Kansızlık yaşayan arkadaşlar...Soru ve bilgiler

Konusu 'Hematoloji - Kan bilimi' forumundadır ve rory tarafından 29 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

29 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : rory
  1. rory

rory Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bir süredir halsizlik, yorgunluk, uykusuzluk, baş ağrısı ve her ayağa kalktığımda anormal bir baş dönmesi yaşıyorum. Biraz araştırdım kansızlık belirtisiymiş. Gerçi yarın doktora gideceğim ama biraz bilgi sahibi olmak istiyorum. Aranızda bu rahatsızlığı yaşayanlar bana biraz anlatırlarsa sevinirim.

2. 29 Ağustos 2008
  3. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Bunun sebebi sadece kansızlık olmayabilir,başka problemlerde olabilir ancak şimdilik kansızlık olduğunu varsayarsak dr hemoglobin düzeyinize göre demir hapı,solüsyonu ya da iğnesi verecektir. Bir süre kullandıktan sonra yeniden tahlil isteyecektir duruma göre değerlendirme yapacak ya devam etmenizi isteyecekitr ya da aldığınız ilaç miktarını yeterli bulacaktır.

4. 29 Ağustos 2008
  5. eylul77

eylul77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    aynı sorunları daha once bende yasadım 3 ay kan hapı vermıstı doktor ve yemekten en az ıkı saat sonra cay ve kahve demıstı yemekten hemen sonra ıcılen cay ve kahve besınlerden aldıgımız butun vıtamınlerı olduruyormus bende cay kahve ve sıgara tıryakısı oldugum ıcın cok kansız kalmıstım cok gecmıs olsun arkadasım

6. 29 Ağustos 2008
  7. derinn84

derinn84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    tansiyon probleminde olabilir. tansiyon düşmesinde de aynı problemler görülüyor çünkü. bir arkadaşım demişti. baş parmağınla elinin üzerine 1 2 saniye bastır, eğer bembeyaz olursa bastırdığın yer kansızlık olabilir.
    umarım kansızlık ya da tansiyon gibi ufak şeyler çıkar. geçmiş olsun

8. 29 Ağustos 2008
  9. rory

rory Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Cevaplarınız için teşekkür ederim.
    Bende çay kahve ve sigara tiryakisiyim. Dikkat etmem yani yemekten önce yemekten sonra diye. Ayrıca tansiyonum da düşüktür hep. Kaç kere hastanelik olup serum yedim bilmiyorum. Bakalım doktor ne diyecek.

10. 29 Ağustos 2008
  11. EU1

EU1 Guest

bende kansızlık problemi yaşıyordum.ancak kızılaya gittim ve kan verilcek kadar uygundum.kan verdikten sonra,kan artışı yaşadım ve şimdi değerlerimi ölçtürdüğümde ve kendimde de hissetiğim kadar iyiyim

12. 29 Ağustos 2008
  13. ASSKIM

ASSKIM sadece KIZIM için:) Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    yazını görunce haplarım geldi aklıma yutmayı unutmusum da yuttum şimdi yazıyorum.....
    bendede kansızlık var evlenmeden öncede vardı hap kullnıyordum şimdi hala var .....
    demir eksikligi ve vitamin haplarını kullanıyorum....
    bendede yorgunluk halsizlik baş dönmesi ve uykusuzluk aşırı var bendede.....
    hapı kullanmamı istemişti dr.kullanıyordum eczaneyle sorun yaşadım kullanmayı bırakmıstım...
    baska eczaneyede gıtmedım sıkılmıstım 10günde bır hap yazdırmaktan....
    ondan sonra baş dönmelerim arttı kafamı kaldıramıyordum nerdeyse......
    tekrar basladım kullanmaya baş dönmem gectı sayılır ama halsizlik yorgunluk gecmek bılmıyor yaa...

_bayby face_ ve Naz571 bunu beğendi.
  14. 29 Ağustos 2008
  15. bernaca

bernaca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bendede kansızlık vardı keçi boynuzu pekmezi yedım düzldi..demirim 22di 25 gun sora 67olmuştu=) tavsıye edrım cok faydalı bı pekmez daha bıcok faydası var

elizz0006 bunu beğendi.
  16. 29 Ağustos 2008
  17. Selen_Ay

Selen_Ay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.871
    Ödül Puanları:
    163
    bu kansızlıktan bende de mevcut malesef :KK43:

halsizlik, tansiyon düşmesi, gözümün önünün karartıları, sürekli uykusuzluk hali

3 sene önce hastaneye yatmıştım, orda serum vitaminler, çıktıktan sonra kan hapları (şişelerden içiyordum) vitamin hapı filan baya düzelmiştim. Şimdilerde yeniden aynı şikayetlerim var :KK43: doktora gitsem ilaç yazsa iyi olur aslında

Bu arada geçmiş olsun. Kuru üzüm, pekmez ye bol bol

18. 29 Ağustos 2008
  19. Stella

Stella İyiki yapmışım :) Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Bendede kansızlık var.
    el parmaklarım hep soğuktur hatta bazen tırnaklarım morarır.
    aylarca tedavi gördüm ama kesin bir tedavi olamadım
    yediklerine dikkat edeceksin. kafeinli içeceklerden kesinlikle uzak duracaksın
    geçmiş olsun

_bayby face_ bunu beğendi.