Kalsiyum eksikliği kramp nedeni

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve BenDenizYildizi tarafından 10 Aralık 2007 başlatılmıştır.

10 Aralık 2007
    Konu Sahibi : BenDenizYildizi
  1. BenDenizYildizi

BenDenizYildizi Guru Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    348
    Gebelik döneminde kalsiyum eksikliğinin krampların artmasına neden olduğu bildirildi. Hamilelerin sıklıkla kramplardan şikayetçi olduğunu söyleyen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Gülçin Belene Taşlıyurt ekledi: "Magnezyum, potasyum ve kalsiyum eksiklikleri kramplara zemin hazırlar. Gebeliğin ilerleyen dönemlerinde bebeğin hızla gelişmesi, toplardamar üzerindeki baskıyı artırır. Bu durum dolaşım problemlerine neden olur." Dr. Taşlıyurt şöyle devam etti: "Bebekler doğumlarının yaklaştığı son aylarda kalsiyuma daha fazla ihtiyaç duyar. Annelerin bu ihtiyaca yeteri kadar cevap verememesi, gebelik kramplarını daha da artırır. Kramplar özellikle oturur pozisyondayken hissedilir. Bol bol su ve süt içmek krampları azaltır."
    Kaynak:sabah

2. 10 Aralık 2007
  3. B&M

B&M FB & M & YE Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    ay cnm benim tek sorunum buu dktrum calcimax verdi tadı hoşuma gitmio o yüzden hergün içemiyorum ama geceleri napıyorum bilmiyorum heralde farkında olmadan cok geriniyorum ve birden bacağıma kramp giriyo ve acayip canım acıyo 1 2 dkk öle bekliyorum gecmesini ve o kıramp giren gecenin ertesi günü de bacağımda o acı oluyo hafif .. cok sinir bişi yaa gece beni uykumda hoplatıyo

4. 10 Aralık 2007
  5. çokoprens

çokoprens iki prens annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım mutlaka magnezyum almalısın çok iyi geliyor, bu kramplardan kurtulursun, düzenli olarak kullanmalısın ama

6. 11 Aralık 2007
  7. BenDenizYildizi

BenDenizYildizi Guru Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    348
    Yapmaa tadı kötüde olsa içmelisin ama sağlığın için :teselli:a.s.