kalpte ritim bozukluğu ve doğum!!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve beydam tarafından 23 Kasım 2009 başlatılmıştır.

23 Kasım 2009
    Konu Sahibi : beydam
  1. beydam

beydam Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar benim kalbimde ritim bozukluğu var arada atmıyo boş geçiyo.29 haftalık gebeyim ve normal doğum yapamıycam.ama epidural sezeryan mi yoksa normal sezeryan mi olmalıyım bilemiyorum.bana yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?bi akıl verin bana.:a015:

2. 23 Kasım 2009
  3. glnk

glnk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    epidural sezeryan olan arkadaşlarımı gördükten sonra ben de öyle doğurmaya karar verdim.gerçekten hepsi çok rahattılar.genel anestezide olduğu gibi bi ayılma süreci olmadığından hemen bebeğini kucağına alabiliyosun.bebeğine de narkoz gitmemiş oluyo.ben çok rahat gördüm hepsini.tabii ki her ilacın her bünyeye yağtığı etki farklıdır.belki kötü etkileri yaşayanlar da vardır.ama benim tercihim kesinlikle epidural.

4. 23 Kasım 2009
  5. berna1

berna1 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende epidural sezeryan olacağım inşallah son dakika vazgeçmezsem:)doktorum uyanık olacağın için tedirgin olabilirsin dedi..ama en rahat doğum şekli oymuş vazgeçmem inşallah..

6. 24 Kasım 2009
  7. irem4006

irem4006 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    bendede ritim bozuklugu oluor ama arada bir panik ataktan dolayı
    senin rahatsızlıgın psikolojıkmi

8. 24 Kasım 2009
  9. beydam

beydam Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    BENİM BAYADIR RİTİM BOZUKLUĞU VAR 5 YILDIR ZANNEDERİM ÇOK HEYACAN YAPAN BİRİ OLMAMDAN KAYNAKLANIYOR.AMA ŞİMDİYE KADAR BİR PROBLEM YAŞAMADIM ÇOK ŞÜKÜR,İLAÇ FALANDA KULLANMADIM.AMA ŞİMDİ DOĞUM YAKLAŞTIKÇA DOĞUM ŞEKLİ KONUSUNDA ÇOK KARARSIZIM VE ÇOK KORKUYORUM,NASIL RAHAT OLACAKSA ÖYLE YAPMAK İSTİYORUM.mafoldumben

10. 11 Aralık 2009
  11. hecababe

hecababe seçil Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bendede 2 yıl önce çıktı ritim bozuklugu her yıl dinlenmeli denildi ilaç yada ona benzer birşey verilmedi.
    doğuştan oldugu söylendi önemli etkileri olmadığı ama takip edilmesi gerektiği söylendi.
    suan 6 haftalık hamileyim ama normal doğum istiyorum bu ritim bozuklugunun doğumda etkili olacağını düşünmüyorum.sadece girerken doğuma korkudan kesin yoğun atıcak ama daha sonra sancı filan derken ağrıya kilit olucağından o durumun düzeleceğini düşünüyorum.

ama yinede 3 ay gibi etraflı bir kalp muayenesi olucam ve ondan sonra daha da netleşicek durum

12. 4 Ocak 2012
  13. walden

walden Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar mrhb bende 1 ay sonra doğum yapacağım ama doğum şekline hala karar veremedim bendede kalp ritim bozukluğu var normal doğumda iyi olmaz sakıncalı dendi nefes darlığımda var çok kalp ağrısı çekiyorum sizce genede normal doğum yapsam bişey olur mu?

14. 3 Haziran 2012
  15. *SeA*

*SeA* 30.11.2012Kızıma Kavuştum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba bende de rıtım bozuklugu var ve suan 14 haftalık hamıleyım normal dogum ıstıorum ama bıryandan da korkuorum carpıntım dogumda yukselırse dıye siz normal yapıcam demıssnz yapabıldnzmı cevap verırsenz cok memnun olucm ıı gunlr...

16. 27 Haziran 2012
  17. cincikk

cincikk deniz&gülşah Pro Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bugün kadın doğum doktoruma kontrole gittiğimde ritm bozukluğu olduğunu ve kardiyologa gitmem gerektiğini söyledi. pek umursamıyorum aslında çünkü uzun yıllardır ben de farkındayım kalbimin ritminin bozuk olduğunun. ikizlerime hamileyim ve sezaryen olacağımdan şimdi korktum ritm bozukluğu sezaryende sorun yaratır mı acaba :S

18. 24 Nisan 2013
  19. pece06

pece06 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar öncelikle meraba ben hamile değilim ama benimde kalbimde 10 senedir ritim bozuklugu var,bicok arkadaş yazmıs normal dogumda sorun olurmu diye benim kendi kardioloji doktorumun bana kendim icin dedigi bilgiyi aktarıcam sizler kndi doktorunuza durumunuz hangi asamadaysa ona göre sorun,Bana doktorum kalp hastalıgının en ciddisi oldugunu ve kalbin nasıl attıgının belli olmadıgını söledi ben hergün ilaç kullanıyorum ,ilerde evlenip dogum yapabilirmiyim diye sordugumda kardioloji doktorunun buna müsadesi oldugunda hastalıgın drecesine baglı olarak yapılabilcegini (ileri derece ritim bozuklugu varsa yapılmıyacagını ) söyledi,Benim arkadasımdada vardı ritim bozuklugu normal dogumu yaptı dedigim gibi bozuklugun asamalarına göre karar veriliyo,ve bu hastalıgınıızı hafife almamanızı tavsiye ederim mutlaka bi kardioloji doktoruna görünüp normal doguma ondan snra karar vrmeniz en saglıklısı,hepinize bebişlerinizle şimdiden sagıklı uzun ömürler dilerim