Kalp Kapak.... Paylaşım alanı...

Konusu 'Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları' forumundadır ve EU3 tarafından 6 Haziran 2008 başlatılmıştır.

6 Haziran 2008
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

Annem Için Aort Darlik Ameliyati Dendi Ailesinde Veya çevresinde Kalp Kapak Ameliyati Geçirmiş Yakini Kim Var Acaba Ne Kadar Nasil Bir Ameliyat Kapak Bu Dayaniyor Ne Yapmaliyiz

2. 6 Haziran 2008
  3. EU3

EU3 Guest

çevrede vardır ama msejlaşma fırsatı elime geçmedi ameliyattan sonra rahatlayan varmı

4. 9 Haziran 2008
  5. hulya-unal

hulya-unal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    88
    arkadaşım artık teknoloji çok ileri bu ameliyat korkulacak bişi değil benim eşin 7 yıl önce geçirdi şimdi çok iyi bir sıkıntısı yok yani endişe etme ama sormak istediğin başka bişi varsa memnuniyetle cevaplarım

6. 9 Haziran 2008
  7. EU3

EU3 Guest

Mrb Ben Aylin Geçmiş Ler Diliyorum Yazdiğin Için Teşekkür Ederim Sormak Istediğim önce Hangi Hastaneyi Tercih Ettiniz Hangi Kapaği Değişti Ameliyat Kaç Saat Sürdü Hastanede Kaç Gün Kaldi Annem Gece Uyuyamiyor Yolda Zor Yürüyor Biraz Solgun Kansizliğida Var Eşinizdede Bu Tarz Sorunlar Varmiydi şu An Sadece Yuksek Tansiyonu Ve Kansizliği Var Ilaç Kullaniyor Ameliyattan Sonrasi Coumadinin Yan Etkisi Varmi Annemin Korkusu O Ilaç Ve Kapağin ömrü 58 Yaşinda Eşiniz şu An çok Iyimi Rahatsizliklari Geçtimi Gece Rahat Uyuyormu çok Soru Sordum Ama Yanitlarsaniz çok Sevinicem

8. 9 Haziran 2008
  9. EU3

EU3 Guest

Biz Florance Nigtangale Ye Gidiyoruz Dişleri çekiliyor Ameliyatta Kalbe Mikrop Inmesin Diyeymiş Ona Göre Ameliyat Günü Verilecek Teşekkürler

10. 10 Haziran 2008
  11. Libyana

Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Merhabalar..Öncelikle tekrar tekrar geçmiş olsun..Tekrar belirteyim,benim annem de 2 sene önce kapak ameliyatı oldu 40 yaşındayken...Aslında daha önceden söylemişlerdi ameliyat diye doktorlarımız,fakat annem sürekli erteledi,endişesi vardı..Biz de sizin gibi ameliyattan önce çok araştırma yaptık,inceden inceye herşeyi öğrenmek istedik,sonuçta bu ciddi bir ameliyat artı annemizin,en değerlimizin vs sağlığı söz konusuydu..Biz hehalde rahat 1000tane soru sormuşuzdur:KK66: o yüzden içiniz ferah olsun..Biz F.Nightingale i tercih ettik,Prof.Bülent Bey başlarındaydı..Kapak değişti,romatizmaldi anneminki,kurtarılabilir kapakları tamir ediyorlar fakat annemin kalp kapakçığı çok yıpranmış.Bende ki dosyalarda birtakım bilgiler var,isterseniz kopyalayım okuyun..Ameliyat 5 saate yakın sürdü,bu sürede insan çok kaygılı oluyor ama dua etmeyi ve sabrı elden bırakmamalı inş.Kansızlık problemi annemde de vardı..Gece aynen uyuyamıyor geziniyordu kadıncağız evin içinde özellikle ameliyat kesinleşince çok panik yaptı (ki annem inanın çok dayanıklı,soğuk kalı bir yapıya sahiptir) geceleri hepten uyuyamadı,hepimiz onu rahatlatmak neşelendirmek için elimizden geleni yaptık,moral her hastalıkta olduğu gibi burada da çok mühim..Tatile gittik 1 hafta kadar,moral depoladık:KK66: Hastanede 1hafta-10 gün kadar kaldık..Bu esnada bir sıkıntı yaşamadık,hemşirelerden oda sorumlularına kadar çok ilgili güler yüzlülerdi..Ameliyattan sonra narkozun etkisi sürüyor,yoğun bakımda kalıyorlar..En önemlisi daima hijyenik olmak,asla mikrop kapmamalı o kesi bölgesi..Hatta biz eve gidince anneme bebekler gibi baktık,çok ziyaretçi oluyor haliyle,asla öpme sarılma olmıcak bi süre,öyle gelip de başında saatlerce oturup saçma sapan sualler sormalarına da musade etmeyin bence..Zaten arif olan bunu yapmaz ama milletimiz meraklı olduğu içn kadına o haliyle ameliyat nasıldı hissettin mi ay yaran çk büyük ne kadar çok kesmişler iz kalacak mı gibi sorular..Hamdolsun annem şimdi iyi 6ayda bir tahlil yaptırmaları,kontrole gitmeleri gerekirse ilaçlarını yeniletmeleri gerekiyor...Diyet ve yürüyüşen de asla kaytarmamalı tabi..:KK66: Beni gelişmelerden haberdar ederseniz sevinirim...Aynı şeyleri ben de yaşadığım için destek olmak isterim..7-8 yaşında çocuklar hatta bebekler dahi bu ameliyatı oluyor...Ama can işte..Yürek..İnsanın yakını oldu mu iş değişiyor.
    Sağlıklar ve Sevgiler.a.s.

