Kamu da Özel de aynı işte...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve himeros tarafından 31 Ocak 2009 başlatılmıştır.

31 Ocak 2009
    Konu Sahibi : himeros
  1. himeros

himeros Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    slm kızlar
    o kadar canım sıkkın ki. işyeriyle ilgili sorunlarım var. şuan elimde olsa başka bir ile tayinimi isterdim. p.tesi işyerine gitmek istemiyorum yaa.o kadar uğraştıktan sonra memurluğu bile bırakmak geliyo içimden.işyerinde bi adam fena halde sinirimi bozuyor. işin kötüsü bir kız arkadaşta benim gibi mağdur ama insanları anlayamıyorum.bu ilde yapayalnızım. bi eşim var.bugün o kız arkadaşımlada konuştum bana inanmıyor.güven sorunu var.arayı bozan başka arkadaşlar var. offf durum çok karışık yaa. hepsiyle arkadaşlığımı kescem. ve yine yalnız kalacam.
    sadece özel işyerlerinde böyle olur derdim.ama kamudada var.bi yarış içinde herkes.kuyusunu kazmaya çalışanlar var.iyi oldum kaybettim kötü oldum aranan oldum.eşim gelecek birazdan onada yansıtmak istemiyorum.ama çok gerginim. bu şehirde kimsenin yüzünü görmek istemiyorum artıkkkkk

2. 31 Ocak 2009
  3. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    bazı hasta ruhlu insanlar başkalarınında psikolojisini bozarak yada ekmeğiyle oynayarak tatmin oluyolar malesef :mymeka: devlet sektöründede böyle şeylerin olması üzücü sende onlarla uğraş bence canını sıkma onların canını sık yerimseniben

4. 31 Ocak 2009
  5. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canim devlet sektoru daha kotu ozelden. cunku ozelde patron calisip calismadigina bakar, eger iyi elemansan hickimse ile anlasamasan bile tutar seni yani cikarmaz. Hakediyorsan da yukseltir haketmiyorsan yukseltmez. (eger isini bilen bir patronsa, yoksa uckuruna duskunse, baska yollarla gayet yukselebilirsin ki, o firma da zaten uzun yazamaz) ama devlette kotuler cok malesef. haketmeden bir yerlere gelenler de cok. E adami atamiyorsun satamiyorsun sikayet edemiyorsun. arkasi saglam. bi is bildigi yok ustelik de senin kuyunu kaziyor.

Ben devlette bir dakika tahammul edemezdim.

6. 31 Ocak 2009
  7. cloudy

cloudy en iyi koca ölü kocadır:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    sadece iş yeri kamu olarak bakmamak lazım bu meseleye
    toplumun her yerinde var böyle insanlar
    bizim toplumumuzun geneli böyle
    başarıyı başkalarının üzerine basarak elde ediyorlar ne yazık ki..
    ne iyisi fazla muhattap olmamak yasakkelimeyasakkelime
    arkadaş sanıp yaklaşırsın kuyunu kazar
    böyle insanlar toplumda çoğunlukta malesef
    en güzeli mesafeli arkadaşlıklar

8. 31 Ocak 2009
  9. himeros

himeros Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben yeni memurum onlar yıllarca orada. geçen gün bir hata olmuş hemen benim üstüme atıyor. hakbuki ben o gün sevkliyim hastanedeyim.şaştım kaldım resmen yaa. 1 tek hata bile yapmadım 6 aylık memuriyetimde. yapsam ne olacak çok merak ediyorum valla.aynı şeyleri bi kız arkadaşta yaşıyodu o da yeni.şimdi ise beni sattın diyo bana.benmişim sebebi ne alakaysa. onu kandırmak kolay safım da kandı kimilerine yüzleşelim ben herşeye açığım dedim belki 50 kere.yüzleşmiyoda.bende arkadaşlığımı kescem dediğiniz gibi.onlar kaybeder valla.düşün düşün beynim patladı sabahtan beri yaa.
    ama 6 ay sonra tayin isticem. herkes memleketini kazanmış nasıl olduysa bi 2 kişiyiz dışardan.bende gitcem memleketime.
    birde 1 ay önce ameliyat oldum acil. raporum bitti işbaşı yaptım o gün kıyamet koptu.benmişim herşeyin sorumlusu.şok oldum valla.ben can derdindeyim millet suçlayacak adam arıyormuş.hoşgeldin hediyesi oldu banada

