Kan uyuşmazlığı olanlar, bu konudaki bilgilerinizi benimle paylaşır mısınız?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Suzan tarafından 27 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

27 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : Suzan
  1. Suzan

Suzan süpürgesiz tatlı cadım:-) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kan uyuşmazlığı olan arkadaşlar bu konuda bildiklerimizi birbirimizle paylaşalım.kan uyuşmazlığı iğnesi ne zaman yapılmalıdır?:uhm::enbuyukkk:

2. 27 Temmuz 2008
  3. Suzan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    genelde söylenenler ilk hamilelikte gerekli olmadığıdır.ilk gebelikte bebeğin kanı anneyle aynı olduğu için iğneye gerek yok diyorlar ama benim teyzemin ilk gebeliği düşükle sonlandı.kan uyuşmazlığından olmuş.zaten bebek sağlıklı değilmiş.bu konuda yaşadıklarınız ya da tanık olduğunuz durumlar varsa bizimle paylaşır mısınız:enbuyukkk::enbuyukkk::enbuyukkk:

4. 27 Temmuz 2008
  5. dilruba_diba

dilruba_diba Guest

benimde ilk hamileligim ama yapılacak igne.
    ya 7.ayımda yapıılacak yada dogumdan sonra. Eger bebek benim kanımı taşıyorsa gerek kalmayacak babanınkini taşıyorsa yapılacak.72 saat içinde yapılması gerekiyor.
    Benimki negatif eşiminki pozitif.korkma canım korkulacak bişey yok bunda

6. 27 Temmuz 2008
  7. Bende araştırmıştım bu konuyu ve ilk hamilelikte eğer bebeğin kanı annenin kanı ile uyuşmuyorsa yani kan uyuşmazlığı durumunda doğumdan hemen sonra 72 saat içinde uyuşmazlık iğnesi yapılmalı anneye.Eğer anne düşük yada kürtaj bile oluyosa bebeğin kanı ile uyuşmazlık var ise gene bu iğne mutlaka yapılmalı bir sonraki gebeliklerde ki risk için.

8. 27 Temmuz 2008
  9. seybay

seybay umut et! sabret! şükret! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ilk gebeliğimde bebeklerimin kalbi durduğu için geçen salı kürtaj olmak durumunda kaldım..10 haftalıklardı.Kürtajdan sonra kan uyuşmazlığı iğnesi vuruldum.İlk gebelik ardından bu iğnenin 72 saat içerisinde vurulması gerekiyor.İlk gebelik için illa doğum olayının olması gerekmiyor böyle zorunlu durumlarda kürtaj olunca dahi bu tedbir gerekli.Çünki doğursan da kürtaj da olsan rahim bir gebelik geçirmiş oluyor..

10. 27 Temmuz 2008
  11. Suzan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun canım.Allah bir daha böyle acı yaşatmasın.

12. 27 Temmuz 2008
  13. Suzan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende doğumdan hemen sonra 72 saat içinde yapılması gerektiğini biliyorum.benim merak ettiğim ilk hamilelikte gerek görmüyorlar ya bebeğin kanı pozitif olursa.Allah korusun sağlıksız bir bebek dünyaya gelebiliyor.ayrıca annenin de sağlığını kötü yönde etkileyebiliyor

14. 27 Temmuz 2008
  15. Suzan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    daha öncede yazdığım gibi teyzem ilk gebelikte düşük yaptı ve daha 2 aylık falandı.ben sağlık ocağındaki ebelere sordum ilk hamilelikte gerek yok diyorlar ama bu yaşananları gözönünde bulunduracak olursak ilk hamilelik zamanında bile bu iğneyi vurulmamız gerekiyor galiba

16. 27 Temmuz 2008
  17. Suzan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    haseki sultan canım sen yinede dr.una iyice bir sor canım.tabi daha önce iğne vurulmadıysan.söz konusu olan senin ve bebeğinin sağlığı.Allah seni ve bebeğini bütün kötülüklerden ve sağlıksız durumlardan korusun.bebeğini sağlıkla kucağına alırsın inşallah

18. 27 Temmuz 2008
  19. Suzan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bildiğim kadarıyla hamileliğin 27. ya da 28. haftasında birtakım testler yapılıyor.bebeğin kanı pozitifse iğne yapılıyor.tabiki yanlış bilmiyorsam.Allah sanada bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım:nazar::nazar::nazar::KK46: