kan sulandırıcı iğne morluk yaparmı???

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve funda72 tarafından 25 Mart 2009 başlatılmıştır.

25 Mart 2009
    Konu Sahibi : funda72
  1. funda72

funda72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kıslar ya yardımınız lazım.ben clexane iğne oluyorum 10gündür ve daha 6hafta daha.yani toplamda 12hafta olacakmışım.ama inanılmaz çürüttü etlerimi.kollarım mosmor ve canım acıyo artık.içim sızlıyo acısında.bebeişime faydası olsunda önemli değil tabi.ama bu kadar morartırmı merak ettim.benimkimi morarıyo?kullanan varmı yardımcı olun bana lütfen.bide faydası varmı gerçekten bu iğnenin.faydası olduğunu duymuştum ama emin omak istiyorum.sağolun şimdiden. a.s.

2. 25 Mart 2009
  3. simaysi

simaysi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merak etmek ben .12. haftadayım ve 6. haftadan beri aynı iğneyi kullanıyorum.Göbekten yapıyorum.Heryerim mosmor...ıki gündür koldan yapıyoruz orasıda morardı.Öğrendiğim kadarıyla morarma nornalmiş.Başka arkadaşlardanda duydum.Ayrıca tabiki faydası var.Bebek kan az sulu olduğu zaman beslenemiyor,gelişemiyor.Böylelikle bebeğin normal gelişmesi için gereken kan akışı sağlanıyor.

Son düzenleme: 25 Mart 2009
  4. 25 Mart 2009
  5. simaysi

simaysi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    .........

Son düzenleme: 25 Mart 2009
  6. 25 Mart 2009
  7. _WhitePearl_

_WhitePearl_ Pamuk Prensesim... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    fundacım kanında pıhtılasma yoksa kullanma bnce .
    ezbere ilac veriyorlar dr lar

8. 25 Mart 2009
  9. simaysi

simaysi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bence kanda pıhtılaşma problemin varsa ki bu bazı gen testleriyle ortaya çıkıyor,doktorun doğru ilacı vermiş,durup dururken elbetteki bu iğneyi vermemiştir sanırım...

10. 25 Mart 2009
  11. ceylan83

ceylan83 boncuk gözlümmmmmm:)) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    fundacım geçmiş olsun canımmm

12. 26 Mart 2009
  13. funda72

funda72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    valla varmı bende bilmiyorum test falan yapılmadı ilsum.sadece önceki bebişin kalbi durduğu için bu beslesin destek olsun ona diye iğneyi verdi.12hafta kullan kesicez sonra dedi.kesilince bir tahlil istiycem bakalım varmı böyle bir sorunum.varsa yanarım valla.9ay kullan der ozamn.kollarım felaket görsen inanamazsın.bebeğime faydası olsun diye kullanıyorum.olur inşallah.şimdilik bebeişim iyi kalnide atıyo şükür.belkide iğnenin faydası bilemiyorum.
    ceylancım sağol bitanem

14. 26 Mart 2009
  15. funda72

funda72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende böyle bir problem varmı bilmiyorum yapılmadı birşey.kafsına göre önlem olsun diye verdi doktorum.bende ona güvenerek kullanıyorum.gerçi eşim kızdı biraz.tahlil falan yapılmadan nasıl veriyor kafasına göre dedi.ama içim rahat etmezdi olmasam.gene kaybetmek istemiyorum bebğimi.12hafta olucam zaten.
    sen nekadar olucaksın

16. 26 Mart 2009
  17. meryemmeryem

meryemmeryem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    108
    canım allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin.. benimde 1 düşüğüm oldu sonraaında yapılan tahlillerde çıktı kan pıhtılaşması..şimdi yine hamileyim ve hamile kalır kalmaz doktorum clexane 0,4 iğne verdi ve kulanıyorum 3 ay bitti.. hergün 1 tane koldan veya göbekten yapıyor eşim.. ama bende öyle abartı morluklar yok ,ama üstü üste aynı yere denk geldiğinde acıyor o kadar...

18. 26 Mart 2009
  19. ceydaazra16

ceydaazra16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım ben 5 aylık hamileyim ve bundan önce 2 tane düşük yaptım .bebekler 2 ve 2.5 aylık olunca ölüyorlardı..bunda da düşük tehlikesi oldu doktor fragmin diye bi iğne verdi allaha şükür tehlikeyi atlattık ama benimde kollarım mosmor olmuştu...kullanırken çok tereddüte düştüm !!acaba bebeğe bişey olurmu!! diye ama hangi doktora sorduysam kullanmam gerektiğini kanı sulandırdırıp plesantayı güçlendirdiği tarzında bişeyler söylediler......
    allah bebeğini hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsinn..