kesin izlemem lazım nede olsa Sarp var:asigim:

8. 13 Şubat 2010
  9. _vanilla_

_vanilla_ o bir anne:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Kalp Ağrısı Dizisi Atv

Halide Edip Adıvar‘ın “Sinekli Bakkal” romanından sonra şimdi de Yazarın “Kalp Ağrısı” romanı dizi olarak ekrana taşınıyor.

Kumral Pakel‘in yöneteceği dizinin yapımcısı Vega Film (Yalçın Şen). Dizinin kadrosunda Son olarak Parmaklıklar Ardında dizisinde rol alan Beste Bereket, Sarp Levendoğlu ve Polat Bilgin bulunuyor. Şubat ayında Atv‘de gösterilmesi düşünülen dizinin romanın konusu şöyle.

Halide Edip’in bu romanı aşk üzerine kurulmuştur. Çocukluktan beri birbirini tanıyan iki genç kızın aynı erkeğe aşık olmaları ve birinin arkadaşı uğruna bu aşktan vazgeçmesi gerektiği anlatılıyor.
    Kalp Ağrısı Dizisi Oyuncuları

Zeynep: Beste Bereket
    Hasan: Sarp Levendoğlu
    Saffet:: Polat Bilgin
    Azize: Selma Ergeç
    Asım (Zeynep’in babası): Zafer Diper
    Gülsüm (Saffet’in kardeşi):Güneş Sayın
    Akif (Azize’nin babası): Köksal Engür
    Handan (Saffet’in ablası) Almila Uluer
    Zeki (Zeynep’in ortağı):Tuğrul Tülek
    Cemal (Hasan’ın arkadaşı): Murat Danacı
    Nihat (Azize’nin kardeşi) Ushan Çakır
    Hikmet (Azize’nin kardeşi) Kerem Coragil

10. 12 Mart 2010
  11. magendasky1

magendasky1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ikinci tanitim fragmanini izledim temin. Dizinin müzigi cok hosuma gitti... "Ömrünüz oldukca bu mavi deniz, size ihanetinizi ve beni hatirlatacak"... ayyyyyyy...

12. 13 Mart 2010
  13. chloes

chloes Kafası karışık Üye

Beğenildi:
    67
    Ödül Puanları:
    153
    Müzik benim de hoşuma gitti. Çok sakin bir müzik. Dizi de sanki dingin, sadeymiş gibi geldi. Duygularla, bakışlarla konuşuyorlarmış gibiler...

14. 13 Mart 2010
  15. ikoncan85

ikoncan85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    en nefret ettiğim kişiler bu dizide

16. 13 Mart 2010
  17. filix

filix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    merakla bekliyorum valla

bundan sonra hiiiç roman okumam ne kendimi yoruyum nasılsa hepsi dizi olacak gibi görünüyor

18. 13 Mart 2010
  19. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Fraganlarından izlediğim kadarıyla tutmaz, 5 bölüm sonra kalkar. Kuzu demişti dersiniz.bayanssulusmile