12. 10 Haziran 2008
  13. Libyana

Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Merhabalar..Öncelikle tekrar tekrar geçmiş olsun..Tekrar belirteyim,benim annem de 2 sene önce kapak ameliyatı oldu 40 yaşındayken...Aslında daha önceden söylemişlerdi ameliyat diye doktorlarımız,fakat annem sürekli erteledi,endişesi vardı..Biz de sizin gibi ameliyattan önce çok araştırma yaptık,inceden inceye herşeyi öğrenmek istedik,sonuçta bu ciddi bir ameliyat artı annemizin,en değerlimizin vs sağlığı söz konusuydu..Biz hehalde rahat 1000tane soru sormuşuzdur:KK66: o yüzden içiniz ferah olsun..Biz F.Nightingale i tercih ettik,Prof.Bülent Bey başlarındaydı..Kapak değişti,romatizmaldi anneminki,kurtarılabilir kapakları tamir ediyorlar fakat annemin kalp kapakçığı çok yıpranmış.Bende ki dosyalarda birtakım bilgiler var,isterseniz kopyalayım okuyun..Ameliyat 5 saate yakın sürdü,bu sürede insan çok kaygılı oluyor ama dua etmeyi ve sabrı elden bırakmamalı inş.Kansızlık problemi annemde de vardı..Gece aynen uyuyamıyor geziniyordu kadıncağız evin içinde özellikle ameliyat kesinleşince çok panik yaptı (ki annem inanın çok dayanıklı,soğuk kalı bir yapıya sahiptir) geceleri hepten uyuyamadı,hepimiz onu rahatlatmak neşelendirmek için elimizden geleni yaptık,moral her hastalıkta olduğu gibi burada da çok mühim..Tatile gittik 1 hafta kadar,moral depoladık:KK66: Hastanede 1hafta-10 gün kadar kaldık..Bu esnada bir sıkıntı yaşamadık,hemşirelerden oda sorumlularına kadar çok ilgili güler yüzlülerdi..Ameliyattan sonra narkozun etkisi sürüyor,yoğun bakımda kalıyorlar..En önemlisi daima hijyenik olmak,asla mikrop kapmamalı o kesi bölgesi..Hatta biz eve gidince anneme bebekler gibi baktık,çok ziyaretçi oluyor haliyle,asla öpme sarılma olmıcak bi süre,öyle gelip de başında saatlerce oturup saçma sapan sualler sormalarına da musade etmeyin bence..Zaten arif olan bunu yapmaz ama milletimiz meraklı olduğu içn kadına o haliyle ameliyat nasıldı hissettin mi ay yaran çk büyük ne kadar çok kesmişler iz kalacak mı gibi sorular..Hamdolsun annem şimdi iyi 6ayda bir tahlil yaptırmaları,kontrole gitmeleri gerekirse ilaçlarını yeniletmeleri gerekiyor...Diyet ve yürüyüşen de asla kaytarmamalı tabi..:KK66: Beni gelişmelerden haberdar ederseniz sevinirim...Aynı şeyleri ben de yaşadığım için destek olmak isterim..7-8 yaşında çocuklar hatta bebekler dahi bu ameliyatı oluyor...Ama can işte..Yürek..İnsanın yakını oldu mu iş değişiyor.
    Sağlıklar ve Sevgiler.a.s.

14. 10 Haziran 2008
  15. EU3

EU3 Guest

çok sağol arkadaşim annem çok korkuyor kansizliği geçmiyor nedense üç kutu hap kullandik değerler ayni birde grip geçiriyor öksürük var annemde aort kapak alti darlik var kapak açilimi kisitli buda yorgunluk ve sinir yapiyor bizim 2 ayda çikti geçmeyen baş ağrisi ve 18 i geçen tansiyon ben başka şey düşünmüştüm hep tansiyonu vardi kalp kötü denince şoka girdim her an dua ediyorum her ezanda her camide çünkü genç 58 yaşinda bizim doktorumuz prof dr belhan akpinar bir tane bülent bey var op dr bülent polat orda var sizinki omu birde ameliyata girmeden önce tahliller yapiliyor kaç gün sürüyor odalari güzelmi iyi baktilarmi annenize doktorlar ilgilimi ben bu hastaneyi çok araştirmam sonucu buldum ilk gittiğimizde kalp damar başkani belhan beydi aklimi kaçirmak üzereyim bizde tatile çikmayi düşünüyoruz ama annemin dişleri çekiliyor gripte tekirdağda hastane donanimli değil annem bu aralar gece dolaşiyor 3 yastikta yatiyor balkonda rahat anneniz şimdi rahat uyuyormu yürüken tikanma geçtimi kansizliği geçtimi bu arada mailime doktorun adini ve diğer bilgileri yollarsaniz çok dua edicem size ben panikteyim çünkü korku var üzerimde allah yardim edicek buna inaniyorum teşekkürler xxxxxxxxxxxxxxxxx

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Ekim 2008
  16. 10 Haziran 2008
  17. EU3

EU3 Guest

Ameliyatta Aklimi Kaçirip çildirmazsam Iyidir Sakinleştirici Almayi Düşünüyorum Allah Hepimize Yardim Etsin

18. 14 Aralık 2008
  19. SILAM2006

SILAM2006 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    SELAM şekergüzel80

benim anneme de kalp kapakçığından ameliyat diyorlar

acaba anneniz ameliyat oldumu. bana bilgi verirsen çok sevinirim