kan damlası

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve Gkcn tarafından 5 Ekim 2008 başlatılmıştır.

5 Ekim 2008
    Konu Sahibi : Gkcn
  1. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar merak ettim sizler kan damlasını nasıl veriyorsunuz?demir damlası(ferro sanol) 4 aydan sonra başlanıyor ve kilosuna göre damlatılıyor ağzına.ben 7 damla veriyorum.ama sorun şu;tadı berbat ve oğlum alır almaz kusuyor.ne yapcam bilmiyorum.biz henüz ek gıdaya geçmedik ama bişeylerin içine damlatıp versem nasıl oluracaba?elma suyuna mesela. siz nasl veriyorsnuz?bebekler ne yapıyor?

2. 5 Ekim 2008
  3. aozli

aozli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    113
    benim ki de tadını seviyor ama her seferinde ağzından birazını çıkartıp kıyafetini kirletiyor.damlatmak zor oluyor kaşıklada yemesini beceremiyor. ben de aynı şeyi düşündüm acaba mamanın içine damlatsam olur mu

4. 5 Ekim 2008
  5. xoxzlems

xoxzlems Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mamaya yada meyve suyuna koymanızı tavsiye etmem. benim yeğenimin mamasına kattılar. şimdi asla mama yemiyor.ben 9 damla veriyorum kaşıkla. benimkide bir kısmını çıkarıyor ama olduğu kadar neyapalım.

6. 5 Ekim 2008
  7. Ansaneri

Ansaneri мιηιк кє&#8 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    biz daha kullanmadık ama bu damlanın 2 çeşiti varmış ikiside aynı sadece isimleri değişik birinin tadı daha iyiymiş yine kk da okumuştum ama unuttum aozli senin kullandığınla gökçeninki aynı mesela bende yarın gidicem bizide başlatıcaklar büyük bi ihtimal sormayı düşünüyorum. Ben Ecrin'e elma suyu bile vermedim tek verebildiğim devit damlası ona bile mırın kırın edio nasıl olcak bilmem

8. 6 Ekim 2008
  9. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    demir damlasını açken veriyorum artık.sonra emziriyorum.kuscak gibi yapıyor ama midede bişey olmayınca çıkarmıyor.yazık ya ne iğrenç bi tattır o.kötü kokulu da zaten.

10. 7 Ekim 2008
  11. handerya

handerya Zeytinim benim! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    71
    Ya evet açken vermek gerekiyormuş bende aynı hataya düştüm hep kusuyordu 1-2 gündür açken veriyorum çıkarmıyor, bir de demir ilacı dişlerde leke yapar diye duydum direkt vermemek gerekiyormuş dişe temes etmemesi gerekiyormuş bilmiyorum ne derece doğru..

12. 7 Ekim 2008
  13. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    ferro sanolun tadı kötü ferrumun tadı iyi. burda kimileri ferrosanol daha etkili falan demişti bugün doktora sordum yok ikiside aynı dedi. benim kızım ilaca pek ağzını açmıyor kokusunu alıyor olabilir elma püresine karıştırabilirsin dedi. ben doktorun bana dediklerini yazıyorum size fikir olsun diye. neyi nasıl verirsiniz sizbilirsiniz yinede..

14. 7 Ekim 2008
  15. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    ben henüz ek gıdaya geçmedim.direk ağzına damlatıyorum.leke olayını duymadım ama bi araştırmak lazım.

16. 8 Ekim 2008
  17. happy_spk

happy_spk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    o damlanın kötü tadını ve bebişlerin içince neler yaptıklarını daha önceki topiklerde okumuştum:) biz daha başlamamıştık o zaman 4 aylık başlandığını okumuştum. 4. ayda doktora hatırlattım verdi bizxe de. baktım bizimki napıcak diye, önceleri pek tepki vermedi, hah iyi dedim. ee kötü yazıyodu bi bakiyim şunun tadına dedim.. bir denedim ki, oo.. berrrrbaatt!! zawallı bebişlerimiz:)) o gün üzerine yemediğim şey kalmamıştı o tadı unutabilmek için:))
    birde karşısında oğlum hakikaten berbat bişeymiş bu bee dedim ama gülümseyerek, çaktırmadan..
    açken veriyorum bende.

şimdi ise sorunlarımız ortak:)) ağzının kenarından akıtıyordu, giysileri batıyordu, ama anne bi şekilde tekrar ağzına veriyordu akanları.. şimdi ise püskürtmeyi öğrendi haydut! suratı şekilden şekile giriyo yavrumun:)
    bize 10 damla dedi.. kilosuna göre ise maaşallah kilosu iyi bizimkinin. sizlerin neden 5-7 damla acaba?? ben hep 10 damlanın fazla olduğunu düşünüyorum zaten.??

hepinize sevgilera.s.

18. 8 Ekim 2008
  19. happy_spk

happy_spk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ha birde, bence bişeylere karıştırıp vermeyelim. sonra o karıştırılan şeye tepkisi olur gibime geliyor.. yanlış bir yol olur bence.. bu damla ne kadar daha verilecek bilmiyorum ama, çok daha tepki verirse ben kaşıkla, birşeye karıştırmadan vericem.