kalp asimetrisi ve ense kalınlığı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve slvmsstr tarafından 4 Eylül 2009 başlatılmıştır.

4 Eylül 2009
    Konu Sahibi : slvmsstr
  1. slvmsstr

slvmsstr pamuşum yumuşum oğluşum:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba herkese.22+6günlük hamileyim taramamda ve ense kalınlığına bakıldığı zaman bir sorun çıkmamıştı.bu hafta ultrasonda 2 mm fazla ense kalınlığı ve hafif kalp asimetrisi çıktığı için genetik bozukluktan şüphelendiler.tek başına sorun değilmiş ama ikisi birden olunca şüphe oluştu.prof.a gittim risk olma olasılığı düşük dedi ama istersen amniyosentez yapalım dedi ama ben istemedim 1-2 ay sonra daha net belli olur dedi ama ben içimdeki sıkıntıdan kurtulamıyorum nolur bilgisi olan varsa ve iyiyse yazsın kötü birşey biliosanızda yazmayın sadece böyle bişey başına gelen var mı merak ediyorum........

2. 4 Eylül 2009
  3. slvmsstr

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bir de bu ayda böyle sorun olduğunda çok kötüyse sürekli takip olurmuydu yani pek önemsemediğler sonraki aylarda bakarız dediler de............

4. 4 Eylül 2009
  5. slvmsstr

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    hiç yok galiba böyle bişey yaşayan................:KK43:

6. 25 Temmuz 2011
  7. ozelsin

ozelsin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bu konuya cevap veren olmamış. ben sonucu merak ediyorum.
    21+6 hamileyim, gecen hafta benim bebeğimin de kalp asimetrisi (sağ ventrikül dominansı) olduğu söylendi. doktorum amniyosentez istedi ancak sonrasında gittiğim prof. "amniyosentez talebi sadece kalpteki bu asimetri sebebiyleyse sorun yok; ense kalınlığı normal, kan testlerin normal... bence gerek yok" dedi. ben de yaptırmadım.

slvmsstr,bu mesajınız sonrasında süreç nasıl gelişti??
    içinde bulunduğum durumu, hissettiklerimi en iyi anlayacak kişi sizsiniz büyük ihtimalle...

8. 18 Ağustos 2011
  9. slvmsstr

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    senin gittiğin prof.da benimki de aynı şeyleri söylemiş canım tek başına sorun değil benimkinde ense kalınlığı da olduğu için amniyosentez istediler fakat ben yaptırmadım son haftalarda da zaten düzeldiğini söyledi doktorum çok şükür bişi çıkmadı oğlum şuan 20 aylık.kesinlikle bunun için amniyosentez yaptırma bebeğine yazık....rahat ol .inş.sağlıkla kucağına alırsın bebeğini.......

10. 5 Eylül 2011
  11. ozelsin

ozelsin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Çok teşekkür ederim. İnşallah sağlıkla, sıhatle doğar...
    Bana daha sonra bir iki doktor daha amniyosentez yaptırmamı söyledi; yaptırdım; çok şükür birşey çıkmadı.

28 haftalık oldum artık... Sağ ventrikül dominansı devam ediyor, aortunu dar görüyorlar. Aort koarktasyonu olabileceği söyleniyor, ancak şu anda "olur ya da olmaz" diyemediklerini, doğunca göreceklerini söylüyorlar.
    Dediğim gibi inşallah sağlıkla, sıhatle doğar; sonra da bir sıkıntı çekmez...