Kamu Personelinin Estetik Ameliyatı

Konusu 'Doktorlar, öneriler sorular' forumundadır ve EU1 tarafından 25 Eylül 2007 başlatılmıştır.

25 Eylül 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Arkadaşlar günümüzde estetik sıradan ve hayatı güzelleştiren birşey oldu sanki. Ama taktir edersinizki çok pahalıbenneyaptımki. Bu iş öbür şeylere benzemez, en iyisine gidelim diye ünlülerin cerrahlarına tonla para döküyoruz. Oysa üniversitelerde bu işi iyi yapan, ama adını bilmediğimiz cerrahlar var.
    Peki bunlara ameliyat olmanın prosedürü nedir, ücretler nasıl oluyor, yani hiç bir kolaylık sağlamıyorlarmı kamu çalışanlarına.Arkadaşlar bu konuda tecrübeniz varsa paylaşın, bana ve benimgibi merak eden pek çok kişiye yardımcı olacaksınız:uhm::a015::sm_confused:

2. 25 Eylül 2007
  3. rubi

rubi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    184
    Ödül Puanları:
    163
    benim öğrendiğim kadarıyla önceden devlet zorunlu hallerde örneğin göğüs küçültme ameliyatını karşılıyordu, sırt ağrısı falan gibi durumlardan dolayı ama 2 sene kadar önce bu kaldırıldı artık devlet ödemiyor.

4. 25 Eylül 2007
  5. milkabeyaz

milkabeyaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar,ben öğretmenim ve zonguldak tıp fakültesinde ameliyatımı oldum.doktorumu ilk başta sevmememe rağmen çıkardığı iş mükemmel.doktorum işi ehli olduğu için hastlarına karşı tatlı diili filen değil.öncelikle bunu söyliyim..ama sahiden mükemmel..hastaneye belli bir ücret yatırıyorsunuz.700 ytl kadar.doktora da bir ücret veriyorsunuz ama bu sitede yazan 3-4 milyar gibi paralar değil...bence mutlaka bu işi paraya döken,ünlülerin estetik cerrahları yerine,bu işte uzman doçentlere olun.

6. 25 Eylül 2007
  7. EU1

EU1 Guest

evet biliyorum devlet ödemiyor.ama bazı kolaylıklar sağlıyorlar duyduğuma göre. örneğin hastane ücreti ödenmiyor. yanlış dudumsa bilmiyorum ama böyle duymuştum sankifisfisfis

8. 25 Eylül 2007
  9. EU1

EU1 Guest

harikasın milkabeyaz, bencede. ama korkuyoruz, nerede iyi doktor var bilmiyoruz, tekrar ameliyatlık olmamak için diş tırnaktan artırıp pahalıya gidiyoruz. tecrübeleri paylaşıp bilgilenecez umarım. zonguldak kurtuldu, yadiğerleri. ...sahi senin bu doktor yüz de gerermi acep:uhm:

10. 25 Eylül 2007
  11. milkabeyaz

milkabeyaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hayatım her türlü estetik operasyonu yapıyor.istanbul,ankara gibi şehirlerden gelen birsürü hastası var.kısacası sana 1500-2000 arasında bir maaliyeti olur.en azından burnun sadece görüntüsü değil,nefes alman bile değişir.yani içteki sorunları da halleder..işinde uzman olması çok önemli..
    yüz gerdiğini de biliyorum.her türlü operasyonu yapıyor.mesela örnek vereyim.benden önceki hasta 2 yaşındaki bir çocuktu.doğuştan bir elinin bütün parmakları bitişik..benim doktor öyle bir ameliyat etmiş ki,operasyon geçirip geçirmediğini asla anlayamazsın..iz miz yok..1 ay içinde hiçbir iz kalmamış çocukta..bir sorun olursa cevaplarım canım.

12. 25 Eylül 2007
  13. EU1

EU1 Guest

ben de burun ameliyatlarını kemik ameliyatı gibi gosterip devlete odetenler olduğunu biliyorum. boyle yolları da var demek ki

14. 26 Eylül 2007
  15. EU1

EU1 Guest

doktorunun adını alabilirmiyim tam olarak ve hangi bölümde olduğunu. gerçi daha para biriktiricem.burun ameliyatı yeni bitti. ama olsun, senin doktor dikkate alınmaya değer.:hooray:

16. 26 Eylül 2007
  17. EU1

EU1 Guest

evet dediğin gibi. Ünlü cerrahlar el emeği ücretini bana abartıyor gibi geldi. üniversitede ameliyat olacağın doktorun ünvanına göre ücret yatırıyorsun, asla yaptıkları işe göre çok değil. yinede ünlü dediklerimizden birkaç misli az bu ücretler. Bu arada Sen göğüs protezi mi taktırmıştın ?

18. 26 Eylül 2007
  19. EU1

EU1 Guest

belki bazıları bana kızacak ama iyi yapmışlar. Ben kamuda çalışıyorsam, o doktorlarda kamudaysa neden yararlanamıyorum. Benim kaza geçirmiş yüzümü bile düzeltmediler estetiğe giriyor devlet ödemiyor diye. Bu haksızlık değilmi?