Kan uyusmazligi ve kanamali hamilelik

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ilenia tarafından 26 Ekim 2010 başlatılmıştır.

26 Ekim 2010
    Konu Sahibi : ilenia
  1. ilenia

ilenia 3 melek annesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaslar bu hafta sonu dügünümüz vardi cok olmasada oynadim e haliyle tüm aksam ayaktaydim ertesi gün aksam saatlerinde karnimda ve kasiklarimda yogun baskiyla ve kanamayla hastaneye gittim ki kanamam bir hayli fazlaydi .Bebegimi kesinlikle kaybettim diyordum ki ultrosonda gördük kipir kipir birseyi yok.Bu arada yurtdisindayim buradaki doktorlarin tecrubeleri tr deki gibi kesinlikle degil.Bana kanamamin kan uyusmazligindan oldugunu bir gun önceki hareketlilikten kaynaklanan bir durum dedi.Bebek positiv bende negativ reaksiyon göstermis hemen kan uyusmazligi iynesi vurdu yarim saatin icinde kanamam durdu hala sancilarim var .Benim durumumu yasayan varmi ikinci bebegimdede benzerini yasamistim ama bu seferki kanama coook fazlaydi..yardim kizlar...

2. 26 Ekim 2010
  3. hy_patia

hy_patia Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    685
    Ödül Puanları:
    163
    anne karnındayken bebeğin kanının bilindiğinden haberim yoktu, bizde de kan uyuşmazlığı var, ama doktor bebek doğmadan bebeğin kanı hakkında bir şey diyemeyiz demişti. elbette yöntemler filan farklı olduğu için orda bunu bilebilirler belki. yine de geçmiş olsun.

4. 26 Ekim 2010
  5. bengu_ck

bengu_ck Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bu anlattığın durum kaç aylıkken olmuştu?bende de kan uyuşmazlığı var.

6. 26 Ekim 2010
  7. ilenia

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canim bu tarz reaksion sonucunda tahmin ediliyormus bende bilmiyirdum.Acikcasi cokda anlayamadim.Carsamba günü kendi doktoruma gidicem asil cevaplari ondan alicam acildekilere cokda guvenmiyorum.

Bengücüm su anda 10+6 haftalik iki gun once yasadim bunlari...

8. 26 Ekim 2010
  9. bengu_ck

bengu_ck Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim bende de lekelenmeler oluyordu acaba doktorum anlayamadı mı.malesef bebeğimi 4.5 aylıkken kaybettim.sende doktora gitmeyi ihmal etme geçmiş olsun canım

10. 26 Ekim 2010
  11. ilenia

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bilemiyorum kizlar bu benim 3.hamileligim ikincisindede yasamistim cok sükür oglusum iyi.bunun iynesi var iyneyi yedigim gibi kanamam kesildi ama korkuyorum tam aciklama yapmadigi icin doktor.Carsamba gidicem 3lü testim var.Insallah bebislerimizi sag salim kucagimiza aliriz....

12. 26 Ekim 2010
  13. bengu_ck

bengu_ck Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    inş. canım sağlıkla bebeğini kucağına alırsın.benim rüyam yarım kaldı şimdilik.tekrar gün sayıyorum.bu kan uyuşmazlığı hakkında beni de bilgilendirirsen sevinirim canım.

14. 26 Ekim 2010
  15. ilenia

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canim benim 2 cocugum var ikisinin hamileligi farklidi kizimda SIKINTI yasamadim ama oglumda lekelenmeler hep yasadim.Hamileligin ilk 3 ayinda kan uyusmazligi iynesini vuruluyorsun bebegini korumak icin dogumun hemen ardindanda sonrasinda yasama ihtimali olan gebelik icin iyne vuruluyorsun.Düsükler ve kürtajlardan sonra mutlaka vurulmasi gerekmis iyne.
    Cok özür diliyerekten soruyorum bebegine hamileyken vurmadilarmi iyne?sonrasinda vurdurdunmu?

16. 27 Ekim 2010
  17. bengu_ck

bengu_ck Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ilk üç ayında vurmadılar doktorumuda uyarmıştım , ama düşükten sonra vurdular.bende de lekelenmeler oluyordu bebiş erkekti.şimdi herşeyi öğreneyimde bir dahaki sefere daha dikkatli olayım diye soruyorum canım.bana söylenen hamileliğin 28 haftasında bir iğne vuruyorlarmış.senin vurulduğun iğne ilk üç ayda ismi neydi anti-d serumu mu acaba?

18. 27 Ekim 2010
  19. ilenia

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bana vurulan iyne Rhesus-Prophylaxe Anti-D-Immunglobulin Bengücüm ben yurtdisindayim Türkiyedeki ismini serumun bilemiyorum.Ben iki cocugumdada dogumdan sonra vuruldum ilk 3 ayda bide 28.haftada vurulmamistim en son dogumumdan buyana 10 sene gecti belki degismistir yarin doktorumdan gerekli bilgileri alicam burada yazarim....