Kan uyuşmazlığı...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Meltoo tarafından 29 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

29 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : Meltoo
  1. Meltoo

Meltoo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Hnımlar ben negatif eşim pozitif... Dr.lar tabiki korkulacak bişey yok anti D aşısı ypılıyor desede bu amniyosentez denilen testle göbekten defalarca iğne yapıldğnı duydum. Ayrıca erken doğum riski daha yüksekmiş...Bunları düşünmek iin erkenmi bilmiyorum ama tedirginim...Kan uyuşmzlığı yaşayan var mı?

2. 30 Temmuz 2008
  3. zeynepxoxzdil

zeynepxoxzdil aşkların en tatlısı Giray Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım mrb,ben kan uyuşmazlığı yaşamadım ama amniosentezi yaşadım.defalarca iğne batırılmıyor bir kere batirilip sıvıyı alıyorlar ve inanki hiçbişey duymuyorsun kalçadan yapılan iğne gibi dedi doktor bana inanki parmağından alınan kan canını çok pis yakıyor.hiç canını sıkma sonuçta bu işi uzman dr yapıyor sen bebişini büyütmeye devam et lütfen.:CüvCüv:

4. 30 Temmuz 2008
  5. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    canım bendede aynı sorun var ben negetif eşim pozitif. bu durum ilşk gebelikte bi sorun teşkil etmiyor, fakat doktorlar yinede takip altında tutuyor. takip dediğimde belirli aylarda kolundan kan alıp sorun olup olmadığını takip ediyorlar benden 2 hafta önce kan almışlardı ve çok şükür bi sorun yoktu.birde doğumdan sonraki 72 saat içerisinde kalçadan bi iğne uyguluyorlar sağdece bukadar.amniyosentezle ne ilgisi var onu anlıyamadım ama.

6. 30 Temmuz 2008
  7. _WhitePearl_

_WhitePearl_ Pamuk Prensesim... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    bizde de kan uyuşmazlığı var .ben düşükten sonra hemen uyuşmazlık iğnesi vurundum. hatta dr lara acı cekmiyim bayıkken vurun demiştim:)))
    Kan uyuşmazlığı olan çiftlerde; doğum sonrası, düşük , amniyosentez durumlarında iğne vurulması gerekiyor muhakkak önlem alınması acısından.

8. 30 Temmuz 2008
  9. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    bizde de var ama doktor iğne vuracak önümüz de ki ay ilk bebekte de bir sorun teşkil etmiyor canım

10. 30 Temmuz 2008
  11. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    şekerim iğne doğumdan sonra vurulmuyomu ki seninki niye 1 ay sonra

12. 30 Temmuz 2008
  13. gulen

gulen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende de var kan uyuşmazlığı.doktor 28. haftada anti d iğnesi var dedi.kanaman varsa yapalım yoksa doğumdan sonra 72 saat içinde yapalım dedi.benimde kanamam yok yapılmayacak.inşallah bir sorun olmaz ben biraz tedirginim bu konuda.allah yardımcımız olsun.

14. 30 Temmuz 2008
  15. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    bne iğneden çok korkarım yaa napıcam

16. 30 Temmuz 2008
  17. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    hayır canım ya 1 ay sonra bir test verdi ondan sonra koruyucu aşı vuracağız dedi
    indirecombs gibi bişey testin adı:uhm:

18. 6 Mart 2009
  19. yelmus1907

yelmus1907 Guest

benimde eşimle kan uyuşmazlığım var ve bu ayın 16'ında iğne vurulacağım bende araştırıyor ve çok korkuyorum acaba bebeğe bişey olurmu falan diye sen iğneni vuruldunmu