10. 31 Ocak 2009
  11. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    iş arkadaşlarınla problem yaşamak çok kötü helede herşeyin yeni gelenin üstüne atılması da çok kötü :1no2: bende yaşadım bilirim :kızgın: tayinini iste bencede sevmediğin bi şehirde kimsenin olmadığı bi şehirde durmaktansa... ama gitmesen bile hakkını ara dinsizin hakkından gel yoksa daha çok tepene çıkmaya kalkarlar :1ninca:

12. 31 Ocak 2009
  13. parlaa

parlaa SiL BaŞtAn BaŞLaMaK gErEk Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım bir yıl sabret..asıl bir yıl sonra tam olarak memur sayılacaksın.şuan tam olarak memur sayılmadığından böyle davranıyorlar yani şuan için işten çıkarılma riskin bile var..
    bir yıl dayan sesini çıkarma..ama 1 yıl sonra da kimse sana birşey diyemez..

14. 31 Ocak 2009
  15. parlaa

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ne gıcık insanlar var allahım ya..,şte sırf bu yüzden yeni iş ortamına girmekten çok korkuyorum..sırf böyle insanlar yüzünden..çekemeyenler kıskananlar bilmem neler her türlü ard niyetli insanlar oluyor.ben hep derim zaten iş ortamından dost çıkmaz diye..canım dediğim gibi 1 yıl sonra bildiğğim kadarıyla memurluk yemini de ettiriyorlarmış.bu süreyi doldurduktan sonra bu tür sorunlar bukadar başını ağrıtmayacaktır emin ol..oradakileride taktığını çok belli etme bence..sinirlendiğini filan..ben öyle durumlarda genelde daha çok mutlu gibi gözükmeye çalışırım yani onları takmıyormuş gibi..çaktırmadan da laf sokarım..rahat ol ..

16. 31 Ocak 2009
  17. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Arkadaşlarınızla ne gibi bir sorununuz var anlamadım ama daha 6 aylık bir meslek hayatınızda bu yılgınlık bu umutsuzluk neden?
    Bakın benim 20 yıllık ve mevki sahibi bir arkadaşım, suç makinası biri tarafından iftiraya uğradı, makamı alındı, sürüldü, soruşturmalar, mahkemeler vs. vs. Yani anlatmaya kalksam buraya sığmaz. Ama o alıp başını gitmek yerine savaşmayı tercih etti. Kendi biriminin üst düzeyine, kendine iftira atana, kendisini sorgulayanlara dava açtı. Tam üç sene uğraştı. Sonuç; zafer arkadaşımındı. Kimse bir şey yapamadı. İadei itibar verildi. En önemlisi kendisini ayağına çağırıp "bu davayı çek, birimimizin adı çıkıyor, davanı çekersen bizde seni istediğin yere göndeririz" rüşvetini elinin tersiyle itti.
    Bence yılmayın hakkınızı sonuna kadar arayın. İnanın kazanan siz olursunuz. 24 yıllık meslek yaşantısının verdiği tecrübeyle bunları söylüyorum. Daha karşınıza öyle değişik tipler çıkacakki ağzınız açık kalacak. Onun için savaşmaktan asla vazgeçmeyin, savaştığınız her gün sizi daha güçlü yapacaktır.

18. 31 Ocak 2009
  19. parlaa

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bizde bunu savunuyoruz işte..ne gerek var böyle şeylere anlamam ki..
    herkes ekmek parasını kazanıyor.
    iş güç derken birde böyle sadist ruhlu insanlarla uğraşmak zorunda kalıyoruz..
    herkes işine baksın kardeşim ya!!