kanı düşük olduğu halde doğum yapanlar

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve dilek38 tarafından 15 Aralık 2009 başlatılmıştır.

15 Aralık 2009
    Konu Sahibi : dilek38
  1. dilek38

dilek38 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba anneler benim kan değerim düşük ilaç içiyorum pekmez kra üzüm yiyorum ama değerim yükselmiyo. kanın düşük olması doğumu etkiliyor mu? şimdiden teşekkürler

2. 15 Aralık 2009
  3. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    38.020
    Ödül Puanları:
    463
    benim doğuma girerken kan değerlerim inanılmazdı. sezeryan oldum üstelik. ama çok baş dönmesi, el titremesi yaşıyordum. doğumdan sonra 12 lere kadar indi. doktorum kan ilacı verdi. yemem düzelince kan değerlerim de normale döndü.

4. 16 Aralık 2009
  5. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Ben şu an 7 aylık hamileyim kan değerim 8 lerde.Doktorum ısrarla kan hapı içmemi söylüyor fakat kan hapı vitamin hapı bana çok dokunuyor.ıçtiğim an kusmaktan helak oluyorum.Durumumu anlattım içemiyorum hap dedim fakat seni bu şekilde doğuma alamam dedi.Ne yapacağız dedim.Mecburen kan falan vereceğiz sana dedi.Bende bir aksilik çıkmazda sezeryan olursam eğer sanırım doğum öncesi kan vermelerini bekleyeceğim.Yoksa ne normal ne sezeryan yapamayacağım sanırım.Daha 2 ay var 8 lerinde altına düşecek kanım.Zaten sağlam bünyem yok ne yapacağım bilmiyorum....

6. 16 Aralık 2009
  7. denizkxixzxixl

denizkxixzxixl o bir bücür cadı Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim de kanım çok düşük.üstelik 7 aydır günde 2 tablet demir ilacı alıyorum. ancak hiç yükselmedi.
    bu yüzden eşim dün damardan direk serum yoluyla kan ilacı verdi. tabletlerde emilim problemi oluyormuş ancak damar yolundan verildiğinde direk yükseltiyormuş.bu hafta 3 defa serum yoluyla alıcam siz de doktornuza hatırlatın bence.

8. 16 Aralık 2009
  9. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Evet doktora gittiğimde durumumu iyice anlatacağım.Yoksa kansızlıktan sıkıntıya gireceğim sanırım.Koskoca 7 ayda sadece 3 tane demir hapı içebildim.Onda da dünyam karardı.Midemdekileri aanında lavaboya boşaltıyorum ve resmen ağlıyorum mide ağrısından....

10. 16 Aralık 2009
  11. denizkxixzxixl

denizkxixzxixl o bir bücür cadı Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    sizde damaryolundan alın bence. 5 ampul var iğne ampulü gibi. önce 1 tanesini sanırım 100 ml seruma karıştırıp veriyorlar. sonra ikişer ampulü iki defada yine aynı miktarda serumla veriyorlar. hiçbir şey hissetmiyorsun ne bulantı ne başka bir rahatsızlık. ben eşime çok kızdım böyle bir imkan varken 7 ay bana boş yere ilaç içirdi diye. haftaya tekrar kan tahlili yaptırıcam ama bu defa artacağına kesin gözüyle bakıyoruz.

12. 16 Aralık 2009
  13. plaj

plaj bitanem kurabiyem dünyam Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bendede kansızlık var ferrum full içiyorum .....ama galiba pek faydası olmadı geçen haftalarda 5 li ampul verdi hergün 1 tane serum olarak takıldı......halen halsizliklerim var ama bende orak hücre taşıoyıcılığıda var

14. 18 Aralık 2009
  15. ahsen26

ahsen26 şennur Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar demir ilacı alırken toplum olarak hep yanlış yapıyoruz.ilaç almadan 2saat öncesinde ve ilaç aldıktan 2 saat sonrasında kesinlikle çay,süt,süt ürünleri almayın.bir süre bunu deneyin farkı mutlaka görcksiniz.benimde hamileliğimde kan değerim çok düşüktü.

16. 18 Aralık 2009
  17. ali_ye

ali_ye RABBİME ŞÜKÜR Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bende hamılelıgım boyunca ferrum fort ıctım son aylarda 10tane ferrum fort ignesi vuruldum dr kan verecektı en son care dogum yaptım hala kan ılacı kullanıyorum doktor kan ılacını portakal suyu ıle ıctıgın zaman emılımı daha kolay demıdstı ayrıca 2saat sut ve sut urunlerı tuketmıceksınız bende gun ıcınde aksatıgım ıcın gece tuvalete kalktıgımda ac karnına ıcıyorum

18. 19 Aralık 2009
  19. megryann

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Tamam canım sağol doktorum çaresine bakacağız demişti olmazsa bu seçenekleride hatırlatırım kendisine...