Kansızlık ve Nefes Darlığına Çare Arıyorum

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve zeytohnm tarafından 8 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    8 Ekim 2007
    Konu Sahibi : zeytohnm
  1. zeytohnm

zeytohnm saglıkla gellll erkegimmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar
    benim kansızlık problemim varr test yaptırmadım ama saglık ocagına gittim şikayetim nefes darlıgıydı daha sonra feci tansiyon düşüklügü yaşadım kan ilacı verdi doktor ama nefes darlıgı nın sebebi bundan falan demedi ama araştırmalarıma göre nefes darlıgıdaa yapıyo tabi kalp çarpıntısı benim gib olup da iyi olan arkadaşlar yardım yazım zehir oldu bütün yaz böyle geçti şimdi daha iyim ama nefes darlıgı beni mahvediyo yani nefes alabiliyorum ama derin nefes çektigimde tam alamıyorum buda çok rahatsızlık veriyo bu seferden sürwkli derin nefes almaya çalışıyorum piskoljikmi bilmiyorum yorumlarınıza şimdiden teşekkürlerr ALLAH KİMSYE YAŞATMSIN herşeyin baş saglşık diyorumm

2. 8 Ekim 2007
  3. kakule

kakule Guru Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    306
    nefes darlığının sebebini araştır bence ii bi dr. a git. bendede aynı sorun vardı ama ben öksürükten boğuluyodum sanki. sarkoidoz die bi hastalık çıktı.. akciğeri tutan lenf bezlerinin büyümesiymiş ve nefes borusunu tıkadığı için nefes darlığı ve öksürük yapıyo..

Aseldefne bunu beğendi.
  4. 8 Ekim 2007
  5. EU1

EU1 Guest

slm canım bende aynı rahatsızlıgı yaşadım hatta iki gündür yine oldu..kanın normalin altına düştümü kansızlık tan kaynaklanan nefes darlıgı çekersin ve kalp çarpıntısı olur.ilaçları düzenli kullanırsan sonucunu alırsın...yenimi kansızlık çıktı....maltofer içiyorum ben.bide pskolojikte olabilir..geçen yaz ben hastanelik oldum kanım düşük çıktı..yanında pskolojik tedavide gördümm.6 aya yakın bi süre...hiçö bi sorun yoktu ama 2 gündür yine oldu hemen kan ilacına başladım.ihmal etme dahiliye uzamanıyal ghörüş pskolojikte olabilir

6. 9 Ekim 2007
  7. zeytohnm

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yorumlarınız için sagolun arkaaşlarr
    tılsımcım sterste oldum nodönem çok bi gögüs doktoruna gitmyi düşünüyorum kan ölçümü yaptırmadım göz içinden anladı doktor bütün tektikleri yasptırcam ondan sonrada piskologa gitmeyi düşünüyorum bi ilaç verdi kan ilacı 2 ay kadar kullandım şimdi pekmez içiyorum bakalım ALLAH cümlemize saglık versin kan ilacıın adıFERROSANOLDUODENAL iyi geldimi pek anlayamadım derin nefess almak istiyorum çok zorr

8. 9 Ekim 2007
  9. Allah yardımcın olsun canım...bende anemiğim maalesef:KK43:((kendimi bildim bileli kanımın en fazla 9 olduğunu gördüm:KK43:((hele 2. oğluma hamile iken bütün hamileliğim boyunca aldığım kan hapları ve tedavilere rağmen dr'um ameliyat masasında bayıltmadan hemen bir sayım daha yaptırdı ve kanım 8 di:KK43:(kadın hayret etti nerde o tedaviler dedi bana,ve tansiyonum hep 8-5,9-5 di:KK43:((şimdide zaten çok ağır ve uzun kanamalı regl olduğum için kanımı bir türlü yükseltemiyorum...pekmezin faydasını görüyorum ama bir regl dönemi ile olanı kaybediyorum:KK43:(şimdi her regl öncesi kan hapı başlıyorum bitene kadar da devam ediyorum...fakat kan hapı alırken bir saat öncesi özellikle çay içmemen gerek yoksa faydasını göremezsin,çünkü çay demiri bağlıyor...yani mümkünse aç içmek ve bir saat birşey yememek gerekiyor...ve kansız<lık çarpıntı dahil nefes darlığı,halsizlik düşük tansiyon ve uyuklamalara birde konsantrasyon bozukluğuna sebeb oluyor:KK43:((dr'a git ve sebebini araştırt...neye bağlı kansızlık yaşıyorsun buda önemli....bazen mide ve bağırsakta oluşan gözle görülmeyen gizli kanamalar oluyor bunlar bile anemi sebebi:KK43:((tekrar geçmiş olsun

10. 9 Ekim 2007
  11. zeytohnm

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım bunların hepsi var bende bende sabahlaı bi kahve fincanı pekmez içimeye başladım limonsıkıp ama nefes darlıgı canıma yetti dr gitcem inşallah sanada allah şifalar versin benimle paylaştıgın için çok teşşekkürler allaha emanet ol

12. 9 Ekim 2007
  13. zeytohnm

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben cola kahve sigara çay çok tüketiyorum bu aralar bıraktım kan ölçümü yaptırmadım ama dr göz içinden baakarak verdi kan ilacını bi geçiyo bi başlıyo aklıma gelmediginde derin nefes alıyorum aklıma gelrse derin nefes çekemezsem çok rahatsızlık veriyo gögsüme piskolojik te olabilir dediler ama ilk başladıgı zamandan çok çok iyim boguluyorum sanıyodum aglıyodum sabahlara kadar ilaçların biraz faydasını gördüm pekmezinde bayramdan sonra iyice çekap yaptırcam inşallah korkuyorum iştee birazz

14. 9 Ekim 2007
  15. nonya

nonya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tansıyon için aktardan kuru tarcın . bı buzdolabı posetı buyklugundekı torbada sıgara uzunlugunda 10 tanesi 3-4 mılyon lıra bılemedın 5lira oluo.kırıp kucuk bı sekılde sıcak suda kalsın 3 dakka hatta hep kalsın gunde 2 tane ıc.yesıl cay gıbı yanı.2 den fazla ıcme. tansıyonu dengelemede kullanılıo.sakınlestıroda.tarcın kokusuda psıkolojık olarak bu ozellıgı var.ben kullandım.arasıra kullanırımda.(kesme seker boyutunda kırabılırsın mesala)

16. 9 Ekim 2007
  17. EU1

EU1 Guest

hemen kan tahlili ayptır sonuca göre doktor kalp doktoruna gönderiyo oda bütün tetjkikleri yapıyo sonuç temizse eger bi rahatsızlıgın yoksa pskologa gönderiyo..2 yıldır allaha şükür çok rahattır ama son bikaç gündür yine oldu hemen kan ilacıma başaldım aralıklıda sakinleştirici aldım..bence hemen doktora git çektigin çile ben seni anlıyorum allah kimseye vermesin nefes alamıyosun ölecek gibi hissediyon kendini.ama tedaviden sonra hiç bişe kalmıyo..allahın izniyle çok iyi olun..aldıgın nefesin degerini bilin..

18. 18 Ekim 2007
  19. zeytohnm

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet tılsımcım ALLAH kimseye vermesin çok zorr hele nefes darlıgı tavsüyelerin için teşekkürlerr saglıkla kalll sevgilerimle:1hug:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.