Kan Pihtilasmasi Olupta Cocugunu Kaybedenler Yazsin

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve cingenem06 tarafından 29 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

29 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : cingenem06
  1. cingenem06

cingenem06 Guest

KIZLAR ARANIZDA BENİM GİBİ KANI PIHTILASAN VARMI HAMİLE KALINCA NE YAPIYORSUNUZ BİRSORUN OLUYOMU:nazar:

2. 29 Mayıs 2008
  3. baytar

baytar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben bu yüzden bir düşük yaptım,ama nedenini daha yeni öğrendim...bu konuda burda ve jinekoloji sayfasında da başlıklar var bi bak istersen,bu dertten muzdarip çok kişi var...

4. 29 Mayıs 2008
  5. cingenem06

cingenem06 Guest

cvp yazdıgın için sagol canım iysallah bidaha yasmassın

6. 19 Mart 2014
  7. eklem

eklem BÜTÜN GÜZEL ŞEYLER SABIRDAN SONRA GELİR Üye

Beğenildi:
    340
    Ödül Puanları:
    128
    selam canım bende bu sebepten düşük yaptım dr.um tekrar hamile kalırsam iğneğe başlıyacağız dedi sende hamiile kalmadan önce dr.git gerekli tahlilleri yaptır öyle hamile kal

8. 1 Nisan 2014
  9. gokce7374

gokce7374 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Arkadaşlar merhaba ben 32+3 haftalık hamileyim.Daha önceki hamilelimde gelişim durduğunda sonlandırılmıştı.Tahlillerde kan pıhtılaşması sorunu çıktı.Onun için bu hamileliğimin başından beri hergün kan sulandırıcı iğne ve hap kullanıyordum.Ama bugün doktorum hapı ve iğneyi artık bırakmalısın dedi.Artık bir sorun olmayacağını gerek olmadığını belirtti.Ben de tam bu kadar sona kadar gelmişken çok tereddütte kaldım ya bişey olursa,bazı doktorlar bunun doğuma kadar hatta doğumdan sonra anneye emboli riskine karşın doğumdan sonra bile 1 ay kullanılması gerektiğini söylüyorlar.Sizin de bu konuda yorumlarınızı alabilir miyim?Teşekkürler...

10. 7 Nisan 2014
  11. gokce7374

gokce7374 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Arkadaşlar Allah rızası için yardım edin kafayı yicem.Daha önce bir düşüğüm var.Yaptığımız tahlillerde sınıra yakın çıkmıştı değerler.Hibor 3500 -0,2mg ile 33 haftma kadar geldim.Yalnız doktorum artık bırakmam gerektiğini söyledi,güvenemedim başka doktora da gittim o da aynı şekilde söyledi.Şimdi çok korkuyorum bunun için ben yine de 1gün iğneyi yapıyorum bir gün yapmıyorum.Bana bir akıl verin iğne bırakılır mı? Bu şekilde bırakanlar var mı?

12. 8 Nisan 2014
  13. smyrna07

smyrna07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    2 doktor da aynı şeyi söylemiş ve sen sırf korkuorum diyerek kafana göre devam mı ediosun doğru mu anladım ?? doktorların dediğini uygulamamışsın da burdakileri mi dinlceksin..yapma arkadaşım bende 7 aydır iğne oluorum belki bu hafta kesecek doktorum ama durumumu takip edecek eğer bebeğimde sorun görürse tekrar başlıcak keşke bnmkini de kesseler çok yıprattı çünkü beni bu iğneler...bırak kararı doktor versin

14. 8 Nisan 2014
  15. gokce7374

gokce7374 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16

Sorun burdakilerin söylediğini dinleyip dinlememek değil. Ben sadece iğneyi kullananlar için bırakanlar var mı bir şey olur mu onlardan bilgi almaya çalışıyorum. Bunu sonuna kadar kullananlar da var, doğumdan sonra kullanmayıp doğumdan 1 hafta sonra hayatını kaybeden çok anneler de var. Bu konu çok ciddi bir konu.Doktorlar arasında bunu sonuna kadar kullandıranlar da çoğunlukta. Sen diyorsun bebeğimde sorun görürse kesecek doktor,bu saniyelik bir olay ki nasıl anlayacaksın hemen onu,Allah göstermesin hiç birimize ama bebebğe 1 dakika kan gitmememesi kan pıhtılaşması sonucu çok kötü olur...

16. 8 Nisan 2014
  17. smyrna07

smyrna07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    niye kızdın anlamadım ki ben kötü bişey sölemedm sana sen bilirsin ister kullan ister kullanma ben sadece doktorlara güvenmek zorunda oldugumuzu kastettim orda iğnenin ne kadar riskli olduğunu ve karnındaki bebeği kaybetmenin ne demek oldugunu bende iyi bilir,im 3 bebeğimi kaybettim ben bu yüzden evet doktorum belki bu hafta kesecek ve takibe alcak beni Allaha emanetim yani ben de bebeğim de...elbette bu iğnenin iyi örneği de kötü örneği de çok ama orda kastettiğim 2 doktor da kes dediyse bence kullanma dedim sonçta onlara güvenmekten başka ççaremiz yok haa devam edersin belki sonucun iyi olur ya da kesersin Allah korusun kötü olur ama doktoru dünlemeyip kötü bişey yaşanırsa insan kurtulamaz o vicdan azabından...yine de üstüme vazife değildi karışmak kusura bakma kızdırdıysam..gecmiş olsun Allah sağlık versin...

18. 8 Nisan 2014
  19. gokce7374

gokce7374 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16

Hayır kızmadım estafurullah,eğer öyle anlaşıldıysa özür dilerim, burası herkesin görüşlerini,paylaşımlarını almak için açılmış bir forum ben de insanların deneyimlerine daynarak burda sorma gereği duydum o kadar? Bu konuda kafam çok karşık. Bak aynı mesajı başka başlık altında yazdım 35.haftada kayıp yaşayan birisi yazdı sakın bırakma diye. Çok farklı görüşler,yaklaşımlar var bu konuda ama ben haala bu işin doğrusu nedir bilemiyorum.Siz kaç mg kullanıyorsunuz 0.2mg benim...