kan uyuşmazlığı

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve kriegerin tarafından 17 Şubat 2008 başlatılmıştır.

17 Şubat 2008
    Konu Sahibi : kriegerin
  1. kriegerin

kriegerin benim can oğlum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar biri 6 haftalık diğeri 10 haftalık düşük yaptım.doktorlar arta kalan parça vardır diye kürtaj yaptılar ama bana kan uyuşmazlığı ile ilgili birşey sormadılar.benim kan grubum negatif kocamınki pozitif yani kan uyuşmazlığı olabilir.geçen gün bir haber okudum kürtajdan sonrada bir iğne varmış o yapılmalıymış mutlaka.bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan varsa lütfen yazsın

2. 17 Şubat 2008
  3. kuka

kuka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadasim mutlaka iyi doktor bulun. Allam yardimci olsun

4. 17 Şubat 2008
  5. BenLiLa

BenLiLa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    evet canım ablamlardada vardı kan uyuşmazlığı ilk bebeklerinden sonra iğne vuruldular şimdi 2. çocuğu yapmıyorlar kan uyuşmazlığı genelde 2. çocuk için tehlikeliymiş ama sen yinede iyi bi uzmana danış derim...
    geçmiş olsun...

6. 17 Şubat 2008
  7. EU1

EU1 Guest

kan uyuşmazlığı için vurulan iğne eğer doğumdan sonraki 72 saat içinde vurulursa bu kürtaj içinde geçerli diye biliyorum ikinci çocuk için hiç bi riski yok zaten o iğne bunun için yapılıyor .....bizdede var kan uyuşmzlığı ben şimdi ikinciyi düşünüyorum ama her doğumdan sonra yapılması gerekiyor...

8. 17 Şubat 2008
  9. HELENN

HELENN Sağlıkla Gel Yavrumm .. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun canım..
    aynı sorun bizdede var kürtaj, düşük ve tüm doğumlarda uyuşmazlık iğnesi olmak zorundayız vucudumuz pozitif kana bağışıklık kazanmadan 72 saat içinde yapılması gerekli eğer bebek negatifse sorun olmuyor
    indirek coombs adında bir test var onu yaptırmalısın zaten bu test gebelik sırasındada belirli aralıklarla yapılıyor mutlaka doktora görün gerçekten ciddi bi durum

10. 17 Şubat 2008
  11. kriegerin

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bende bu hafta doktora gideceğim.kürtajı olalı çok oldu acaba şuan tedavisi varmıdır .endişeliyim ve doktoruma kızgınım

12. 17 Şubat 2008
  13. HELENN

HELENN Sağlıkla Gel Yavrumm .. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bir test yapacaklar indirek coombs inşallah sonuç negatiftir eğer test pozitif çıkarsa
    doğacak bebeğin pozitifse problem oluyo ama çözümsüz değil bebeğe anne karnında kan takviyesi yapılıyormuş bebeğin negatifse zaten sorun olmuyor
    umarım herşey iyi olur en kısa zamanda doktara git :1hug:

14. 17 Şubat 2008
  15. tatlixsxoxgxlum

tatlixsxoxgxlum kızım İLKE 1 yaşında:)) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun canım bizdede kan uyuşmazlığı var.ben negatif eşim pozitif bu yüzden hamile iken banada indirek coombs testi yapıldı.doğumdan sonra bebeğin kanına bakıldı bebek pozitif çıktı bu yüzden bana doğumdan sonra iğne yapıldı genelde 1.çocukta sorun olmuyor bu iğne 2.çocuk için yapılıyor.aslında bunu doktorunun sorması gerekirdi sormadıysa bile sen bunu hatırlatmalısın.hamile kaldığın zaman bu konuya dikkat edersin gerçekten önemli..

16. 18 Şubat 2008
  17. yoruldum71

yoruldum71 düzce'mi özledim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    canım eşimle benim kanım uyşmuyor ilk hamileliğimde
    o iğneden olmam gerekiyordu bu iğne ya hamileyken yada doğumdan sonra olunması gerekiyor
    ilk bebişim benim kanımdan oldugundan yani o rh(_) grubu
    eşiminki a rh(+) ssk da doğum yaptıgımdan bu iğneyi olmadım yapılması gerekiyor dedim
    ikinçi bebek için ama onlar geregi yok dediler ilk bebek senin kanını taşıdığı için dediler
    ikinçi bebeği düşündük 5 sene sonra
    ikinci oğlum oldu onunda kan grubu o rh (+)
    bu bebekten sonra da olmam gerekiyordu özel hastanade doğdu 2. bebek
    o aşıyıda dışardan almam gerekiyordu eşim alıp da o iğneyi gene olmadım
    pahallı dedi almadı dr kızdı ama 24 saat gecmeden olunması gerekiyor
    genede siz iyi bir dr danışsın çanım korkmasına gerek yok
    saygılarımlaa.s.

18. 18 Şubat 2008
  19. kriegerin

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    yorum ve ilginiz için çokkk teşekkürler.bizdede uyuşmazlık var canlarım normal prosedürü biliyorum.benim sıkıntım 2 düşükten sonrada bana iğne yapılmaması.bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan var mı?? a.s.