kan akımı yavaşlamış kilo alımı durdu başına gelenler lütfen yardım

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve ipektmruzun tarafından 6 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

6 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : ipektmruzun
  1. ipektmruzun

ipektmruzun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    şuan 34+3 günlük ikiz hamileliğim var...32.haftayı tamamladığım gnden beridir bebişlerimin kilo alımı durdu. hatta ölçümlerde hata yoksa kiloları düşmeye bile başladı. doktorum kan akımının yavaşladığını artık kilo alımının durduğunu ve bundan sonrada daha artk almayacaklarını söyledi. o nedenle de 1hafta sonra gel doğum gününe karar verelim dedi. kilo alımı olmadığı için ciğer gelişimi tamamlansn alalım dedi. bebişlerim şuan biri 1700 diğeri 1450 benzer bi durum yaşayan varmı, bebişlerim için çok korkuyorum.

2. 6 Mayıs 2010
  3. gonul_77

gonul_77 İkiz Annesiyim Bennnnnn Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    geçmiş olsunn bende 31 haftada doopler bozukluğu yani kordon bağındaki kan akışı durduğu ve kilo alımı olmadığı gibi ikizlerimden birinde sürekli kilo verdi ben hastanede kontrol altında ve nst ye bağlı idim. dr seni hastaneye yatırmadımı sürekli kontrol altında olman gerekiyorr. geçmiş olsun inş. sen ve bebeklerin sorunsuz bir doğum yaşar ve bebeklerini kucağına alırsınn.

4. 6 Mayıs 2010
  5. ipektmruzun

ipektmruzun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    hayır yatırmadı... 2 hafta önce erken doğum riskim var diye yatmıştım kasılmalar durunca taburcu oldum... doplerle bakaarak koymadı bu teşhisi. kilo almamasına öle bi yorum yaptı yeride daralmış dedi en sonda ben üzülünce...
    peki sizin doğum kaçıncı haftada kaç kiloda gerçekleşti ve sorun yaşadınızmı?

6. 13 Mayıs 2010
  7. sarikiz1

sarikiz1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm kızlar. bende 32+4 deyim. ikizlerimden birinin suyu azalmış. ama kan akışı normal dedi. sık sık kontrol altına almamız gerekir. erken doğum tehtidiymiş bu. çok korkuyorum. 3 hafta daha kalsa bebişlerim. doktor küveze kerek kalmaz dedi. haberlerimnizi bekliyorum.

8. 13 Mayıs 2010
  9. smooth_criminal

smooth_criminal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Slm,ben de 30 haftalık hamileyim.Benim de dopplerde sol arterden kan akımı durduğu söylendi.Diğeri de direnç göstermeye yani kapanmaya başlamış.Tamamen kapanırsa herhalde alıcaklar bebişi.Tıp fakültesine sevkedildim.Bakalım hayırlısı olsun diyorum.Ama bayağı da tedirginim aslında.Aynı durumu yaşayan var mı diye merak ediyorum.??

10. 13 Mayıs 2010
  11. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Kan akımı dursa bile bebekler kendini iki hafta kadar idare edebiliyorlar.
    Ölçümlerde kafa bölgesine dikkat edin,gelişme durduysa dr.unuzu uyarın,karın bölgesinden gelişme dursa bile iki hafta tolere edilebiliyor ama kafa ölçümü çok önemli.
    Hamileliğim boyunca tek damarım direnç gösterdi ama 37 haftaya kadar dayanabildik,umarım sizin bebekler de biraz daha sebat gösterirler.
    Sağlıkla gelsinler,annelerinin yüzünü güldürsünler:Saruboceq:

12. 14 Mayıs 2010
  13. sevdalika

sevdalika Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim de bebeğe giden damarlardan birinde yüksek direnç var şu ana kadar baştan beri iki günlük gerilik var ve bebek sanki minik gibi 31 haftalıkken 1.500 gr kadardı. tekrar kontrol edilecek. ama son gittiğim dr (kendi dr şehir dışında idi) bebğin suyu 34-35. haftaya kadar anca dayanır ve 2 kg anca doğar dedi :KK43:( Bu ikinci bebeğim evdeki 16 aylık 36 haftada 3.140 gr doğmuştu. birde bnde gebelik şekeri de var...hepimizeee hayırlıı doğumlarr olsun inşallah

14. 14 Mayıs 2010
  15. smooth_criminal

smooth_criminal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    37. haftada normal doğum mu oldu? Yoksa bebeği sezeryanla mı aldılar? Bir de sonrasında bebekle ya da seninle ilgili bi sıkıntı yaşamışmıydın?

16. 15 Mayıs 2010
  17. sevdalika

sevdalika Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bugün tekrar kontrole gittim bebeğim ultrason ölçümlerine göre 1.722 gr çıktı ama dr bebek 1.600 gr 'dır dedi. Bebek yaklaşık 5 gün geriye düşmüş senden 35. haftayı en az görmek istiyorum dedi. Bence gelişme geriliği başlamayacak dedi. Tansiyonum sınırda, ama karnıma kadar ödem varmış. sadece yatacaksın dedi ama evde de 16 aylık oğlum var yatmak ne mümkün...Umarım bir gerileme başlamaz. 2 kiloyu geçse yine bişey olurdu....

18. 15 Mayıs 2010
  19. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    benimde 33. haftada dooplerda kan akımının durduğu ve plesenta kireçlenmesi olduğu tespit edildi ,ama gerileme yoktu ,zaten sat a göre 1 hafta geriden geliyordu ,kilosu düşüktü ,35. haftada doğum yaptım 2450 gr doğdu kızım ,çok sağlıklı allaha şükür ..umarım seninkilerde biraz sabrederler de sağlıkla gelirler canım ..
    ayrıca arkadaşım 34. haftada ikizlerini doğurdu biri 2000 biri 1700 gr dı ve onlarda şimdi 2 yaşında oldular ,hiç korkma teknoloji gelişti artık..