kandırdııım, kandırdııııım:)

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve little_suzy tarafından 23 Şubat 2009 başlatılmıştır.

23 Şubat 2009
    Konu Sahibi : little_suzy
  1. little_suzy

little_suzy Guest

16 subat sabaha karsı.. yine msnde sabahlıyoruz ekiple:)

dogum sancılarından bahsediliyor, tarif ediliyor detaylıca...

sonra yorgunluktan bayılacak gibi olunca bilgisayarlar kapatılıyor, ben yatıyorum..

sabah 9 civarında uyandigimda gece bahsettigimiz agrılardan bir demet gobegimde ama oyle hafif ki... artistlik olsun diye doktoruma haber veriyorum.. ne de olsa ilk sancı.. doktor gel hemen diyor, nezaketen gidiyoruz.. gidene kadar sanci geciyor ama doktor yine de pimpirikli, bir daha olursa gel muhakkak, bu is ciddi diyor.

gece 11 civari yine baslıyor, bu sefer daha da hafif, kocanin ve annenin ısrarlariyla yine hastaneye gidiliyor... nstde 70lerde sancı cıkıyor, 2 cm de acılma...

doktor aranıyor, hastaneye yatıs yapılıyor, koca eve gonderiliyor, sekerleri alsın, valizi alsın diye..sabaha sezeryan yapılacakk

hemen muhtara haber veriliyor:) bir de muhtar tembihleniyor, sakın soyleme kimseye, guzel haber gelsin oyle verelim diye

sabah 9.30da sezeryana alınıyorum, epidural yapılıyor, hersey sahane, bebek 9.42de cikiyor, tam bekledigimiz gibi tosuncuk, cıktıgı gibi temizlemeye calisan hemsireye sinirleniyor, baktı olmuyor isiyor tum aletlerin uzerine

bebegi alıyorlar, benim dikisler falan vs. sonra yanlislikla epidural cikiyor, bana baska agrı kesici vermek icin baska odaya aliyorlar, vakit geciyor bu esnada..

sonunda odaya aliyorlar, ama ortada bebek yok, herkeste de bir telas, bir ara hatta yanimda kimse kalmiyor hepsi disarida, arkadaslar, akrabalar...

sonunda yanima geliyor kocam baslıyor aciklamaya

bebek iri, cigerlerde su tam cıkmamis nefes alışı duzensiz, oksijen veriliyor, hipoglisemi olmus, yogunbakima aliniyor, ben tek kelime etmeden arkami donuyor ve uyuyorum tum yalnizligimla..

sonraki gunler kabus, anlatacak, aglatacak cok seyin oldugu ama hatirlamak istemedigim.

6.gunde yani bugun, bebegim yanımda, ilk kez bu gece aynı odada aynı havayı soluyarak, bebek kokusunu icime cekerek uyuyacagim, su an durumu iyi, cok sukurler olsun ki...

bu hafta ki hayatımın en zor gunleri ile en mutlu anlarini beraber yasadim, bu hafta ki bazen dogduguma bile pisman oldum, bazen her pismanlık cok anlamsız oldu,bu hafta ki iki minik el beni hayata bagladi, o iki minik el su an yanimda olmasaydi hayatima da mal olabilirdi...bu bir hafta ortadan kaybolma sebebimi aciklar sanirim...

hepinizi cok optum

2. 23 Şubat 2009
  3. Kizil Deniz

Kizil Deniz Acil tıp teknisyeni :)Yiğit anası Üye

Beğenildi:
    119
    Ödül Puanları:
    153
    canım hayırlı ugurlu olsun Allahım analı babalı büyütsün tosuncugunu inşaallah

4. 23 Şubat 2009
  5. EvrimKuzey

EvrimKuzey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    140
    Ödül Puanları:
    153
    Bir daha böyle tatsızlıklar yasamamanız dileğiyle.. sizi hiç tanımasam da tesadüf eseri gördüğüm başlıgınızın altından boyle bırsey cıkacagını tahmın etmemıstım.. Rabbim bir daha sizi ayırmasın, yüzünüz hep gülsün inşallah.

6. 23 Şubat 2009
  7. karakedibu

karakedibu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun canım
    bırak herşeyi arkada
    yanındaki masum yavruna bak
    şükret

ALLLAH ANALI BABALI BÜYÜTSÜN..................
    YANINDAN HİÇ AYIRMASIN.....................

8. 23 Şubat 2009
  9. glsh85

glsh85 Guest

bır daha hıcccccc ayrılayın ıns

10. 23 Şubat 2009
  11. EU2

EU2 Guest

Tatlişkom gözün aydın, Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin. Sizi birbirinizden hiç ayırmasın inşallah. Aslında doğum haberini müjdelemek istediğim kişilerden biriydin... Bu haberi ilk benle paylaştın ama sevincim içimde patladı... Arkadaşlarla paylaşamadım... Ama o anda bile topicteki kızların üzülmemesi için o kadar düşünceliydin ki... Neyseki "MİNİK MELEK" in kollarının arasında... kaydirigubbakcemile3(4280 gr lık minik melek)
    Artık annesin... Tekrar tebrik ediyorum. Seni de güzel oğluşunu da öpüyorum.. Şeniz

Son düzenleyen: Moderatör: 23 Şubat 2009
  12. 23 Şubat 2009
  13. burser

burser burcu Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm arkadaşım allah analı babalı büyütsün biraz zorlu yolaardan geçmişsiniz allah tekrar yaşatmasın kedinede bebişnede çoki iybak öpüldün

14. 23 Şubat 2009
  15. Eibhlin

Eibhlin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bi dogum hikayesi okuyacagimi hic dusunmeden okudum sonra ruyasinimi anlatiyor acaba dedim emin olamadim muhtardan teyit etmesini istedim :)) ve nihayet TEBRIKLERRR diyebiliyorum bebisinin ve senin saglikli olmaniza cok sevindim Allah anali babali buyutmeyi nasip etsin hic ayrilmayin artik :))

16. 23 Şubat 2009
  17. adayadayxix

adayadayxix sezin'im bal kızım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    suzzycik paşasına kavuştuuu hihoyyyt, Allah bir daha ayırmasın sizi, o iki minik el hep sarsın sarmalasın seni inşallah, sen de hep onunla ol :Saruboceq:.
    okuduğum en güzel doğum hikayelerinden biriydi, kızzzz gece gece ağlatacan beni var yaaa yerimseniben.
    benim içinde kokla Mirza'yı :dance:

Son düzenleme: 23 Şubat 2009
  18. 23 Şubat 2009
  19. MTS

MTS Minik meleğim hoşgeldin.. Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Canımm başlığı görünce yalancı sancılardan falan bahsedeceksin sandım okuyunca tamamını şok oldum yaa maşallah biraz zorlu yollardanda geçsenizde bak sonunda almışsın hayırlısıyla bebeğini kucağına maşallah...