Kan kartımda B(-) anti d yazıyor

Konusu 'Hematoloji - Kan bilimi' forumundadır ve surmener tarafından 3 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

3 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : surmener
  1. surmener

surmener Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar kan kartımda B(-) yanında birde anti d yazıyor. Nedir bu anti d bilen varsa yazsın lütfen. Eşimle aramızda kan uyuşmazlığı var. kan kartını da nikah için gereken sağlık raporunda cıkardık. Acaba anti-d iğnesi kullanması gerekenlere mi yazıyorlar diye düsündüm. int. araştırdım bişe bulamadım. Çok meraktayım.

2. 3 Ağustos 2009
  3. surmener

surmener Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bir bilen yok mu arkadaşlar sadece bende mi var yahu bu ? :uhm:

4. 3 Ağustos 2009
  5. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bu gibi durumlarda hamileliği düşündüğün anda yani korunmayı bıraktığında doktora giderek durumunu belirtmen ve iğnesini olman gerekiyor. yada hemen kadın doğum uzmanına git o seni daha iyi yönlendirecektir. çok dikkat etmeniz gerekiyor. tedavisini görmeden hamile kalmaman gerekiyor. Allahın izniyle bişey olmaz ama sen yinede tedbirli ol.

6. 3 Ağustos 2009
  7. kardelen_78

kardelen_78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    anti d rh (- ) veya (+) liği belirlemek için kullanılan serumun adı normalde yazılmaz test yapan kişinin ya dalgınlığına geldi veya başka bir şey kastetmeye çalışmış. dediğin gibi belki iğne kullanman gerektiğini belirtmek istemiştir.

8. 3 Ağustos 2009
  9. beyaz06

beyaz06 Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende evlenirken kan testimin sonucunda aynısı yazıyordu.aldıgın saglık kurumunda hemen anlatmaları gerekiyor ne gibi durumlar yaşayacagını bize anlatmışlardı.daha sonra raporu vermişlerdi.kan uyuşmazlıgı oldugundan dolayı hamileliginde önce test yapıyorlar ve her hamileliginde igne vuruluyorsun.benimki A- eşiminki A+ bizde (rh) uyuşmazlıgı var sizinkide öyleyse onun için yazılmıştır.

10. 3 Ağustos 2009
  11. surmener

surmener Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar yazdıklarınızdan yola çıkarak internette araştırma yaptım ve anti-d nin ne olduğunu anladım teşk. ler

Son düzenleme: 3 Ağustos 2009