Kanser Aşısı İşe Yaradı!!!!

Konusu 'Onkoloji - Kanser ve Türevleri' forumundadır ve daylight tarafından 22 Aralık 2008 başlatılmıştır.

  22 Aralık 2008
  Konu Sahibi : daylight
 1. daylight

  daylight Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  6 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  2.435
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  148
  Washington- Amerikan "Cancer Research" dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, aşı hücrenin normal büyümesine yardımcı olan HER2 proteininin arttığı en tehlikeli meme kanserini tamamen yok etti. Bu da, aşının bilahare kadınlarda kanser tedavisinde kullanılabileceğini gösterdi. HER2 proteini, meme kanserine yakalanan kadınların aşağı yukarı dörtte birinde görülüyor.

  Araştırmayı yürüten Mişigan Üniversitesi uzmanlarından Dr. Wei-Zen Wei, aşının bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi esasına dayandığını kaydetti. Wei, "bağışıklık sisteminin, HER2 proteini reseptörlerine karşı çok sert tepki verdiğini gözlemledik. Aşı, bugünkü ilaçlara direnç gösteren tümörlere karşı da işe yaradı" ifadesini kullandı ve aşının, ilaç tedavisi ihtiyacını ortadan kaldırabileceğini vurguladı.

  Aşı, HER2 proteinini üreten genlerden ve bir bakteriden alınma inaktif bir DNA molekülüne (plazmid) entegre edilmiş bağışıklık sistemi uyarıcısından oluşuyor. Bu "plazmid" kendini kopyalayarak çoğalma yeteneğine sahip bulunuyor.

  Doktor Wei'ye göre, yan etkisi de olmayan aşı, bağışıklık sistemindeki T hücrelerine, kanser hücrelerine nasıl saldırması gerektiğini öğretiyor.
  :1shok::1shok:
   
 2. 24 Aralık 2008
  Konu Sahibi : daylight
 3. aysha

  aysha Guru Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  45
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  288
  Ewet bu yöntemi bende deniyorlar şu anda, ama şunu söyliyeyim çok zor bir aşı günlerce kafanızı kaldıramıyorsunuz kusmaktan...
  Allah dr suz bırakmasın ama onada muhtaç etmesin
  Dua edin arkadaşlar bizim için..
   
 4. 24 Aralık 2008
  Konu Sahibi : daylight
 5. evra_ni

  evra_ni Aktif Üye Üye

  Katılım:
  13 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  147
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  86
  böyle bir aşının bulunmasına çok sevindim tamamen geçiriyormuş harika inşallah bütün kanserler için tam bir ilaç bulunabilir
  aysha sanada çok geçmiş olsun inşallah kısa zamanda sağlığına kavuşursun, biraz zor geçiyor ama hiç değilse iyileşeceğini biliyorsun bu çok güzel biraz sabret canım. İnanın şu an çok mutluyum inşallah tüm hastalıklara çare bulunur
   
 6. 24 Aralık 2008
  Konu Sahibi : daylight
 7. APRIL78

  APRIL78 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  10 Haziran 2008
  Mesajlar:
  265
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  108
  çok geçmiş olsun aysha hanım eminim yöntem başarılı olacaktır Allah yar ve yardımcınız olsun kendiniz e çok iyi bakın a.s.:nazar: