kan uyuşmazlığı

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve ZYNPalp tarafından 10 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    10 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : ZYNPalp
  1. ZYNPalp

ZYNPalp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    doktor bey. benim sorum.

benim kan grubum (-), eşim (+) ve bir kızım var oda (+) kan grupları. kızıma hamileyken test yaptırmıştık. (indirekt comb) bir problem yoktu. doğumdan hemen sonra da 30 saat içinde sanırım. kan uyuşmazlığı iğnesi vuruldu. şimdi tekrar hamile kalmayı planlarsam tekrar test yaptırmam lazımmı. yoksa bu vurulduğum iğne işe yaramışmıdır.

2. 11 Ağustos 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Doktorunuz ilk başvuruda tekrarlayacak. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

4. 11 Ağustos 2010
  5. Melan2010

Melan2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    916
    Ödül Puanları:
    238
    bendede kan uyuşmazlığı vardı 3tane çoçuk doğurdum 3de sağlıklı aşıyı ihmal etme düşük yapsan bile ilk 48 içinde yapılması gerekiyor gecikirsen ozaman aşının tesiri bir daha olmuyormuş bana profesörlerin deyimine göre. son çoçuğumda 7aylık hamileyken aşı yaptılar ve doğumdan sonra iki kere aşı oldum birinci aşım fayda etmemiş test yaptılar ikincisini vurdular böylece kaderimiz aşı ola ola doğurduk nihayet 3de rh +

6. 12 Ağustos 2010
  7. Melan2010

Beğenildi:
    916
    Ödül Puanları:
    238
    canım ben çoçuklarımı yurt dışında doğurdum,hemen hamilelik başlar başlamaz test yapıyorlar sıkı takip ediyorlar,3ncü çocuğumda ise 7 aylık hamileyken kan değerlerim iyi olmadığından, hemen aşı yapıldı.seninki 7 aylıkken fark edilmiş, doğumdan sonra aşı yapılmış,bu da boşuna değil elbet, 1nci hamileliğimde sadece doğumdan sonra aşı yapıldı,yeterli oldu,bundansonra hamileliğin başlamadan önce test yaptır,hamile kalır kalmaz bir daha yaptır,hamilelik boyucada en az bir defa daha yaptır,çünkü bana yapılanlar böyleydi.ama sen çoçuğa yapıldı demişşin bende sadece bana yapıldı,çocuğunun bile ara ara testini ihmal etme.bildiklerim bu kadar inşallah yakın zamanda sağlıklı bebek dünyaya getirmen dileğimle,sağlıcakla kal.....

mesajlarım 50 olmadan özelden yolluyamıyorum.

Son düzenleme: 12 Ağustos 2010
  8. 12 Ağustos 2010
  9. Melan2010

Beğenildi:
    916
    Ödül Puanları:
    238
    hemen bir şey olacağını zannetmiyorum bu aşının zaten 7 aydan önce vurulması sakıncalıymış dediklerine göre,kalır kalmaz hemen kontollere başla,çok çok kötü durumlarda bile ana karnın da müdahele ediyorlar,çünkü aşını olmuşşun daha önce korma bence, belki hiç olmasaydın korkabilirdin.....

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.