Kalp Ritim Bozukluğu Yaşayan varmı?

Konusu 'Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları' forumundadır ve Borzo tarafından 1 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1 Eylül 2010
    Konu Sahibi : Borzo
  1. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Selam Arkadaşlar; Kalp ritim bozukluğu ve kalp kapağı kalınlaşması ile ilğili
    Bilgi topluyorum...Bir kaç konuya yazdım ama cevap alamadım..
    Bu konuda bilgisi olan var ise Tedavi şekilleri nasıldır etkileri nelerdir Anlatabilirmi?

2. 1 Eylül 2010
  3. Gulpare

Gulpare Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba.Öncelikle çok geçmiş olsun..Benim 10 yaşındaki teyzemin kızında kalp kapağı çökmesi vardı..6 ay düzüenli iğne oldu..Su an sıkıntılar devam edıyor sanırım 18 yasına kadar devam etmesını önermişler...
    Allah acil şifalar versin..

4. 1 Eylül 2010
  5. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.180
    Ödül Puanları:
    438
    Canım sendemi var bilgim yok ama geçmiş olsun

6. 1 Eylül 2010
  7. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkürler; Eşimde var yeni ortaya çıktı..Tam tanı koyulmadı ama kalp kapak kalınlaşması
    olabilir deniyor
    Gülpare çöküntü ile kalınlaşma aynımı acaba?
    günlük aktiviteleri nasıl devam edebiliyormu?

8. 1 Eylül 2010
  9. Gulpare

Gulpare Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Çöküntü ve kalınlaşma aynı mı bilmiyorum canım..Günlük aktivitelere devam ediyor çok da hareketli ama bazen nefesi daralıyor kalbi çok çarpıyor,bunun gibi şeyler oluyor,onun dışında çok önemli birşeyi yok çok şükür..

10. 2 Eylül 2010
  11. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Gülpare Teşekkürler cnaım belirtiler aynı,Pazartesi günü tam teşhis koyacaklar sanırım.
    Dün akşam tv izlerken elelrinde uyuşma oldu ve terlemeye başladı
    20 dakika sonra normale döndü bazen çok korkuyorum yani o an bişi olsa ne yaparımki
    tamamen psikolojim bozulmuş durumda,sabah kalktık işe geldik,gayet iyi sağlıklı yani hiç bişi yok
    bir anda oluyor,çok korkuyorum,biliyorumki rabbim şifasını verecektir,ama bir yandan alkol ve sigara alışkanlığı çok yüksek,doğru düzğün beslenmiyor..Püff inşallah kurban olduğum bişi olmaz,tedavi olduğunda sağlığına kavuşur..

12. 2 Eylül 2010
  13. zeynepsena

zeynepsena Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ben doktoruma sormuştum,kalp kapak hastalıkları kalp krizine sebep olmazmış.merak etmeyin rabbim bütün hastalara şifa versin.aminn

14. 2 Eylül 2010
  15. Lillos01

Lillos01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaslar bende de ritit bozuklugu vardi ve kalp pili takildi yaklasik 6 ay once..bendeki belirtisi bayginlik gec ayilma ve ayildiktan sonra sanki kafana bisi vurupta bayiltymislar hissiydi..antakyada okuyordum ve bu bayilma ben yurttayken geldi ordaki arastirma hastahanesi bana sara yani epilepsi teshisi koydu ve ben 2 ay epilepsi ilaci kullandim ve adanaya doner donmez tekrar hastahaneye gittim ve beyinde bisi yok diyerek kardiyolojiye sevk etti TILT adi verilen bi test yaptilar bu testte kalbim 26 saniye durmus ve sonra calismis sonucu aldiktan 2 gun sonra ameliuyata girdim ve henuz 21 yasinda olmama ragmen kalp pili tasiyorum..her zaman devrede olan birsey degil tabi sadece nabiz dustugunde devreye giriyo ben hissetmedim su ana kadar devreye girdigini ama uyurkende giriyormus dolayisiyla omru azaliyiyo..12 sene omru vardi benim pilimin su an 11 yil 6 ay kalmis demekki kullanilmis ve bana 12 sene sonra tekrar ameliyat yolu gorunuyo eyvahedigeldismile

16. 2 Eylül 2010
  17. Lolo

Lolo eşim ve oğullarım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    barzey çok endişelenme
    ritim bozuklu için ilaç veriyolar
    kalınlaşma olabilir var dememiş doktor
    bu durumu çok kafana taktığını belli etme eşine
    çok fazla belli edersen psikolojik olarak bile kalbinde sorun hisseder eşin

pazartesiyi sabırla bekle tam teşhis konulcakmış o zaman teşhise göre araştırma yaparsın
    ama sonuç ne çıkarsa çıksın üzüntünü eşine sakına belli etme ve eşine normalden daha fazla ilgi göstermeki eşininde morali bozulmasın
    unutma kalp hastalıklarında moral çok önemlidir

18. 3 Eylül 2010
  19. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Çok geçmiş olsun canım,yaşın çok küçük acaba ailede irsi olan bir durum falanmı?

Lolo inşallah dediğin gibi olur canım
    belli etmemeye çalışıyorum ama bir haftadırda dışardayken durmadan arıyorum
    işi bahane edip..
    Pazartesi inşallah kesinleşecek bir aksilik çıkmaz ise,bir hafdaır gecem gündüzüme karıştı
    aynı zamanda başıma inanılmaz ağrılar girmeye başladı,gün içinde bazen çalışamıyorum ağrıdan,sanırım ondan çok ben takıyorum
    Allahım herkese şifa versin
    Teşekkürler canım