Kanal Tıkanıklığı Ameliyatı

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve ARTVINLI9876 tarafından 15 Nisan 2009 başlatılmıştır.

15 Nisan 2009
    Konu Sahibi : ARTVINLI9876
  1. ARTVINLI9876

ARTVINLI9876 Evlatlarim sana emanet allahim Üye

Beğenildi:
    2.324
    Ödül Puanları:
    163
    arkadaşlar bugün gittiğimiz cerrahpaşa üroloji dr.kanal tıkanıklığı olduğunu anlattık ve muayene olduk.eşim mikro tese ameliyatı oldu sonuç sperm bulundu.şimdi tıkanıklığı gidermek için ameliyat olmak istiyoruz.ama dr.ameliyatı tavsiye etmiyor bazı riskleri var diyor.şans düşük,amelityat başarılı olsa bile 3.5 ay sonra tekrar tıkanma ihtimali var diyor.benim merak ettiğim acaba kanal tıkanıklığı ameliyatı olupda olumlu sonuç alan varmı.

2. 16 Nisan 2009
  3. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    aynı soruyu bende doktoruma sormayı planlıyorum ama bildiğim kdarın ile türkiyede bu ameliyata pek yanaşılmıyor canım kaan aydos yapıyo bu ameliyatı..
    Allah nasip ederse çocumu kucama alayım 1 yaşıan gelince bu iş için koşuşturucam yurt dışında yaptırıcaz eşimin ameliyatını..

4. 16 Nisan 2009
  5. ARTVINLI9876

Beğenildi:
    2.324
    Ödül Puanları:
    163
    neden ameliyat için yurt dışını tercih ettiniz camım.malesef dr.ameliyatı pek tercih etmiyorlar şansı düşük diye.ama bence denemeye değer dr.söylediğine göre ameliyat başarılı olsa bile sonuç tam olmuyormuş yani üretim normale dönmüyormuş değer yükseliyormuş, şansımız ise tekrar tüp bebek düşündüğümüzde mikro yerine sperm örneği vermek yeterli oluyormuş.gene normal yolla hamilelik şansımız olmuyormuş.

6. 18 Nisan 2009
  7. EU2

EU2 Guest

ben yurt disinda yasiyorum
    esimdede tikaniklik oldugu soylendi iyi bir merkeze gittik tup bebek icin
    turkiyede degil burdada yanasilmiyor dr tavsiye etmem cok dusuk sans dedi bizde direk tup bebek denemeye karar verdik denedik negatif en yakin surede tekrar deniycez
    esimde tikaniklik tam degil cikis azda olsa vara allaha sukur
    allah yardimcimiz olsun kizlar

8. 18 Nisan 2009
  9. ARTVINLI9876

Beğenildi:
    2.324
    Ödül Puanları:
    163
    Asicim hiç üzülme inşallah hepimiz yüzü gülecek en yakın zamanda.bizde tıkanıklık var sperm sayısı 0 ama biz şansımızı denemek istiyoruz.eşim mikro tese ameliyatı olmadan önce dr.şansımızın /50 olduğunu söylemişti çok şükür sperm üretimi var spermlerde çok sağlıklı denildi.bir ümit belki tıkanıklık ameliyatıda çok iyi geçer denemekten zarar gelmez.Ben ameliyat sonrasınıda sizinle paylaşırım belki sizede yardımı olur.