Kalp arpnts olan var m?

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve kuru tarafından 5 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

5 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : kuru
  1. kuru

kuru Guest

BEN 14 HAFTALIK GEBEYİM.95 KILO ILE HAMILE KALDIM TEDAVISIZ.AMA ÇOK KALP ÇARPINTIM VAR İKİ GÖĞSÜMÜN ARASINDA SANKI KÜT KÜT KALBIM ATIYOR.BUTUN GUN YATIYORUM KALP CARPINTISINA UYANIYORUM ....CUMA GUNU DOKTORA GIDICEM NAPICAM BILMIYORUM.BİRDE 2 Lİ TEST FALAN HIC BIR TAHLIL YAPTIRMADIM BEN.:a015:

2. 5 Ağustos 2009
  3. Fei_Lian

Fei_Lian Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Aynı problem bende de var... Sanki kalbim vücudumun her yerinde çarpıyormuş gibi oluyor...
    Cuma günü Doktorumla konuştum... Tansiyonunun düşün olması iyiye işaret bizim korktuğumuz yüksek tansiyon, çarpıntın olduğunda tansiyonunu bi ölçtür bakalım dedi... ben yapmadım 1 haftadır...

sen gitmeden dene bakalım bi ölçtür tansiyonunu... doktoruna da ona göre bilgi verirsin... zamanda kaybetmemiş olursun tansiyon takibi yapmak için...

4. 5 Ağustos 2009
  5. mersel

mersel ikinci kez anne oluyorum Üye

Beğenildi:
    67
    Ödül Puanları:
    108
    Canım bende 38+0 haftalık hamileyim. Bende forumda aynı konuyu açmıştım. Benimde çarpıntım oluyor. Ama 14. hafta normalmidir bilmiyorum, doktoruna danış yinede. Sıcaklardan da olurrr.. Dikkatli olmalısınn canım.

6. 6 Ağustos 2009
  7. elifzeynep2008

elifzeynep2008 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    22 haftalık gebeyim. Hayatımda hiç çarpıntı yaşamadığım için başıma gelen şeyin adını bile koyamıyordum. Fei Lian çok güzel anlatmış, bir kaç haftadır sanki kalbim her yerimde çarpıyormuş gibi. özellikle akşamları ve gece yattığımda. önemsememiştim ama ben de doktoruma danışıcam.

8. 12 Ağustos 2009
  9. Dike

Dike Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    86
    selam geçmiş olsun kızlar, ben 31+4 günlüğüm ve bazen kalbim öyle hızlanıyor ki ne olduğunu anlayamıyorum. ben de tansiyon düşüklüğü yaşayanlardanım.doktora mutlaka anlatın. benim tek çarem aç kalmamak ve dinlenmek tansiyon düşünce.

10. 12 Ağustos 2009
  11. gamze_22106

gamze_22106 Kimin Adı PELİN! Kızımın Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar bu durumlar psikolojikte olabiliyormuş... Tabi sizlerinki farklı olabilir... Arkadaşım hamileliğinde yaşamıştı... EKGler... tansiyon ölçümleri hiç bişi çıkmamıştı... ve en sonunda panik atak teşhisi kondu... Ama muhakkak doktorunuza danışın...

12. 12 Ağustos 2009
  13. pembedusler

pembedusler Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım sıcaklardan olabilir.tabii gene dr danış.ama ikili test neden yaptırmadın daha.ben 11 haftadayım allaha şükür önümüzdeki hafta yaptırıca bakalım.allah yardımcımız olsun hepimizin evlatlarımızı koruusn.

14. 12 Ağustos 2009
  15. fikirdelisi

fikirdelisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    374
    Ödül Puanları:
    153
    kanın dusuk olmasıda carpıntıya neden olur

16. 12 Ağustos 2009
  17. Fei_Lian

Fei_Lian Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kansızlık mı vardır diyorsun yani... doktorum hiç kan testi yaptırmayla ilgili bir şey söylemedi... tansiyonunu ölçtür dedi sadece... Kafam karıştı şimdi...

18. 12 Ağustos 2009
  19. mutlu03

mutlu03 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    pembe merhaba bende seninle aynı haftadayım
    doktor ense kalınlığını ölçtü ikili taramaya gerek duymadı sen hangi hastaneye gidiyorsun bende ankaradayım.