kanguru

Konusu 'Fıkralar' forumundadır ve acemiperi tarafından 6 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

  6 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : acemiperi
 1. acemiperi

  acemiperi Şükür Rabbime Üye

  Katılım:
  8 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  8.651
  Beğenildi:
  520
  Ödül Puanları:
  153
  Hayvanat bahçesindeki tek kangurunun, kapatıldığı yerden çıkıp, bahçede dolaştığını gören yetkililer, hemen bir önlem aldılar. Kangurunun zıplama yeteneğini bildiklerinden, onun bulunduğu bölümün çevresindeki tel örgü duvarı iki metre daha yükselttiler. Fakat sabah uyandıklarında, kangurunun yine dışarı çıktığını ve hayvanat bahçesindeki yollarda gezindiğini gördüler. Yetkililer, aldıkları önlemin yetersiz olduğunu anladılar ve iki
  metre yükselttikleri tel örgülerin boyunu iki metre daha yükselttiler. Fakat ertesi sabah, bu önlemin de yeterli olmadığını gördüler. Çünkü kanguru, kapatıldığı bölümden yine çıkmıştı hayvanat bahçesinde yine özgürce dolaşıyordu.

  Başka bir önlem düşünemeyen hayvanat bahçesi yetkilileri, çareyi yine tel örgülerin yüksekli¤ini artırmakta buldular. Kangurunun kaldığı bölümü çevreleyen tel örgülerin yüksekliğini bu kez on beş metreye çıkardılar.

  Hayvanat bahçesinde kangurunun yanındaki bölümde kalan deve, komşusunun çevresindeki tel duvar›n hemen her gece yükseltilmesi karşısında daha fazla dayanamadı ve sordu:

  “Kanguru kardeş, bu durumun sonu ne olacak böyle?” diye. “Senin bölümün çevresindeki tel örgünün boyunun yükseltilmesi ne zamana kadar sürecek dersin?”

  Kanguru bir yandan gülerken, bir yandan da deveyi yanıtladı: “Yetkililer, bahçe kapısını geceleri kilitlemeyi öğreninceye dek...