kalp şeklinde rahim?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve art-ist e tarafından 19 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : art-ist e
  1. art-ist e

art-ist e Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    113
    merhaba dr hanım ben 24 yaşında 2 yıllık evli bir bayanım.benim sorum geçen aylarda adet sancısı çektiğim için doktora gittim.ultrason testi yaptılar alttan ve bana kalp şeklinde bir rahmim olduğunu düşük riskleri yaşayacağımı söylediler.çok korkuyorum acaba çocuk sahibi olmaya engel bi durummu bu?sürekli düşük mü olucak?yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. 19 Ağustos 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba size söylenen durumun ultrasonda şüplendirici bulgusu var ise rahim filmi çekilerek bu durumun ne kadar şiddetli olduğu kolayca anlaşılır eğer rahimin yapısını çok bozuyor ise histeroskopi denilen ameliyat ile kolayca tedavisi yapılır ve bu durumdan kaynaklı düşük yapma ihtimaliniz oratadan kaldırılmış olur.

4. 19 Ağustos 2010
  5. pptya87

pptya87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    268
    Ödül Puanları:
    153
    hocam merhaba benim hsg sonucumda doktorum rahmimin t şeklinde olduğunu söyledi acaba bu bir anormalimidir ve araştırdığım kadarıyla gebeliğe engel ve düşük yapmaya neden olacağını öğrendim sizce de öylemidir?

6. 19 Ağustos 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam t shape uterus denilen durum kavitenızın genişliğine bakılarak düzeltilme ihtiyacı varsa histeroskopi ile açılmalıdır. Bu ameliyatlar konusunda ben ve kliniğim oldukça deneyimlidir istanbuldasınız dilerseniz filminizle kontrole geliniz. Sevgiler

8. 19 Ağustos 2010
  9. art-ist e

art-ist e Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    113
    oradaki doktor hanım bana rahim zaten kalp şeklindedir ama ergenliğe girince ayrılır yani bi kalbi ikiye bölünmüş olarak düşün dedi.bende ufak bir kısım birleşik kalmış düşük olursa gel ameliyatla halledelim dedi.fakat ben daha 2 sene çocuk düşünmüyorum acaba şimdiden gidip tedavimi olsam?ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

10. 19 Ağustos 2010
  11. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    eğer şimdilik gebelik planınız yok ise tedaviye gerek yok. düşündüğünüzde en azından 3 ay öncesinden gerçekten gerekli ise bu ameliyatı olabilirsiniz.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.