Kalp delik sağda, damarlarda ters görev yapıyor

Konusu 'Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları' forumundadır ve greeneyes3543 tarafından 28 Mart 2010 başlatılmıştır.

28 Mart 2010
    Konu Sahibi : greeneyes3543
  1. greeneyes3543

greeneyes3543 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    slm kızlar bnm yiğenim var 9yaşında. Doğdundan beri kalbiyle ilgili sorunlar yaşıyor. Kalbi delik ve sağ tarafta ayrıca damarları da bizimki pis kanı alıp temiz kan pompalerken onun ki temiz kanı alıp pis kan pompalıyormus. 1kez ameliyat oldu ve 2gün sonra büyük ve riskli bir ameliyat gecirecek bu kadar olumszluklra karşın sağlıklı bir çocuk gibi yaşadı bu yasına kadar sadece aşırı terleme vardı. bakalım bu riskli ameliyatı atlatırız işallah ALLAH 'ın izniyle. dualarınız bizimle olsun teşekkürler:teselli::nazar:

2. 28 Mart 2010
  3. semasm

semasm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok geçmiş olsun ama o daha çocuk ve masum görmesi gereken çook uzun günler varinanıyorum ameliyattan sonra sağlına kavuşarak hayatına devam edecek hayırlı haberlerini bekliyoruz..

4. 28 Mart 2010
  5. greeneyes3543

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ediyorum evet çok masum güçlü ve zeki bir çocuk. ameliyat olacağını biliyor ve olmayı kendisi istiyor daha sağlıklı olup daha çok oyun oynamak için istiyorum diyo

6. 28 Mart 2010
  7. semasm

semasm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kıyamam ben ona umduğu gibi olacak eminim:)

8. 1 Nisan 2010
  9. gilipha

gilipha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    geçmişolsun inşaallah herşeyyolu girer benimde olum 5.ayına girdi kalbinde 2 delik var bende çok zor durumdayım siyami ersekten randevu almaya çalıştım aralık ayına verdiler çok zor süreçler bunlar özel hastanelerde var doktorlar ama bizim özel sigortamız yok olmadanda başa çıkamayız doktor arıyoruz bizde umarım sizinde herşey yoluna girer inşaallah

10. 10 Nisan 2010
  11. greeneyes3543

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    yiğenim ameliyat oldu..ilk ameliyatta takılan yanlıs damardan dolayı zor günler yaşadık..ameliyattan sonra bir kaç kez kalbi durdu:S 2gün buzda yaşattılar.tarif edilemez bi korkuyla geçti günler neyse ki çok güçlü bir çocuk olduğu için bunu da atlattı. şimdi kendine geldi ve gözünü actıgında ilk söyledigi sey ıspanak istiyorum anne olmus. :)

12. 4 Mayıs 2012
  13. bilgea

bilgea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Benim kızım da da delik vardı.Anne karnında fetal eko sayesinde görülmesi gerekirken maalesef kadın doğumcumuz atlamış ve bize fetal eko dahi çektirmemiş.
    şimdi tüm hamile yakınlarıma mutlaka 20 ci haftada fetal eko yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Boylece anne karnında bile ilaç tedavisi ile bebeği tedavi edebiliyorlar.
    Neyseki biz kızım doğduktan sonra üfürümü farkedince Ege Üniversitesi nden Prof. Dr. Ertürk Levent ile tanıştık ve sayesinde ameliyatlar ve tedavisi sayesinde kızımız şu an çok sağlıklı. Eğer izmir e gelme imkanınız varsa kendisini mutlaka tavsiye ederim.Dalında en iyisi. Size de acil şifalar diliyorum