Kalsiyum kullanan hamişler gebelikte kullanımı yardımmm!!!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve dtbernat tarafından 13 Aralık 2009 başlatılmıştır.

13 Aralık 2009
    Konu Sahibi : dtbernat
  1. dtbernat

dtbernat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle herkese sağlıklı bi gebelik diliyorum 22 haftalık gebeyim doktorum kontrolde bu aydan sonra kalsiyuma başlıycaz dedi calsinet d die bi ilaç verdi suda eritilip içilen gebelikte kullanım katagorisi c yani zorunlu olmadıkça kullanılmamalıdır kulanan bilgisi olan yorumu olan varsa paylaşalım lütfenn

2. 13 Aralık 2009
  3. nerbay

nerbay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ya bi dönem bende kullandım ama benimkinin ismi calcimax d3.1 bardak suda eritiyordum.aynı gazoz gibiydi tadı.hatta frukoyu andırıyordu.1,5-2 ay kadar kullandım.şimdi ise onu bıraktırdı.onun yerine magnesium diosporali verdi.dr ne yazdıysa uygula bence.sonuçta onlar bu işin eğitimini almış insanlar.

4. 14 Aralık 2009
  5. kedi34

kedi34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben de seninkinden kullaniyorum canim, doktorum verdi.

6. 14 Aralık 2009
  7. ads1940

ads1940 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Banada verdi geçenki kontrolumde ayrıca magnezyum da verdi.Bu ikinci hamileliğim ilkinde son aylarımda vermişti ama hiç kullanmadım çünkü sütümü çok içiyordum.şimdi bende çekiniyorum kullanmaya hergün içmiyorum çok nadir içiyorum.sütümü arttırdım.

8. 14 Aralık 2009
  9. sevgi76

sevgi76 <a href="http://pregnancy Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar benimde 2.hamileliğim. 17 haftalık hamileyim doktorum banada calci-net d3 verdi bende hamileler için c kategorisinde olduğunu öğrendiğimden beri tedirgin oldum. o yüzden bardakta ilacın sadece yarısını eritip içiyorum.günlük 1 bardak sütü ve yumurtamıda ihmal etmiyorum.doktorlar ilaç yazarken çok açıklama yapmıyorlar nedense. ayrıca aranızda domuz gribi aşısı yaptıran varmı 20.haftalık olmak gerekiyormuş cevap yazarsanız sevinirim...

Son düzenleme: 14 Aralık 2009
  10. 15 Aralık 2009
  11. dtbernat

dtbernat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    çok saolun arkadaşlar domuz gribi aşısı olmadım ama korkuyorum açıkcası sanırım olucam perşembe ayrıntılı ultrasonum var başka bi doktora gönderdi doktorun gideceğim dr doçent ona bi sorcam kalsiyumuda aşıyıda herkese bol sağlıkk

12. 15 Aralık 2009
  13. sumeyra05

sumeyra05 EVİMİN NEŞESİİİ PRENSESİM Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    selam kızlar ben 28 haftalık hamileyim doktorum bana bu hafta calsiyum c ve magnezyum verdi. Calsiyum dışı mavi olanı yoğun eksiklik yaşayanlar için olduğunu turuncu renkte olanı ise istediğin zaman günde 1 tane olmak kaydı ile alabileceğimi söyledi. magnezyumu ise bacaklarda oluşan kasılmalarda kraplarda etkili olduğu için verdiğini açıkladı. ben gönül rahatlığı ile kullanoyorum.

14. 4 Ocak 2010
  15. bersu_791

bersu_791 canım oglum:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    calsiyum c ve magnezyum kullanıyorum gunde 1 tane içiyorum bence kullanmak lazım dr ne soyluyorsa yap bence

16. 7 Ocak 2010
  17. YESIMMM24

YESIMMM24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    turkiyede ypkmu prenatal vitamin drlar cok on gormuyorlar yurtdisinda hamile oldugumu ogrendigimden beri hemen perinatal vitamin minarel verdiler basta kanamalarim vardi kesildi baslayinca masallah anneme de sordum burda cok icmiyolar vitamin minarel tarzi seyler dedi ben hamile kaldigimdan beri iciyorum cunku butun vitaminlerden minarellerden dogal olanlarindan hergun almam imkansiz

18. 8 Ocak 2010
  19. Juliette

Juliette annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben calcium sandoz kullaniyorum suda eriyor... demir hapi aldigin zaman yada demirli iceren yiyecekler yedigin zaman icme calciumu demirin emilimini azaltiyor... baska da gunun her ani icebilirsin