kan pıhtılaşması testi???

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve sweetbaby tarafından 25 Mart 2010 başlatılmıştır.

25 Mart 2010
    Konu Sahibi : sweetbaby
  1. sweetbaby

sweetbaby Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    mrb. size bikaç sorum olucak.

1- 27 yaşındayım. 4 ay önce 32. haftada plesanta dekolman nedeniyle bebeğimi kaybettim.bu ay kan pıhtılşma testleri için kan verdim ama çoğunun o mutasyonlarla ve faktör 5-2 gibi testlerin sonucu belli değil. şuan sadece idrar tetkikimin,biyokimya ( kolestrol-trigliserdi vb),hematolojik tetkikimin ve koagulasyon testinin sonucu belli.sanırım özellikle koagulasyonun pıhtılşmayla ilgisi ver. sonuçalrım hep referans aralıkları içinde ama testtte dikkat çekici bi şey var o da şu
    :

protrombin zamanı: 11.4 sn
    INR:0.91
    PT% 113.1
    APTT:22.5 sn
    kanama zamanı: 45 sn
    pıhtılaşma zamanı: 9 dk *
    ama bunun yanında yıldız var referans aralığı 0 ile 10 arası olmsına rağman koyu yazılıp yıldız konmuş. bunun nedeni nedir. bi problem mi ifade ediyo.

2- bir de hematojik tetkikte de sanırım bu tam kan sayımı hepsi yine referans aralığı içinde sadece LENF İFADESİ 3.440 yazılmış ve yanında yıldızla . çünkü referans aralığının biraz dışında. referans aralığı 0.600- 3.400 iken benimki 3.440 bi problem ifade ediyomu. diğer testlerim d esonuçlandığında sizin yardımlarınızı rica edicem yine.

3- diğer testlerim de şunlar. bu testler kan pıhtılaşması için bakılması gerekenler mi. ben durumumu anlattığımda bunları yazdı üniversite hastanesindeki doktor.eksik bişey var mı?

rutin profili ( kolestrol, LDL,HDL Kolestrol, trigliserid)
    tam idrar analizi
    tam kan sayımı
    protein S
    Protein C
    protrombin zmanı -aktivite INR
    APTT
    kanama zmanı
    pıhtılaşma zamanı
    lupus antikoagulan D
    Faktör 5
    Faktör 2
    MTHFR
    tabi sadece kimisinin sonucu belli. cevplarınız için çok teşekkürler.

2. 25 Mart 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar son yazdiginiz uc tanesine ek olarak 9 tane daha bakilmasi gereken genetik pihtilasmayi etkileyen birtakim degerler var onlara da baktirisaniz iyi olu sevgiler

4. 25 Mart 2010
  5. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    sorunuzu bir baska alt bolumde cevapladim tskler

6. 26 Mart 2010
  7. sweetbaby

sweetbaby Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    o testler nelerdir. doktor bunları yazdı sadece .

nerde ben göremedim.

8. 26 Mart 2010
  9. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    bu testleri yaptiracaginiz yere sorarsaniz size faktor 5 faktor 2 MTHFR ye ek olarak 9 tane daha pihtilasma faktorleri var onlari da eklebilirmisiniz diye sorun veya bana fax ya da email gonderin ben size bildireyim sevgiler