Kanserden uzak tutacak 10 uyarı ..

Konusu 'Onkoloji - Kanser ve Türevleri' forumundadır ve EU1 tarafından 13 Kasım 2008 başlatılmıştır.

  13 Kasım 2008
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest

  merhaba arkadaşlar hihoyyyt
  gazetede gördüm şimdi bu yazıyı
  Newyork Strang Kanser Önleme Merkezi Direktörü Dr. Mitchell Gaynorle yapılan 1 röportaj
  sizlerle paylaşmak istedim. :1hug:
  böyle bir konu açıldıysa daha önce kusura bakmayın. zaten silinir ya da taşınır.

  KANSERDEN UZAK TUTACAK 10 UYARI
  1) A, B6, C, E vitaminlerini, Betakaroten ve folikasit eksikliği güçsüz bir bağışıklık sisteminin habercisidir ve kanser oluşumuna yol açar.
  2) Çinko eksikliği, bağışıklık sistemimizin en önemli yapı taşlarından olan timüs bezinin küçülmesine yol açar. Özellikle ilerleyen yaşlarda çinko takviyesi şarttır.
  3) Hergün mutlaka Selenyum almalısınız. Selenyum savaşçı T-hücrelerimizi güçlendirir.
  4) NAC(n-acetyl-cyteine) hergün yemeklerle beraber 600 mgr alınmalıdır. Ayrıca yapılan çalışmalarda günde 2 kez alınacak 600 mgr NAC'in gribe yakalanma riskini çok düşürdüğü gözlemlenmiştir.
  5) Glutathione çok önemli bir antioksidandır, günde alınacak 250-500 mgr glutathione yeterlidir ama mutlaka selenyum ve vitamin B12 ile birlikte alınmalıdır. Aksi taktirde görevini istediği şekilde yapamaz.
  6) Lütfen sofranızdan brokoliyi eksik etmeyin.
  7) 250-500 mgr arası citrus oil extract yemeklerle birlikte alınırsa faydalıdır. Bazı midelerde problem yaratabilir, dikkat...
  8) Yeşil çayı hayatınıza dahil edin, lütfen...
  9) Zerdeçal, doğanın bir başka mucizesi, salatalarınıza, yemeklerinize serpin lütfen. Başlangıçta tadını yadırgayabilirsiniz ama vazgeçmeyin.
  10) Bitkisel açıdan zengin bir beslenme şekli, egzersiz, olabildiğince az stres, doğru vitamin ve mineral katkılarıyla bağışıklık sisteminizi ayakta tutabilirsiniz.


  Ayrıca ben mesala göğüs kanserinin en önemli nedeninin genetik olduğunu sanırdım hep. Ama amerikada göğüs kanserine yakalananların sadece yüzde 8 i genetik nedendenmiş. Ayrıca sigara içen kime desem kanser vs diye verdiği cevap ' benim dedem hergün paket paket içerdi, 90ına kadar yaşadı' şeklinde oluyordu. Gazetede de aynen bu örnek verilmiş, doktorun dediği ise ' Eminim öyleydi ama unutulmaması gereken bir nokta var... Sizin dedenizin yaşadığı dünya ile bugünkü dünya aynı değil. Dedeniz bugün yaşayıp 3 paket sigara içseydi pek yaşayamazdı inanın bana...'

  kendimize dikkat edelim arkadaşlar. Çok üzgünüm çoook