Kanserle Savaşan Yiyecekler

Konusu 'Kitap Tavsiyeleri' forumundadır ve medya tarafından 5 Mart 2008 başlatılmıştır.

  5 Mart 2008
  Konu Sahibi : medya
 1. medya

  medya Guest

  Amerikan Kanser Araştırma Enstitüsü ne göre, günde 5 porsiyon sebze ve meyve yenmesi kanser riskini yüzde 20 den fazla azaltıyor. ABD nin önde gelen sağlık ve tıp yazarlarından Dr. Maggie Greenwood-Robinson un kaleme aldığı Kanserle Savaşan Yiyecekler adlı kitapta kanserden korunmak için başvurulabilecek bitkiler hakkında ayrıntılı bilgi bulunuyor.

  Yapılan araştırmaların, bütün kanser türlerinin yüzde 70 inin kötü diyetle bağlantılı olduğu, sağlıklı diyet ve beslenmeyle de kansere yakalanma oranının düşürülebileceği vurgulanan kitapta, Amerikan Kanser Araştırma Enstitüsü ile pek çok bilim adamınca kanser ve beslenme ilişkisi üzerine yapılan araştırmanın sonuçlarına yer veriliyor.

  Gelecekte kanserle savaş çabalarının mucize haplar yerine diyetsel ayarlamalar etrafında döneceği vurgulanan kitapta, doymuş ve trans yağların; prostat, kolon ve göğüs kanserleriyle ilişkili olduğuna işaret ediliyor.

  Kitapta, beslenmede kırmızı et ve hayvansal yağlarda bulunan doymuş yağlar ile katı margarin ve katı yağlar olarak bilinen trans yağların hücre zarlarına zarar verdiği, bu nedenle de hücreleri istilacılara karşı koruyamadıklarına işaret edilerek, beslenmede yağ oranının mutlaka düşürülmesinin önemine değiniliyor.

  Bu olağanüstü kitap;
  * Temel yiyecek maddelerinin de bulunduğu kapsamlı ve kullanımı kolay bir besin sayacı
  * Tam gün anti-kanser mönüler ve basit, lezzetli tarifler,
  * Soya, omega-3, yağ asitleri hakkında son bilgiler ve günlük diyetinize 25-30 gram kanserle savaşav lif katmanın yollarını içeriyor.
  VE ÇOK DAHA FAZLASINI

  Kitabın Adı : KANSERLE SAVAŞAN YİYECEKLER
  Yazar :KK70:r. MAGGİE GREENWOOD- ROBİNSON
  Yayınevi :pRESTİJ YAYINLARI