Kan sulandırıcı aspirin ve iğneye ne zaman başladınız

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve daglarr tarafından 27 Eylül 2010 başlatılmıştır.

27 Eylül 2010
    Konu Sahibi : daglarr
  1. daglarr

daglarr Rabbi hebli minessalihin Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşlar. Ben de kan pıhtılaşması var. Daha önceki tedavilerimde iğnelere başlamadan önce çocuk aspirini ve iğnelere başladıktan sonra kan sulandırıcı iğne kullanmıştım. Yumurta toplamadan 2-3 gün önce kesip transferden sonra yine devam etmiştim. bu seferki tedaviyi memorialda olucam ama doktorum yumurta toplamaya kadar kesinlikle aspirin ve kan sulandırıcı iğne kullanma dedi. Hiç anlamadım. Pıhtılaşma problemi olanalar siz ne zaman başladınız iğneye?

2. 27 Eylül 2010
  3. evoevo

evoevo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben de pıhtılaşma sorunu var mı bilmiyorum.yani herhangi bir test yapılmadı.
    ama doktorum bu tedavimde tedabir amaçlı aspirinin yanında kan sulandırıcı iğne verdi.
    transfer günümde başladım iğnelere 10 tane test gününe kadar he gün 1 tane kendim yapıyorum.

4. 27 Eylül 2010
  5. sweetwitchy

sweetwitchy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende kan sulandırıcı iğne kullandım ama ben yumurta toplamadan sonra transferden önce kullandım.

6. 27 Eylül 2010
  7. sedasem

sedasem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben coraspin kullanıyorum canım hala(6+5)
    transferden sonra başladım iğne olarakta prognexy

8. 27 Eylül 2010
  9. daglarr

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkürler arkadaşlar. Anladığım kadarıyla transferden sonra başlanıyo.

10. 27 Eylül 2010
  11. ozlenen2010

ozlenen2010 Allah'ın dediği olur... Üye

Beğenildi:
    875
    Ödül Puanları:
    238
    benim ki aşılama ama farkedermi bilmiyorum , coraspine adetimle beraber başladım , hamile olduğumu öğrenince kan sulandırıcı iğneye geçtim.

12. 27 Eylül 2010
  13. DenizGeldi

DenizGeldi sevgi emek ister Üye

Beğenildi:
    1.118
    Ödül Puanları:
    188
    bende de kan pıhtılaşması var.tedavim ertelendi.eğer başlasa idim ilaçları almaya başladığım gibi pıhtılaşma iğnesine başlıyacaktım hamile kalsaydım da doğuma kadar ve de takibinde 3 ay daha olacaktım.belki benimkisi çok daha vahim.ben de Memorialde tedavi görecektim.onlar ertelediler.şu an 6 aylık bir tedavideyim.pıhtılaşma ile ilgili ilaç kullanıyorum.6 ay sonrasında izin çıkarsa tedaviye başlıyacağım.senin öyle bir sorunun yok ki gerek görmemişler.inşallah ta olmasın.kimsenin olmasın.hayırlı tedaviler.

14. 27 Eylül 2010
  15. daglarr

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Geçmiş olsun canım. Tam olarak anlamadım pıhtılaşma yüzünden mi ertelendi tedavin? Şu anda hangi ilacı kullanıyorsun? Memorialda ilk tedavin mi? Çok soru sordum galiba...

16. 27 Eylül 2010
  17. simten81

simten81 zarif anne olucam Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canım aynı durum benim başıma geldi. umut tüp bebekte kesinlikle kullanmayacaksın dediler. eski merkezimde de hemen coraspin transfer sonrası kan sulandırıcı iğne demişlerdi. ben bunu söyleyince biz de eskiden öyle yapıyorduk ama yumurta toplama esnasında çok ciddi sorunlar yaşadığımız hastalar oldu kesnlikle yasak dediler. aspirin ve kan sulandırıcı iğneyi ya transfer günü ya da bir sonraki gün kullandık.

18. 27 Eylül 2010
  19. femalexx

femalexx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    123
    bendede pıhtılaşma bozukluğu var. coraspine adetin ilk günü başladım kan sulandırıcı iğneyede transferden sonraki gün...clexane 0.4...tam 36 hafta hergün iğne yaptım ama coraspin 28.haftada bıraktım...şimdi kuzularım kucağımda 7 aylık...darısı başına inşallah..iğneni düzenli yap..rahat ol...