kanım düşük çıktı

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve meraklxix tarafından 11 Nisan 2008 başlatılmıştır.

11 Nisan 2008
    Konu Sahibi : meraklxix
  1. meraklxix

meraklxix Guru Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    306
    tum tahlilelerimi yaptırdım.şeker idrar kan.doktorum kanımın sınırın altında olduğunu söyledi.kan hapıda alıyorum ama faydamı etmiyor acaba.akşam yatmadan önce yutuyorum.kan yapıcı şeyler yemeye çalışıyorum ama kanımın düşük olması ne gibi olumsuz sonuç verir acaba :uhm:

2. 11 Nisan 2008
  3. Cullen

Cullen ̶Ç̶i̶z̶G̶i̶ ̶Ç& Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    vallahi canım hic kan sorunum olmadı bilmiyorum ama kötü sonuclar dogurmaz herhalde pekmez, nar falan ye hicte bilmem ki kan yapan şeyleri kan sorunlarını

4. 11 Nisan 2008
  5. bxixdxixxsxxixm

bxixdxixxsxxixm KALBİM EGE' DE KALDI Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canım benimde kanım düşük çıktı. 8 miş senin kaç. Ben şuan Ege üniversitesine gidiyorum. Büyük bir ihtimalle önümüzdeki hafta sonuçlar ortaya çıkacak. Eğer bu kansızlık dikkatte alınmazsa Annenin ölümüne bile sebep oluyormuş. Bebeğim sağlıklı o bütün kanı alıp çekiyor. Olan bize oluyormuş. Bence ihmal etme. Önce kansızlığının neden kaynaklandığını öğren. Ben şimdi bunu öğrenmeye çalışıyorum. Hemogram doktoruna görünmeni tavsiye ederim.

6. 11 Nisan 2008
  7. u2rem

u2rem Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    walla canım kanın düşük çıktı derken hemoglobinine bakmışlardır sanırım benim de olması gereken minimum değerden düşük...hemoglobin vücutta oksijen taşınmasında görevlidir. normalde kan hacmimiz hamilelik sürecince artar ve hemoglobin desilitre kandaki gr cinsinden(g/dl) hesaplanır yani kan hacmin artarken kandaki hemoglobin seviyen sabitse yani demir takviyesi almıosan veya alsan bile yeterli gelmeyebilir ki bende hap kullanıyorum bazen unutuyorum kullanmayı...ama sana kan hapını sabah kahvaltıdan 1,5 saat sonra gibi almanı tavsiye ederim demirin vucutta emilimi daha kolay olur.
    ay ne bilmiş bilmiş yazdım doktor gibi :teytey: genede doktoruna sorr tabi

ama ben gıda mühendisiyim gıda takviyesi olarak sana tavsiyem pekmez ye sulandırarak şurup gibi de içebilirsin,siyah kuru üzüm yiyebilirsin bunların kesin faydası olur canım

bunları sölüyorum ama ben de pek sevmediğimden tatlıyı yiyemiyorum bunları ama yeşil biber de kan yapar onu yiyorum mesela...:içelim:

Son düzenleme: 11 Nisan 2008
  8. 11 Nisan 2008
  9. SENACE

SENACE Guest

BENDE DE 10 UN ALTINDA ÇIKTI.
    RUTiN KULLANMAM GEREKEN KAN HAPINI KULLANMIYORDUM.
    ŞİMDİ HAPI DEĞİŞTİRDİK ve SAYIYI 2 YE ÇIKARDIK.
    DOKTORUM BENİ ÇOK PANİK YAPMADI.
    HALSİZ DÜŞERSİN DEDİ O KADAR.
    AMA 15 GÜN SONRA TEKRAR TEST YAPACAĞIZ...

10. 11 Nisan 2008
  11. SENACE

SENACE Guest

BENDE DE 10 UN ALTINDA ÇIKTI.
    RUTiN KULLANMAM GEREKEN KAN HAPINI KULLANMIYORDUM.
    ŞİMDİ HAPI DEĞİŞTİRDİK ve SAYIYI 2 YE ÇIKARDIK.
    DOKTORUM BENİ ÇOK PANİK YAPMADI.
    HALSİZ DÜŞERSİN DEDİ O KADAR.
    AMA 15 GÜN SONRA TEKRAR TEST YAPACAĞIZ...

12. 11 Nisan 2008
  13. u2rem

u2rem Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hemoglobinin normal bulunma değerleri 13,6-17,2 dir. benim de 10,00 çıktı düşük yani...:1no2:

bıdışımın da dediği gibi bebek alması gerekeni alırken olan bize oluyo demir eksikliği anemisi diye tabir ediliyor kandaki hemoglobin seviyesinin düşük olma durumu..

bu da bizde halsizlik, çabuk yorulma, başağrısı, baş dönmesi, çarpıntı nefes darlığı huzursuzluk gibi etkiler yaratıyorfisfisfis

14. 11 Nisan 2008
  15. gelincik_01

gelincik_01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım geçmiş olsun... doktor ne dedi kanın düşük olunca ilacını değiştirmedimii. bu arada bende kan ilacı içiyorum ama sabah aç karnına.. sen neden yatarken içiyosun doktorunmu dedii

16. 11 Nisan 2008
  17. meraklxix

meraklxix Guru Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    306
    :bbo: ben ilk sabah aç karnına şurup içiyodum midem çok bulandı akşam alıyodum yemekten 2 saat sonra.sonra hapla değiştirdim onuda öyle kullanıyorum.benimde 8 çıktı.kafamçokkarıştı doktorumu aramadım ya herşeye arıyorum arasam iyi olacak galiba

18. 11 Nisan 2008
  19. bxixdxixxsxxixm

bxixdxixxsxxixm KALBİM EGE' DE KALDI Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Önce test yaptırın kansızlığınızın neden kaynaklandığını bulun. Akdeniz Anemisi olabilir, demir eksikliği olabilir, metobolizma fazla çalışıyrdur ondan olabilir. Ve şuan doktorun verdiği ilaçlar demir eksikliğine karşı hemize. Ama ya diğer saydığım sebeplerdense o zaman tedavi edilmemiş sayılıyoruz. Kadın doğum doktorları sadece demiri ölçüp bırakıyorlar. Ve düşük çıkınca hemen demir hapı. Bence kanı düşük çıkanlar hemogram doktorunada görünsün. Geçen hafta cuma günü hamilelikle ilgili bir konferansa gittim. Orada doç. dr. tanıştım. Patronumun arkadaşıydı. O beni Ege Üniversitesine yönlendirdi. Bence ihmal etmeyin Kızlar birde deterjan ve çiğ etten uzak durun. Kanser anne karnında başlıyormuş...