Kalp Atışını duyamadık :(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve muse tarafından 25 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

25 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : muse
  1. muse

muse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    merhabalar. (yeni konu açıyorum diğer başlıklarda üzüntüleri tazelemiyim die.)

Ben 9 temmuzda doktora gittim 4+6 haftalık hamile olduğumu öğrendim.
    keseyi gördük ve doktor ayın 25 inde gelin kalp atışlarını dinleyelim dedi.
    fakat biz 21inde gittik doktora. hafta içi eşim müsait olamıyacağı için cumartesi gidelim dedik.
    göbekten ultrasonda baktı doktor göremedi. bağırsakların kapatıo olabilir dedi.
    ilk gittiğimi,zde görünmüştü ama. vajinal ultrasonda biraz ugraştıktan sonra görebildi.
    ilk hesaplarımıza göre 6+4 haftalık olan bebeğimin boyu 2mm çıktı ve kalp atışını duyamadık.
    doktor yumurtlamayı erken hesaplamış olabiliriz bir hafta geç döllenmiş olabilirsin dedi ve 5+4 e indirdi hesaplamayı. 28 inde gel duyamazsak alırız dedi. kürtaj olmıcakmışım bi hap verip vakumla çekecekmiş. bu da rahme hiç zarar vermicekmiş.
    forumdaki diğer başlıklarda 8-9 hatta 10. haftalarda bile kalp atışını duyanlardan bahsedilio ama başlıkların sonu malesef hüsranla bitio. içimden heveslenmek gelio ama ne yapıcağımı şaşırmış durumdayım. inşallah cts günü canımın kalbini duyabiliriz. en azından dua etmenizi istiorm. hamilelerin duası kabul olurmuş. cts gittiğimizde 7+4 haftalık olacak ilk hesaplamamıza göre. 8in sonuna kadar beklemelimiyim?

2. 25 Ağustos 2010
  3. ingilizceci

ingilizceci Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    tatlım benımde 6. haftada kalp atıslarını goremedık ancak 7 haftanın sonunda gormustuk stres yapma daha erken hatta yazdıgın gıbı 8 haftada gorenler var ıcını ferah tut

4. 25 Ağustos 2010
  5. muse

muse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    çok teşekkürler inşallah yaa cts nasıl gelcek bilmiorm.

6. 25 Ağustos 2010
  7. ingilizceci

ingilizceci Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    tatlım gebelık yolunda ınan hıc stres bıtmıyor ınan haftasına gore farklı sorunlarla basedıyorsun ıns hersey ıstedıgın gıbı olur sende boyle olursun :CüvCüv:

8. 25 Ağustos 2010
  9. findikk

findikk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    106
    Ödül Puanları:
    93
    Allahım yardımcın olsun.Şu Mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine dualrımızı kabul etsin inş.Herşey yolunda giderde duyarsınız umarım.Rabbim sağlıklı sıhhatli kucağınıza almayı nasip eder inş. 8. haftda bile kalp atışını duyan var.Üzülme şimdiden canım.

10. 25 Ağustos 2010
  11. tulu81

tulu81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    muse canım benim hiç üzülme ben ilk kızımda 9.haftasında kalp atımlarını duyduk,sonra 13 haftalık ölü gebeligim oldu onda da 8 haftalıktı duyduğumuzda şimdi allah gene nasip etti 6 haftalık hamileyim ve doktorum 10 gün sonra çağırdı bakalım ne olacak...sakın üzülüp stres yapma bir doktorlada kalma sakın

12. 25 Ağustos 2010
  13. muse

muse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    çok tşkler inşallah hepimizin yüzü güler.
    tulu, fındık ve ingilizceci çok sağolun

14. 26 Ağustos 2010
  15. brn1987

brn1987 meleğimi büyütüyoruz Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    okadar haklısınki ilk gidiyıorsun kalp atısı yok stresi sonra duyuyorsun şükür tahlil stresi sonra 2li test 3lü test rutin tahliller hiç stres bitmiyo heray bişi çıkıyo bide nekadar normal olursa olsun bebeğin ölçümleri sana ufak geliyo annel,k çok zor derlerdi ama daha hamileyken başlayacqğını kimse söylememişti

16. 26 Ağustos 2010
  17. brn1987

brn1987 meleğimi büyütüyoruz Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Bu arada canım bu çok normal bi durummud bende ilk başıma geldiğinde yada dünyam başıma yıkıldığında çok kötü hissetttim ve sırf benim bebeğimin duyulmuyo szandım ama değilmiş olabiliyomuş ve senin dediğin gibi kötü sonuçlanmıyo bende duyamadım bebeğimin kalp atısını ama aldırmak aklımdam bile geçmedi bekledim bana birgün birinin kalbi atacak sen nefes alamayacak kadarçok sevineceksin deselerdi inanmazdım ama oluyomuş en büyük hediyem oldu o minik pıt pıtlarını duymak inşallah hayırlısıyla alırsın bebeğini kucağına

18. 26 Ağustos 2010
  19. soway

soway Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    maalesef bende senle aynı durumdayım cnm, dün 6+6 günlük olan bebeğimin kalp atışlarını duyamadık, dr cts günü tekrar bakıcak ve hala yok ise kürtaj olmalısın dedi, ne yapmama gerektiğini bende bilmiyorum, bende senin gibi bu forumları okuyorum ve mucizeleri görüyorum, bugün tam 7 haftalığım ve 1 hafta daha bekleme kararı aldım, artıka herşey allahtan, o herşeyin en doğrusunu bilir, bizede dua etmekten başka çare yok, lütfen dua edin özelliklede hamile arkadaşlar lütfen dua edinde bebeğin kalp atışlarını duyalım, lütfen:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq: