Kan uyusmazligi Hakkinda

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve haticeadal tarafından 13 Eylül 2008 başlatılmıştır.

13 Eylül 2008
    Konu Sahibi : haticeadal
  1. haticeadal

haticeadal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merabalar , aranizda esiyle kan uyusmazligi yasayan varmi hamile olupta ? daha once bir kez dis gebelik yasadim ve igne olmamgerekirdi fakat bana igne vurulmadi , su anda hamileyim allahin izniyle ve indirekt coombs kan testim negative cikti allaha sukur , aranizda benim gibi yasayan arkadaslar var ise yazabilirlermi bana ?

2. 13 Eylül 2008
  3. inci mercan

inci mercan yorgun polyana Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    valla benim ilk hamililigim kan uyuşmazligi bizde de var heralde senin iğne yaptirman gerekiyo doktoruna sor bence...

4. 13 Eylül 2008
  5. GULCXIXCEK

GULCXIXCEK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benımde ılk hamıleliğim ve esımle kan uyusmazlıgımız var 28 haftamda iğne vuruldum suan ıb problem yok cok sukur

6. 13 Eylül 2008
  7. haticeadal

haticeadal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ok kizlar cok saolun

8. 14 Eylül 2008
  9. _DURU_24

_DURU_24 BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    Bendede kan uluşmazliği var..benim kan grubum b rh negatif eşimin kan grubu a pozitif...ama kadin pozitif erkek negatif olunca olmuyormus sorun..kadin negatif olunca sorun oluyormus..hamileyken testler yapiliyor...bebeğin dogdugu gün eger bebek annenin kan grubunu almissa anneye iğne yapiyor..

10. 14 Eylül 2008
  11. 61esra

61esra ALLAH'IM SANA ÇOK ŞÜKÜR Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende var kızlar benimde fazla bilgim yok bu konuda ama hamile olunca 28 hafada anti d ignesi vurulması gerekıyo annenin sadece hamileken degil de eger düşük yapmışsa mutlaka bu igneyi vurulması gerektıgını biliyorum duru arkadaşında dedigi gibi bebek dogduktan sonra bebege yada anneye 72 saat içinde igne apılması gerekıyo :KK46::KK46:arkadaşlar kan uyuşmazlıkla hamile kalamamanın bir alakası yok dimi ben 8 aydır hamile kalmıyorum çogu kişi kan uyuşmazlıgı oldugu için kalamıyorsundiyor ama benım bildigim alakası yok sizce:eek::eek::eek:

12. 14 Eylül 2008
  13. haticeadal

haticeadal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evt oleymis , eger kan gurubun uyusmaz samis hamile kalman zorlasiyormus . yani kolay kolay olmuyormus , tabi ne derece dogru onu bilmiyorum .

14. 1 Ekim 2008
  15. _DURU_24

_DURU_24 BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    Canim bence alakasi yok ben 3,5 yil korundum.mayista korunmayi biraktim ve mayis ayinda hamile kaldim...yani biraktigim ay hamile kaldim..olsa bendede olurdu ben nasil hemen kaldim..bence qlakali bişey değil..

16. 1 Ekim 2008
  17. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    kizlar peki bu 28. Haftadaki iğneyi kalçadanmi yapiyorlar koldanmi ben çok korkarim yavv napicam 27. Haftami tamamladim geçen haftada kan uyuşmazliği testim vardi allaha şükür negif çikti yine doktorum bu testti belirli araliklarla benden istiyo ama 28. Haftadaki olunmasi gereken iğneden hiç bahsetmedi

18. 2 Ekim 2008
  19. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    benımde ılk hamıleliğim ve esımle kan uyusmazlıgımız var İĞNE OLDUM 32.HAFTADA
    kalçadan oluyor trakyalıcım