Kan uyuşmazlığı iğnesi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nesv tarafından 18 Ocak 2009 başlatılmıştır.

18 Ocak 2009
    Konu Sahibi : nesv
  1. nesv

nesv Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Merhabalar, bizde kan uyuşmazlığı var. Doğumdan sonra vurulan bir iğne ile daha sonraki hamilelikler için tedbir alınıyormuş. Ben de 30 haftalık hamileyim.
    Kan uyuşmazlığı iğnesi yaptıran var mı? Biraz pahalı bir iğne olduğunu duydum, doğru mu ki?? 400-500 tl miş?

2. 19 Ocak 2009
  3. sewill

sewill Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben 28. haftamda vuruldum 180 tl idi devlet hastanesinde ücretsiz yapıyolar ama yatış işlemi falan yapıyolarmış biz uğraşmamak için eczaneden aldık...yani devlet karşılıyo iyneyi doğumdan sonra yapıyolarmış özel hastane doğum yapanlarınkini karşılıyomu bilmiyorum

4. 19 Ocak 2009
  5. Meltoo

Meltoo Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de28de oldum ama fiyatı o kadar diil ssk 90 ytl karşılıyo 50 ytl kendiniz ödüyorsunuz.Ayrıca eczanede satılmıyor.Mor reçeteyle eczacılar birliğinden alınıyor...

6. 19 Ocak 2009
  7. deniz0509

deniz0509 Birgün geliceksin bebeğim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar selam benim ve eşimin de kan uyuşmazlığı var
    ben a rh -, eşim a rh +. 7 aydır gebelik için ugraşıyoruz ama henuz bişey yok.
    kan uyuşmazlığı çocuk sahibi olmayı zorlaştırıyor mu ?

8. 19 Ocak 2009
  9. MERTAS

MERTAS Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam

bızdede var uyusmazlık ama hamılelıge engel degıl bı sorun yoksa kasma kendını rahat ol oldu olmadı ınsan stres oluyor ben 3 ay sonra hamıle kaldım hıc umursamadım oldu olmadı dıyee,psıkolojı cok onemlı

10. 20 Ocak 2009
  11. deniz0509

deniz0509 Birgün geliceksin bebeğim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın mertas,
    oldu olmadı stres yapmayackasın. yok bacak kaldırmak yok yastık koymak. galiba kendi haline bırakmak lazım.
    bu ay hiç öle seyler yapmadım.
    kısmet artık.

12. 21 Ocak 2009
  13. sewill

sewill Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim doktorum üniversite hastanesinde prof. mor recetemi yazdı ama hastanede yatış olmadan yapamılmıyomuş fakültede....bütün eczanelerden mor recete ile alınabilirir hepsinde satılıyo bilmeyenlerin dikatine eczacılar birliği falan vermedi benim reçetemi doktorum verdi... anti d iğnelerinin fiyatları markalarına göre değişebilir ama hepsinin işlevi aynıymış doktorum öyle demişti

14. 21 Ocak 2009
  15. Lazanya

Lazanya ezik püsküvüt Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım 28, haftada bu iğneyi olman gerekiyorr pahalı değil 70 tl civarı ssk lıysan kurum karşılıyor ben yatış yaptım öyle uyguladılar bedavaya oldum :)

16. 24 Ocak 2009
  17. nesv

nesv Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    ama benim doktorum doğumdan sonra 48 saat içinde vurulacak dedi, niye 28. haftada olmadı ki?
    bunu tekrar kontrole gidince sorucam, anlamadım... evet ssk lıyım. aynı iğneden bahsediyorsak sorun yok ozaman :) teşekkür ederim..

18. 24 Ocak 2009
  19. Bebixsx

Bebixsx Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bana da doğumdan sonra dedi,zaten ilkinde de öyle olmuştu,bebeğin kanına bakıp gerek olup olmadığına bakarak ypacaklarmış,önce fakülteden getirtmişlerdi,şimdi özel hastanede de varmış.