kan damlası vermeyi bıraktım HATAMI yaptım!!

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve lady08 tarafından 9 Şubat 2009 başlatılmıştır.

9 Şubat 2009
    Konu Sahibi : lady08
  1. lady08

lady08 SİMGE'nin annesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    kızıma 4. ayından itibaren dr.un tavsiyesiyle ferro sanol kan damlasına başladık.kilosuna göre kaç damla vericemi ayarlayarak hergün düzenli bi şekilde veriyordum.kızım şu anda 7 aylık 2-3 gündür vermiyorum.onun yerine hergün 1 çay kaşığı kadar harnup(keçiboynuzu)pekmezi vermeyi düşünüyorum.acaba hatamı ettim çok kararsızım lütfen bana yardım edin düşüncelerinizi bekliyorum:uhm:

2. 9 Şubat 2009
  3. sevhan

sevhan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence hata yaptın.Ben oğlum beslenmesine korkunç şekilde dikkat ederim bende pekmez veriyorum,tüm sebzeleri seçmeden yiyor mutlaka hergün et yiyor onuncu ayı doldurlı on gün oldu hala emmeye devam bu konuda çok titzim ancak belirli aralıklarla doktor bizden kan tahlili vs..istiyor orada alınan sonuçlardan oğlumda az miktardada olsa demir eksikliği çıktı ve kan damlasını artırdık.Sen bu konuda bilir kişi değilsinki kendi arzuna göre ilacı kesiyorsun.Bebeğin tadını beğenmiyorsa markasını değiştir ferrum içerken sorun olmuyor benim kuzenimde kesmişti kafasına göre bebeğinde kansızlık çıktı demir bebekler için çok önemli vitamin yoksa sağlık ocaklarında beva dağıtılmazdı.

4. 10 Şubat 2009
  5. Mev*Can

Mev*Can Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    1 yaşına kadar kan ilacına devam etmen gerekiyor. bu arada elbet pekmezde verebilirsin..

6. 10 Şubat 2009
  7. lady08

lady08 SİMGE'nin annesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    yorumlarınız için teşekkür ederim.bende sizin gibi düşünüyorum fakat benim kızımın dişleri erken çıktı 5.5 aylıktı ve biraz kararma oldu kan damlası yapmıştır dedi sorduklarım bundan dolayı vermek istemedim sizde de aynı sorun oldumu acaba:çok üzgünüm:

8. 10 Şubat 2009
  9. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kararma yaptığını ben de duymuştum, olmasın diye damlanın ardından su içiriyorum ben
    burda bir arkadaş önermişti
    kan damlası çok önemli arkaddaşım, aman bırakma

10. 10 Şubat 2009
  11. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kan damlası çok önemli bir vitamin hem kızın daha küçük bırakma bence biz zaman zaman kan testi yapıyoruz kan ilacı kullandıgımız halde demir eksikligi çıktıgıda oldu hatta hergün pekmez ve damlasını vermeme ragmen dişlerde lekeler bizdede oluyordu dişlerini temizz bezle sildim şimdi bende su veriyorum ardından leke yok

12. 10 Şubat 2009
  13. xoxmrxuxm

xoxmrxuxm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    oğlumun dişleride karardı çok kötü duruyor dr. sordum kan ilacından olur dedi ama 1 yaşına kadar devam hergün 9 damla veriyorum tabi bunu sağlık ocağından söylediler kafama göre asla yapmam geçen kan tahlili yaptırdık kanı güzel çıktı ayrıca sabahları 1 tatlı kaşığı pekmez veriyorum.

14. 10 Şubat 2009
  15. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. Pro Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    harnup pekmezini ver sen
    ama kan damlasını da ver muhakkak

16. 11 Şubat 2009
  17. sule-46

sule-46 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kan damlası kiloya 1 damla, devit de mi aynı şekilde ?
    bir de 6. aydan sonra - bunların yerine- balık yağı da içeren multivitamnleri öneriyormuş bazı doktorlar,bizim doktor kesin gerek yok der,sorucam ama,sizinkilerin tutumu nasıl?

18. 11 Şubat 2009
  19. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yok canım devit farklıdır biz acd3 kullanıyoruz o sabit 10 damla
    şu zincomegaları falan diyorsun sanırım, ben de cts gidicem bir sorayım bakalım