Kalp sıkışması, nefes alamamak??

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Limonlu_Cheescake tarafından 24 Eylül 2013 başlatılmıştır.

24 Eylül 2013
    Konu Sahibi : Limonlu_Cheescake
  1. Limonlu_Cheescake

Limonlu_Cheescake Ulan İstanbul! Üye

Beğenileri:
    241
    Ödül Puanları:
    63
    Özel Mesaj At
    Bu sorun hayatımı çok etkilemeye başladı.

bazen aniden kalbim sıkışıyor gibi oluyor. nefes alamıcak gibi oluyorum. bir terleme geliyor sanki elim kolum uyuşuyor kendimi kalp krizi geçirecek gibi hissediyorum. kalp krizi geçiricem diye korkuyorum. evde yalnız kalmak istemiyorum kalınca boğulacak gibi oluyorum. uyuyamıyorum bile. napsam bilemedim kardiyolog a mı gitsem yoksa bu panik atak gibi bir şey mi ki acaba?

başına gelen fikri olan var mı?lütfen yardımcı olun.:KK25:
  2. 24 Eylül 2013
  3. sinem_ege

sinem_ege Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Bişey olucak dıye yanlız kalmak korkusuda varsa buyuk ıhtımal panık atak baslangıcıdır tabı dr. gıdın bıan once ama unutmayınkı ılaclardan cok kendınız onleyebılırsınız bunu ustune gıtmekten cok umursamamaya calısın bırsey olmuycak bana oyle gelıyo sadece dıyerek kendı kendınızı sakınlestırın önce sımdıden gecmıs olsun.
  4. 24 Eylül 2013
  5. Limonlu_Cheescake

Beğenileri:
    241
    Ödül Puanları:
    63
    Özel Mesaj At
    kendi kendimi sakinleştirmeye çalışsam da yapamıyorum özellikle yalnız kaldığımda. teşekkür ederim.
  6. 24 Eylül 2013
  7. zeynep_ncc

zeynep_ncc Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    sanırım panik atak başlangıcı var endişe ve korku o kadar çok korkuyosun ki kas katı kesiliyosun sana tavsiyem önce bir eko çektir daha sonra bu süreci oluruna bırak ben 4 senedir panik atak hastasıyım ısrarla ilaç kullanmadım şuan kendime bir uğraş buldum ve yendim ablamda yemek yaparak yendi dikkatini dağıtıcak bir uğraş bul hemen sevgiler...
  8. 24 Eylül 2013
  9. marli

marli Küçük Kızımı Koru ALLAHım Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    48
    Özel Mesaj At
    Canım sanırım psikolojik senin durumun. Bişeylere çok kafanı takmışsın galiba.. Kalp krizi geçirmiş olsan ne olduğunun bile farkına varmazsın zaten ki sen ne ler yaşadığını anlatabiliyosun. Sende panik atak var sanırım :KK34:
  10. 24 Eylül 2013
  11. Limonlu_Cheescake

Beğenileri:
    241
    Ödül Puanları:
    63
    Özel Mesaj At
    önce mantıklı olan kalbimde bir şey olmadığına emin olmak sanırım da işte bu ara doktora gidecek vaktim olmadığı için psikolojik olabilir mi diye araştırmak istedim de bir doktora gitmek şart tabi. ilaç kullanmam gerekirse kullanırım çünkü başka şeylerle uğraşmaya çalışsam yine geçmiyor içim sıkılmasın diye düşünmem gereken şeyleri bile düşünemiyorum çok etkiliyor beni.:KK5:
  12. 24 Eylül 2013
  13. Limonlu_Cheescake

Beğenileri:
    241
    Ödül Puanları:
    63
    Özel Mesaj At
    bu olayları yazdığımda yaşadıklarımın etkisi geçmişti tabi de biraz bilemiyorum. bu aralar çok sık oluyor. yine olursa diye korkuyorum. önceden de olduğu olmuştu nefes alamama kalp sıkışması falan da bu aralar çok sık olmaya başladı. her olduğunda bu sefer kesin kalp krizi geçiyorum falan diyorum. hepten boğuluyorum. napıcam böyle bilmiyorum?kendimi bunaltmıyım diye yapmam gereken şeyleri bile yapmıyorum.:KK43:
  14. 24 Eylül 2013
  15. marli

marli Küçük Kızımı Koru ALLAHım Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    48
    Özel Mesaj At
    Bi doktora git canım. Kendini rahatlatacak mutlu edicek şeyler yap. Kafanı başka şeylerle meşgul et. Geçer zamanla ama bunu düşünürsen kendini dahada çok yorarsın..
  16. 24 Eylül 2013
  17. yeliz_nur

yeliz_nur Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    266
    Ödül Puanları:
    83
    Özel Mesaj At

Annemin başına geldi canım panik atak dedi doktorlar aynen senin söyledigin gibi kalbi sıkışıyor,nefes alamıyor eli ayağı uyuşuyor buz gibi bir terleme aynı kalp krizi geçiriyor gibi oluyor bütün kontrolleri yapıldı kalp doktoruna gitti ve doktor psikiyatriye yönlendirdi şuan sakinleştirici kullanıyor şimdilik bir sorun yok bakalım.
  18. 24 Eylül 2013
  19. Limonlu_Cheescake

Beğenileri:
    241
    Ödül Puanları:
    63
    Özel Mesaj At
    benim de önce kalbim için doktora gitmem lazım bakalım bir şey çıkmazsa psikolojiktir gerçekten:44:annene de geçmiş olsun bu arada.