Kan İğnesi?

Konusu 'Hematoloji - Kan bilimi' forumundadır ve yepris tarafından 7 Ekim 2009 başlatılmıştır.

7 Ekim 2009
    Konu Sahibi : yepris
  1. yepris

yepris Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bir kaç günevvel doktora gittim ve yine kansızlık cıktı :KK43: doktor kan ignesi yazmıs 10 tane ama okuduklarıma göre çok kötü acıyormuş morluklar filan kalıyormuş.Bu igneyi olanlar aydınlatabilirmi nasıl bişidir olurken cokmu acıtır 10 gün boyucna felç eder diyenler bile var :KK43:

2. 7 Ekim 2009
  3. mine40

mine40 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşım ben 3.5 yıl önce 5 tane yaptırdım yapılırken biraz yakıyor ama sonrasında morluk ve şişlikler oluşuyor.Hemşirenin daha önce bu iğneyi yapmış deneyimli olmasında yarar var.Geçmiş olsun.

4. 7 Ekim 2009
  5. yepris

yepris Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cevabın icin cok teşekür ederim sende sadece birazcık yanmamı oldu cünkü bana öyle seyler söyledilerki dayanılmaz bir acıymıs ve tüm gün topal gezmek zorundakalıp oturamiyormussun bile bu yüzdenyaptırsammı yaptırmasammı kararsızım :KK43:

6. 15 Ekim 2009
  7. Stealthz

Stealthz 23-05-2010 Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Oha o kadarda değildir ya :bbo:

8. 15 Ekim 2009
  9. DagCicegi

DagCicegi Bir Kızım Olana Kadar... Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    Canım..doğumumu sezeryanla yaptım.Hastanede kaldığım süre içide ki 12 gündü..günde 7-8 iğne oluyordum.ınan bu dediklerinin hiç biri bende olmadı.Sana bu konuda takılmış olmalılar diye düşünüyorım a.s.

10. 28 Ekim 2009
  11. tubutu

tubutu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Kim söylediyse çok fena saçmalamış..

Topal gezmek ne ya..Ne alakası var.. Bakkal yapmayacak iğneyi hemşire yapacak..

Çok derine yapmak gerekiyor, iğneden sonra bol bol masaj yapmak lazım, kasmamak lazım iğne yapılırken kasları, rahat tutmak lazım..

Ben epeyce süre hem hap hem iğne birlikte kullandım, bir-2 hafta sonra tekrar kullanıcam sanırım kan testini yaptırıp çünkü yine aynı halsizlik ve aptallama başladı.

Morluk evet kalabilir ama, deneyimli bir hemşireye yaptırman şart. Ben çalıştığım okulda bir hemşireye yaptırdım, kaç kez sorunsuz oldu, derkeeen bir gün bacağa kramp girdi ve hem sağda hem solda morlukçuk kaldı 5 ayı geçti hafifçe morluklar hala yerinde.. Ama dediğim gibi bu ilaçtan değil, tamamen yapan hemşireden kaynaklı.
    Sana acımayacak ve en derine yapacak deneyimli ele yaptırıcan.

Öyle keyfekeder ay yaptırayım ay yaptırmayalım demek yok doktor reçeteliyo bunu kan şakaya gelmez.. yaptırıyosun, nokta.

:)

12. 6 Kasım 2009
  13. ameliee

ameliee dileğini tuttu!:) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    bende demir eksikliği vardı,ilaçlar etki etmeyince 6 ay iğne oldum.aradan 1,5 sene geçti morluklar hala duruyor mafoldumben iğne olmak için sağlık ocağına giderdim ordaki hemşire sağolsun eli oldukça ağırdı :kızgın: yapan hemşireye bağlı bazen çok ağrı oluyodu bazen hiç olmuyodu ama topallama hiç olmadı bende.

14. 10 Aralık 2009
  15. ela.

ela. Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar ne demir nede b12 ye bağlı kansızlığım var fakat kanım düşük ve doktorum bana ne iğne ilaç yazdı saçlarım dökülmesi için gitmiştim sizce bu normal mi iyi beslen dedi beslenmeyle olcak iş mi 2 yıldır kanım düşük çıkmıyor.

16. 13 Aralık 2009
  17. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
  18. 26 Aralık 2009
  19. Meral

Meral Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    eğer düşük çıkmıyorsa artık sorun yok demekki... demir eksikliği anemisi olursa tedavi gerekiyor daha çok...